Jedynie prawda jest ciekawa


"Państwo nas zdradziło"

10.04.2016

Jacek Świat przyznał, że czuje, że ws. katastrofy smoleńskiej "państwo nas zawiodło i zdradziło".

"Mam w sobie dużo żalu o to, że w dużym stopniu zabrano nam te lata, bo ten dramat ciąży na nas, determinuje nasze losy. Ale przede wszystkim jestem wkurzony na to, jak moje państwo tak potraktowało nas wszystkich: rodziny, ofiary, jak potraktowało swoich obywateli, lekceważąc głowę państwa, znakomitych przedstawicieli elit naszego kraju. Pół roku po katastrofie pisałem, że nasze państwo nas zawiodło, a dziś mogę powiedzieć, że nas zdradziło. Mam nadzieję, że wreszcie jest szansa na normalność" - podkreślił poseł Jacek Świat, wdowiec po Aleksandrze Natalii-Świat na antenie TVP Info.

"To, co później się działo. Markowanie działań państwa, a jednocześnie rozpętanie czegoś, co nazywamy przemysłem pogardy wobec części ofiar i ich rodzin, to wszystko były decyzje polityczne i na gruncie tej woli politycznej trzeba to rozwiązać. Chodzi o to, by państwo i elity polityczne zapaliły zielone światło tym wszystkim, którzy chcą od początku do końca sprawę wyjaśnić" - podkreślił poseł.

Jacek Świat przyznał w TVP Info, że największy żal za zaniedbania ws. tragedii smoleńskiej ma do Donalda Tuska. "W głównej mierze sprawcą tego całego nieszczęścia jest ówczesny premier Donald Tusk, bo to jego rząd był odpowiedzialny za to, by zapewnić bezpieczeństwo delegacji wylatującej za granicę." - mówił Świat, wskazując że był nad Donaldem Tuskiem rozpięty parasol ochronny.

kk/wPolityce.pl

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook