Jedynie prawda jest ciekawa


Panie premierze, „przykrywki” już nie działają!

01.06.2013

Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka po raz pierwszy w czasie swych już blisko 6-letnich rządów, premier Tusk zdecydował się zaprosić dzieci nie tylko do ogrodów Kancelarii, ale także do swojego gabinetu.

W przygotowanej na tę okoliczność specjalnej reklamówce pokazanej wczoraj w zaprzyjaźnionych telewizjach, premier Tusk przygląda się bawiącym się przy jego biurku dzieciom i zachęca do odwiedzenia Kancelarii stwierdzeniem „każde z was będzie mogło choć przez chwilę być premierem”.

Zapewne dzisiaj wieczorem materiały z przebiegu Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera będą na czołówkach wszystkich telewizji 24-godzinnych i we wszystkich programach informacyjnych tych stacji.

Nie ulega wątpliwości, że obchodzenie po raz pierwszy od 6 lat w ten sposób Dnia Dziecka przez premiera Tuska ma bezpośredni związek i z jego osobistymi bardzo słabymi notowaniami, jeszcze słabszymi Platformy której przewodzi, wreszcie jest próbą „przykrycia” choć na parę dni, różnego rodzaju, kompromitujących rządzących wydarzeń.

A tych wydarzeń ostatnio jest coraz więcej, jakby rozpostarty dotąd parasol medialny nad Platformą i jej szefem powoli zaczął być zwijany.

To zwijanie wynika prawdopodobnie także z faktu, że media które do tej pory stały murem za Platformą i rządem przez nią stworzonym, w sytuacji rosnącego niezadowolenia społecznego, coraz bardziej zdają sobie sprawę, że pomiędzy tym co pokazują w swoich programach, a odczuciami zwykłych ludzi, jest coraz większa przepaść i najwyższy czas zacząć się uwiarygadniać u widzów, słuchaczy i czytelników.

Przejawów byle jakiego rządzenia, łamania prawa przez ludzi Platformy, a także niegodnych zachowań przez te 6 lat rządzenia było co niemiara, ale dopiero od niedawna w zasadzie każdy dzień przynosi jakąś sensację, której są oni negatywnymi bohaterami.

Kilka przykładów takich wydarzeń z ostatnich dni. Najpierw te związane z fatalnym rządzeniem. Ogłoszenie przez ministra zdrowia redukcji koszyka gwarantowanych świadczeń zdrowotnych, żeby można było wprowadzić dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne (a więc wprowadzenie odpłatności za niektóre usługi medyczne), przedłużenie przez KE dla Polski procedury nadmiernego deficytu, bo od 2009 roku rządowi Tuska nie udaje się doprowadzić deficytu sektora finansów publicznych do poziomu poniżej 3% PKB, wreszcie wykonanie po 4 miesiącach blisko 90% całorocznego deficytu budżetowego, co oznacza konieczność nowelizacji budżetu na 2013 rok, mimo ponoć bardzo konserwatywnego jego przygotowania.

Łamanie prawa to między innymi przekazanie 6 mln zł środków budżetowych na finansowanie komercyjnego koncertu Madonny na Stadionie Narodowym, czy przekazanie 11 mln zł klubowi siatkarskiemu Trefl Sopot, przez zarząd spółki Skarbu Państwa PGE EJ1, która została powołana do budowy elektrowni atomowej.

Wreszcie niegodne zachowania ludzi Platformy to między innymi zegarki ministra Nowaka, za co pozywa tygodnik Wprost, który o tym napisał, na kwotę 3 mln zł, czy niedawny incydent z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, której nie stać było na bilet za 5 zł do wilanowskiego parku, a zatrzymujący ją strażnik został za zażądanie tego biletu zbesztany i o mało nie zwolniony z pracy.

Premier i jego PR-owcy mają pewnie nadzieję, że tego rodzaju eventami jak ten dzisiejszy z obchodami Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera choć na trochę ocieplą wizerunek szefa rządu i być może poprawią jego notowania i rządzonej przez niego Platformy w badaniach opinii publicznej.

Ale na to jest już za późno, to co do tej pory działało bez zarzutu: różnego rodzaju wrzutki i ustawki z udziałem zaprzyjaźnionych mediów w sytuacjach niewygodnych dla samego premiera czy jego partii, teraz nawet jeżeli są przez nie podchwytywane, działają już bardzo krótko.

Starają się już o to sami ministrowie rządu Tuska i różnej maści działacze Platformy w terenie, którzy wręcz codziennie dostarczają coraz to nowych wydarzeń świadczących coraz bardziej o degrengoladzie tej partii.

A i Polacy przejrzeli na oczy, kto nimi rządzi.

Zbigniew Kuźmiuk

[FOTO: PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook