Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Panika wśród medialnych pupilków PO

09.09.2015

Tomasz Lis, redaktor naczelny polskiej edycji „Newsweeka”, prowadzący też program w publicznej telewizji i Kuba Wojewódzki, przez lata nadający propagandowy ton w programach TVN są bohaterami okładki nowego wydania tygodnika „ABC”.

Celebryci obozu rządowego, dziennikarze i publicyści tzw. głównego nurtu wpadli najwyraźniej w panikę. Wciąż nie mogą się otrząsnąć po przegranej Bronisława Komorowskiego, którego popierali przez całą kampanię. „Niczym bokser po ciężkim nokaucie wykonują wiele nerwowych ruchów, byle tylko oddalić od siebie widmo kolejnego ciosu – tym razem w wyborach parlamentarnych. Gwiazdy tzw. mainstreamu wpadły już w taką histerię i panikę, że ich polityczne gierki budzą w większości odbiorców tylko politowanie i pytanie: gdzie są granice tego obciachu?” – pyta na łamach „ABC” Krzysztof Feusette.

Dziennikarz zebrał w artykule ostatnie wydarzenia w sprzyjających Platformie mediach, które mogą być wyraźnym symptomem niezwykłej paniki wielu dziennikarzy przed nadchodzącymi w kraju zmianami. Bezpardonowe ataki na Andrzeja Dudę, poszukiwanie wyimaginowanych haków na prezydenta, komentowanie wydarzeń i politycznej rzeczywistości tak, by uderzyć w sprawującego swój urząd od miesiąca Dudę – to efekt frustracji. Efekt marny, bo kolejne ataki okazują się dziennikarskimi kaczkami, pseudoaferami i pomyłkami. Hejt jednak trwa – czego dowodem mogą być choćby komentarze próbujące udowodnić, że za fiasko referendum ogłoszonego przez Bronisława Komorowskiego odpowiada… prezydent Duda.

W nowym wydaniu także artykuł o nowym stylu prezydentury, którą obserwować można na spotkaniach z Andrzejem Dudą, który – jak pisze Marcin Wikło – „ma wyjątkową zdolność do łapania kontaktu z każdym i to da się wyczuć. Widać po nim, kiedy się cieszy, widać, kiedy jest poirytowany, widać wreszcie, że to, co robi, jest jego pasją. Jeśli komuś dziękuje, to robi to szczerze i często spontanicznie.” To styl Dudy, którego próżno szukać w przekazach większości mediów.

Tygodnik „ABC” pochyla się też nad stylem, choć tu chodzi raczej o modę, pani premier Ewy Kopacz. Chaos i brak konsekwencji w wyborze garderoby przypomina polityczny bałagan, do którego Ewa Kopacz doprowadziła w polskiej polityce i w szeregach własnej partii. Chęć udawania „równej Ewy” zdaje się nie służyć szefowej rządu. Zamiast bowiem powagi oglądamy rewię mody, która ze stylem i szykiem nie ma wiele wspólnego.  Szkoda, że Ewa Kopacz nie słucha garderobianych rad Joanny Muchy, która akurat na modzie zna się wyśmienicie – czytamy na łamach tygodnika.

W tygodniku także rozmowa z ministrem w kancelarii prezydenta, Krzysztofem Szczerskim, sylwetka wicepremiera Janusza Piechocińskiego opisana w „Felietonie zasadniczo satyrycznym”, wizyta w polskim pawilonie na wystawie Expo 2015 i ekskluzywny wywiad z bramkarzem polskiej reprezentacji, Łukaszem Fabiańskim.

W tygodniku „ABC – Aktualnym, Bezkompromisowym, Ciekawym” – jak co tydzień, zestaw emocjonujących i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku -  www.facebook.com/ABCtygodnik

Słowa kluczowe:

media

,

Ewa Kopacz

,

Andrzej Duda

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook