Jedynie prawda jest ciekawa


Panika wśród medialnych pupilków PO

09.09.2015

Tomasz Lis, redaktor naczelny polskiej edycji „Newsweeka”, prowadzący też program w publicznej telewizji i Kuba Wojewódzki, przez lata nadający propagandowy ton w programach TVN są bohaterami okładki nowego wydania tygodnika „ABC”.

Celebryci obozu rządowego, dziennikarze i publicyści tzw. głównego nurtu wpadli najwyraźniej w panikę. Wciąż nie mogą się otrząsnąć po przegranej Bronisława Komorowskiego, którego popierali przez całą kampanię. „Niczym bokser po ciężkim nokaucie wykonują wiele nerwowych ruchów, byle tylko oddalić od siebie widmo kolejnego ciosu – tym razem w wyborach parlamentarnych. Gwiazdy tzw. mainstreamu wpadły już w taką histerię i panikę, że ich polityczne gierki budzą w większości odbiorców tylko politowanie i pytanie: gdzie są granice tego obciachu?” – pyta na łamach „ABC” Krzysztof Feusette.

Dziennikarz zebrał w artykule ostatnie wydarzenia w sprzyjających Platformie mediach, które mogą być wyraźnym symptomem niezwykłej paniki wielu dziennikarzy przed nadchodzącymi w kraju zmianami. Bezpardonowe ataki na Andrzeja Dudę, poszukiwanie wyimaginowanych haków na prezydenta, komentowanie wydarzeń i politycznej rzeczywistości tak, by uderzyć w sprawującego swój urząd od miesiąca Dudę – to efekt frustracji. Efekt marny, bo kolejne ataki okazują się dziennikarskimi kaczkami, pseudoaferami i pomyłkami. Hejt jednak trwa – czego dowodem mogą być choćby komentarze próbujące udowodnić, że za fiasko referendum ogłoszonego przez Bronisława Komorowskiego odpowiada… prezydent Duda.

W nowym wydaniu także artykuł o nowym stylu prezydentury, którą obserwować można na spotkaniach z Andrzejem Dudą, który – jak pisze Marcin Wikło – „ma wyjątkową zdolność do łapania kontaktu z każdym i to da się wyczuć. Widać po nim, kiedy się cieszy, widać, kiedy jest poirytowany, widać wreszcie, że to, co robi, jest jego pasją. Jeśli komuś dziękuje, to robi to szczerze i często spontanicznie.” To styl Dudy, którego próżno szukać w przekazach większości mediów.

Tygodnik „ABC” pochyla się też nad stylem, choć tu chodzi raczej o modę, pani premier Ewy Kopacz. Chaos i brak konsekwencji w wyborze garderoby przypomina polityczny bałagan, do którego Ewa Kopacz doprowadziła w polskiej polityce i w szeregach własnej partii. Chęć udawania „równej Ewy” zdaje się nie służyć szefowej rządu. Zamiast bowiem powagi oglądamy rewię mody, która ze stylem i szykiem nie ma wiele wspólnego.  Szkoda, że Ewa Kopacz nie słucha garderobianych rad Joanny Muchy, która akurat na modzie zna się wyśmienicie – czytamy na łamach tygodnika.

W tygodniku także rozmowa z ministrem w kancelarii prezydenta, Krzysztofem Szczerskim, sylwetka wicepremiera Janusza Piechocińskiego opisana w „Felietonie zasadniczo satyrycznym”, wizyta w polskim pawilonie na wystawie Expo 2015 i ekskluzywny wywiad z bramkarzem polskiej reprezentacji, Łukaszem Fabiańskim.

W tygodniku „ABC – Aktualnym, Bezkompromisowym, Ciekawym” – jak co tydzień, zestaw emocjonujących i zaskakujących tekstów do przeczytania. Zapraszamy do lektury i na stronę tygodnika www.abctygodnik.pl oraz na profil ABC na Facebooku -  www.facebook.com/ABCtygodnik

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook