Jedynie prawda jest ciekawa


Państwo Islamskie pomoże Putinowi?

12.10.2014

Niby dlaczego Władimir Putin ma się nagle nie okazać sojusznikiem potrzebnym w walce z bliskowschodnim terroryzmem? - pyta w swojej analizie dr Łukasz Jasina.

Analityk i publicysta tygodnika internetowego „Kultura Liberalna” na stronach Instytutu Obywatelskiego zastanawia się, że czy Putin wejdzie do konkretnej gry z Państwem Islamskim, przechodząc z pozycji wroga, na stanowisko pomocnego brata:

„Historia zna takie przykłady, gdy ludzie definiowani niegdyś przez światową wspólnotę demokratyczną jako terroryści lub sponsorzy terroryzmu stawali się nagle ponownie partnerami i jak gdyby nigdy nic podawano im ręce, składano wizyty i przyjmowano w swoich krajach” - pisze dr Jasina.

Jak zaznacza: cały Zachód dla pokonania ISIS jest zdolny porozumieć się z Iranem, prezydentem Syrii, a gdyby było trzeba – prezydentem Rosji.

„Potrzeba zbudowania wszechświatowej koalicji, wspierającej dążenia Stanów Zjednoczonych do zlikwidowania wielkiego niebezpieczeństwa, które rodzi się na Bliskim Wschodzie i jest w stanie uzyskać rangę globalną – może stać się okazją, którą wykorzysta Putin” - analizuje publicysta.

Podkreśla, że obecna sytuacja na Ukrainie nie zapowiada wycofania się rosyjskich wojsk. Wszystkie deklaracje to czysta propaganda mająca na celu zmylić przeciwnika. Problem w tym, że Ukraina jest sama na polu bitwy, co wyraźnie podoba się prezydentowi Rosji.

„Jeśli uda mu się jeszcze uzyskać wstrzymanie polityki sankcji, co pomogłoby mu w przetrwaniupotencjalnego kryzysu gospodarczego – humor kończącego właśnie sześćdziesiąt dwa lata Władimira Władimirowicza może się znacząco poprawić” - kończy dr Łukasz Jasina.

Instytut Obywatelski, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook