Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Patologiczne rodziny i czyste związki

16.06.2012

Polskie małżeństwo, mieszkające w jednym z starych krajów UE (nie napiszę w którym, żeby tych ludzi nie narazić na dalsze represje), zgłosiło się z dzieckiem do lekarza. Siedmiotygodniowy chłopczyk sztywniał, dziwnie się zachowywał. Lekarz zdecydował o pozostawieniu dziecka w szpitalu. Następnego dnia do akcji wkroczyły służby socjalne tego kraju i zabrały dziecko, z uwagi na podejrzenie przemocy. Dziecko przekazano pod tymczasową płatną opiekę miejscowej rodzinie i wszczęto procedurę zabrania go do adopcji. Nie dość tego – służby socjalne wraz z policją wkroczyły do mieszkania polskich małżonków i zabrały im starszą, 2,5-letnią córkę. Krzyczące w przerażeniu i rozpaczy dziecko wyrwane zostało z rąk rodziców, zawinięte w kołderkę i zabrane, także do innej rodziny z przeznaczeniem do adopcji.

Ze starszą dziewczynką nie poszło jednak łatwo, bo w nowej rodzinie nieustannie płakała. Płakała bez przerwy cztery tygodnie, a wszelkie seanse i terapie zapomnienia o rodzicach nie odnosiły skutku. Dziewczynka po czterech tygodniach została więc zwrócona rodzicom – jak zepsuta zabawka, która jednak nie nadawała się do dalszej zabawy.

Za chłopczykiem matka w rozpaczy chodziła kilka miesięcy, odpędzana od drzwi. Ściągała sobie z piersi pokarm, błagała, żeby go dostarczyć dziecku, bezskutecznie.

Być może jednak finał tej sprawy będzie szczęśliwy, po kilku miesiącach udało się dowieść, że dziecko nie było ofiarą przemocy i sąd nakazał zwrot dziecka. Z tym, że nie od razu, zwrot dziecka ma nastąpić za dwa tygodnie, bo opiekunowie zastępczy muszą jeszcze jeszcze zainkasować kolejną ratę wynagrodzenia za opiekę. Dziecko płakało pół roku u obcych ludzi, to nic się nie stanie, jeśli dwa tygodnie dłużej popłacze.

To się stało w kraju pięknym, bogatym, bardzo nowoczesnym, z podpisaną karta praw podstawowych, gdzie dozwolona jest i aborcja i eutanazja, gdzie są związki partnerskie dwu i jednopłciowe i gdzie pary homoseksualne mają prawo adoptowania dzieci.

Niestety rodzina homoseksualna, zwłaszcza gejowska, ma ten problem, że chce dzieci, ale nie jest w stanie ich urodzić. Trzeba więc zabrać dla niej cudze dzieci, w czym pomocne okazują się służby socjalne, policja i inne instytucje państwowe. Tak się dzieje w kraju w pełni już urzeczywistniającym wizje społeczeństwa, do której w Polsce dąży Ruch Palikota.

Zresztą i w Polsce dzieci coraz łatwiej się zabiera. Nie trzeba znęcania, wystarczy bieda lub – jak to się nazywa – niewydolność wychowawcza. Znam matkę, której zabrano syna, ba za bardzo się nim opiekowała i w dodatku za dużo się modliła, a w domu – o zgrozo – do modlitwy miała klęcznik.

Mówi się – rodzina patologiczna. Ojciec pije, bije żonę i dzieci – nie mówi się, że patologiczny jest ten pijak, lecz cała rodzina jest patologiczna, również żona i dzieci nazywane są patologicznymi dlatego, że są bite. To niby tylko słowa, ale przez te słowa instytucje rodziny zaczyna się postrzegać jako siedlisko zła i patologii.

Jest zresztą specjalna ustawa o zwalczaniu przemocy w rodzinie. Bo rodzina to też siedlisko przemocy. Nie ma przemocy w związkach partnerskich, nie ma patologicznych konkubinatów czy związków partnerskich, na tle rodziny to wręcz chodząca niewinność i czystość.

A jakby ktoś powiedział – patologiczny związek homoseksualny - zostałby natychmiast oskarżony o homofobię. Patologiczna może być tylko rodzina, a już najbardziej rodzina wielodzietna, tam wręcz istnieje społeczne domniemanie patologii.

A jeśli to jest wielodzietna rodzina katolicka, to podejrzenie patologii  jest wręcz obowiązkowe.

Czy można się zatem dziwić, że rodzinom zabiera się dzieci w przypadku najmniejszych podejrzeń? Skoro rodzina jest z gruntu patologiczna i zła, to ostrożności nigdy nie za wiele. A że gdzieś tam jakieś zabrane dziecko zanosi się od łkania, że wyją z rozpaczy jego rodzice – sami sobie winni. Trzeba było nie zakładać rodziny, tej patologicznej jednostki społeczeństwa.

Janusz Wojciechowski
[fot. sxc.hu]


Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook