Jedynie prawda jest ciekawa


Państwo Islamskie pomoże Putinowi?

12.10.2014

Niby dlaczego Władimir Putin ma się nagle nie okazać sojusznikiem potrzebnym w walce z bliskowschodnim terroryzmem? - pyta w swojej analizie dr Łukasz Jasina.

Analityk i publicysta tygodnika internetowego „Kultura Liberalna” na stronach Instytutu Obywatelskiego zastanawia się, że czy Putin wejdzie do konkretnej gry z Państwem Islamskim, przechodząc z pozycji wroga, na stanowisko pomocnego brata:

„Historia zna takie przykłady, gdy ludzie definiowani niegdyś przez światową wspólnotę demokratyczną jako terroryści lub sponsorzy terroryzmu stawali się nagle ponownie partnerami i jak gdyby nigdy nic podawano im ręce, składano wizyty i przyjmowano w swoich krajach” - pisze dr Jasina.

Jak zaznacza: cały Zachód dla pokonania ISIS jest zdolny porozumieć się z Iranem, prezydentem Syrii, a gdyby było trzeba – prezydentem Rosji.

„Potrzeba zbudowania wszechświatowej koalicji, wspierającej dążenia Stanów Zjednoczonych do zlikwidowania wielkiego niebezpieczeństwa, które rodzi się na Bliskim Wschodzie i jest w stanie uzyskać rangę globalną – może stać się okazją, którą wykorzysta Putin” - analizuje publicysta.

Podkreśla, że obecna sytuacja na Ukrainie nie zapowiada wycofania się rosyjskich wojsk. Wszystkie deklaracje to czysta propaganda mająca na celu zmylić przeciwnika. Problem w tym, że Ukraina jest sama na polu bitwy, co wyraźnie podoba się prezydentowi Rosji.

„Jeśli uda mu się jeszcze uzyskać wstrzymanie polityki sankcji, co pomogłoby mu w przetrwaniupotencjalnego kryzysu gospodarczego – humor kończącego właśnie sześćdziesiąt dwa lata Władimira Władimirowicza może się znacząco poprawić” - kończy dr Łukasz Jasina.

Instytut Obywatelski, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook