Jedynie prawda jest ciekawa


Państwo dotuje zdradzieckie środowisko

15.11.2011

Zaproszenie zagranicznych bojówek do Polski na akcję rozbijania obchodów Święta Niepodległości spowodowało sprzeciw wielu środowisk. Oczekują one wyciągnięcia konsekwencji wobec środowiska, które zaprezentowało zdradziecką postawę. Sprzeciw jest tym większy, że KP otrzymuje gigantyczne środki z państwowej kasy.

Z wiadomości zamieszczonych na stronie internetowej Krytyki Politycznej wynika, że środowisko to czerpie pełnymi garściami z pieniędzy podatników. W dziale darczyńcy KP wymienia m.in. Miasto st. Warszawę, Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bibliotekę Narodową, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Te instytucje państwowe przekazały Krytyce środki polskich podatników.

Krytyka Polityczna w swoim raporcie z działalności w 2007 roku ujawniła, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Wydawnictwo Naukowe PWN oraz PISF przekazały organizacji ponad 124 tysiące złotych. Jak wynika z kolej z danych miasta społecznego Warszawy sama stolica przekazała w 2008 roku Stowarzyszeniu im. Stanisława Brzozowskiego (to nazwa wydawcy Krytyki Politycznej i najemca lokalu przy Nowym Świecie 63) kwotę 40 000 złotych. Takie środki zasiliły projekt „REDakcja”. Co roku wydatki z budżetu miasta na projekty KP rosną. W 2009 i 2010 roku do Krytyki trafiło po 100 000 zł, a w 2011 miasto przeznaczyło na jej dofinansowanie w sumie kwotę ponad 230 tysięcy złotych.

Wysokość dotacji z publicznych pieniędzy, jakie trafiają do Krytyki Politycznej, pokazuje, że stała się ona jednym z najbardziej hołubionych przez władzę środowisk. Ostatnie wydarzenia pokazują jednak, że za ich działalnością kryje się m.in. antypolska postawa i zdradzieckie decyzje. Zaproszenie niemieckich aktywistów, którzy bili Polaków i polską policję 11 listopada dla wielu osób jest skandaliczne i powinni skutkować rozwiązaniem umowy na wynajem lokalu miasta na ulicy Nowy Świat. Krytyka Polityczna prowadzi w nim klub i restaurację.

Sprzeciw wobec działań Krytyki Politycznej zatacza coraz szersze kręgi. Na portalu Facebook powstała inicjatywa sprzeciwiająca się finansowaniu działań KP z pieniędzy podatników. „Wydarzenia ostatnich dni, kiedy to Krytyka Polityczna stała się zarzewiem nienawiści której owoce widzieliśmy na ulicach Warszawy to gruba przesada. Krytyka Polityczna przyjęła w swojej siedzibie najzwyklejszych terrorystów którzy dokonali licznych napadów, zakłócili przebieg uroczystości państwowych, zmusili Wojsko Polskie do zmiany trasy jego przemarszu. Mało tego miast zdystansować się od tych wydarzeń publikuje coraz to nowe „dementi” mające obarczyć winą za burdy których była prowodyrem, stadionowych zadymiarzy. (…) Czas zakończyć zabawę za cudze pieniądze. Nie domagamy się delegalizacji Krytyki Politycznej, choć i ten pomysł nie jest pozbawiony podstaw. Wystarczy nam, że państwo cofnie najem lokalów w których mieszczą się siedziby tej quasi partii politycznej, oraz wszelkie dotacje pochodzące z pieniędzy podatników” – piszą inicjatorzy akcji. Poparło ich już ponad trzy i pół tysiąca użytkowników portalu.

Widząc działania niemieckich gości Krytyki Politycznej trudno nie przyznać racji tym apelom. Państwo nie może dotować środowiska, które zaprasza na Święto Niepodległości hordy niemieckich chuliganów i razem z nimi walczy z polskimi obywatelami świętującymi wolność ojczyzny.

Stanisław Żaryn
[fot. fot. Policja.waw.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook