Jedynie prawda jest ciekawa


Państwo Islamskie pomoże Putinowi?

12.10.2014

Niby dlaczego Władimir Putin ma się nagle nie okazać sojusznikiem potrzebnym w walce z bliskowschodnim terroryzmem? - pyta w swojej analizie dr Łukasz Jasina.

Analityk i publicysta tygodnika internetowego „Kultura Liberalna” na stronach Instytutu Obywatelskiego zastanawia się, że czy Putin wejdzie do konkretnej gry z Państwem Islamskim, przechodząc z pozycji wroga, na stanowisko pomocnego brata:

„Historia zna takie przykłady, gdy ludzie definiowani niegdyś przez światową wspólnotę demokratyczną jako terroryści lub sponsorzy terroryzmu stawali się nagle ponownie partnerami i jak gdyby nigdy nic podawano im ręce, składano wizyty i przyjmowano w swoich krajach” - pisze dr Jasina.

Jak zaznacza: cały Zachód dla pokonania ISIS jest zdolny porozumieć się z Iranem, prezydentem Syrii, a gdyby było trzeba – prezydentem Rosji.

„Potrzeba zbudowania wszechświatowej koalicji, wspierającej dążenia Stanów Zjednoczonych do zlikwidowania wielkiego niebezpieczeństwa, które rodzi się na Bliskim Wschodzie i jest w stanie uzyskać rangę globalną – może stać się okazją, którą wykorzysta Putin” - analizuje publicysta.

Podkreśla, że obecna sytuacja na Ukrainie nie zapowiada wycofania się rosyjskich wojsk. Wszystkie deklaracje to czysta propaganda mająca na celu zmylić przeciwnika. Problem w tym, że Ukraina jest sama na polu bitwy, co wyraźnie podoba się prezydentowi Rosji.

„Jeśli uda mu się jeszcze uzyskać wstrzymanie polityki sankcji, co pomogłoby mu w przetrwaniupotencjalnego kryzysu gospodarczego – humor kończącego właśnie sześćdziesiąt dwa lata Władimira Władimirowicza może się znacząco poprawić” - kończy dr Łukasz Jasina.

Instytut Obywatelski, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook