Jedynie prawda jest ciekawa


Panie premierze, „przykrywki” już nie działają!

01.06.2013

Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka po raz pierwszy w czasie swych już blisko 6-letnich rządów, premier Tusk zdecydował się zaprosić dzieci nie tylko do ogrodów Kancelarii, ale także do swojego gabinetu.

W przygotowanej na tę okoliczność specjalnej reklamówce pokazanej wczoraj w zaprzyjaźnionych telewizjach, premier Tusk przygląda się bawiącym się przy jego biurku dzieciom i zachęca do odwiedzenia Kancelarii stwierdzeniem „każde z was będzie mogło choć przez chwilę być premierem”.

Zapewne dzisiaj wieczorem materiały z przebiegu Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera będą na czołówkach wszystkich telewizji 24-godzinnych i we wszystkich programach informacyjnych tych stacji.

Nie ulega wątpliwości, że obchodzenie po raz pierwszy od 6 lat w ten sposób Dnia Dziecka przez premiera Tuska ma bezpośredni związek i z jego osobistymi bardzo słabymi notowaniami, jeszcze słabszymi Platformy której przewodzi, wreszcie jest próbą „przykrycia” choć na parę dni, różnego rodzaju, kompromitujących rządzących wydarzeń.

A tych wydarzeń ostatnio jest coraz więcej, jakby rozpostarty dotąd parasol medialny nad Platformą i jej szefem powoli zaczął być zwijany.

To zwijanie wynika prawdopodobnie także z faktu, że media które do tej pory stały murem za Platformą i rządem przez nią stworzonym, w sytuacji rosnącego niezadowolenia społecznego, coraz bardziej zdają sobie sprawę, że pomiędzy tym co pokazują w swoich programach, a odczuciami zwykłych ludzi, jest coraz większa przepaść i najwyższy czas zacząć się uwiarygadniać u widzów, słuchaczy i czytelników.

Przejawów byle jakiego rządzenia, łamania prawa przez ludzi Platformy, a także niegodnych zachowań przez te 6 lat rządzenia było co niemiara, ale dopiero od niedawna w zasadzie każdy dzień przynosi jakąś sensację, której są oni negatywnymi bohaterami.

Kilka przykładów takich wydarzeń z ostatnich dni. Najpierw te związane z fatalnym rządzeniem. Ogłoszenie przez ministra zdrowia redukcji koszyka gwarantowanych świadczeń zdrowotnych, żeby można było wprowadzić dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne (a więc wprowadzenie odpłatności za niektóre usługi medyczne), przedłużenie przez KE dla Polski procedury nadmiernego deficytu, bo od 2009 roku rządowi Tuska nie udaje się doprowadzić deficytu sektora finansów publicznych do poziomu poniżej 3% PKB, wreszcie wykonanie po 4 miesiącach blisko 90% całorocznego deficytu budżetowego, co oznacza konieczność nowelizacji budżetu na 2013 rok, mimo ponoć bardzo konserwatywnego jego przygotowania.

Łamanie prawa to między innymi przekazanie 6 mln zł środków budżetowych na finansowanie komercyjnego koncertu Madonny na Stadionie Narodowym, czy przekazanie 11 mln zł klubowi siatkarskiemu Trefl Sopot, przez zarząd spółki Skarbu Państwa PGE EJ1, która została powołana do budowy elektrowni atomowej.

Wreszcie niegodne zachowania ludzi Platformy to między innymi zegarki ministra Nowaka, za co pozywa tygodnik Wprost, który o tym napisał, na kwotę 3 mln zł, czy niedawny incydent z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, której nie stać było na bilet za 5 zł do wilanowskiego parku, a zatrzymujący ją strażnik został za zażądanie tego biletu zbesztany i o mało nie zwolniony z pracy.

Premier i jego PR-owcy mają pewnie nadzieję, że tego rodzaju eventami jak ten dzisiejszy z obchodami Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera choć na trochę ocieplą wizerunek szefa rządu i być może poprawią jego notowania i rządzonej przez niego Platformy w badaniach opinii publicznej.

Ale na to jest już za późno, to co do tej pory działało bez zarzutu: różnego rodzaju wrzutki i ustawki z udziałem zaprzyjaźnionych mediów w sytuacjach niewygodnych dla samego premiera czy jego partii, teraz nawet jeżeli są przez nie podchwytywane, działają już bardzo krótko.

Starają się już o to sami ministrowie rządu Tuska i różnej maści działacze Platformy w terenie, którzy wręcz codziennie dostarczają coraz to nowych wydarzeń świadczących coraz bardziej o degrengoladzie tej partii.

A i Polacy przejrzeli na oczy, kto nimi rządzi.

Zbigniew Kuźmiuk

[FOTO: PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook