Jedynie prawda jest ciekawa


Paliwoda: "Krytyka Polityczna" obnaża się sama

03.02.2012

Podczas gdy salon, „postępowi” intelektualiści i prominentni politycy Platformy Obywatelskiej dotują i zachwycają się środowiskiem nowej lewicy skupionym wokół "Krytyki Politycznej", jej reprezentanci pochwalają poza granicami naszego kraju działalność ugrupowań stosujących przemoc i terror, takich jak Antifa.

"Krytyka Polityczna" obnażona. A ściślej – obnaża się sama. Publicznie i bezwstydnie. Nie przed polską opinią publiczną, przed którą gra skromną dziewicę, lecz przed czytelnikami niemieckiego „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (z 19 stycznia 2012 r.). Artur Żmijewski (zbieżność nazwisk ze znanym aktorem przypadkowa), jeden z filarów "Krytyki Politycznej", oznajmia na łamach dziennika: „Stwierdzam, że to dobrze, że ci berlińscy wojownicy pomogli nam w Warszawie przeciwko faszystom”! To o łobuzach z niemieckiej Antify, którzy podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2011 r. napadli na żołnierzy w historycznych strojach i na osoby z narodowymi flagami.

„Faszyści” to ci napadnięci. A tak się po tamtych wydarzeniach ludzie Sierakowskiego pilnowali, żeby czegoś nie chlapnąć. Tak zgrabnie dobierali słowa. My i Antifa – nigdy nie popieramy bezzasadnej przemocy! Ale gdy tylko jeden z najważniejszych sierakowców zniknął z oczu polskich mediów, nie wytrzymał i puścił parę. Charakterystyczne, że akurat w Niemczech. Tam słowa Żmijewskiego zabrzmiały jak podziękowanie dla niemieckich towarzyszy. Co wy na to, państwo podpisywacze „antyfaszystowskich” listów otwartych, łagodnisie opiewający tolerancję, wrogowie „mowy nienawiści”, tuskofile, blumsztajniści i michnikowszczyzna (Cezary Michalski, Agata Bielik-Robson, Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i wiele innych pseudoautorytetów). Czego tak nic nie gadacie? Z tchórzostwa, wyrachowania czy niewiedzy?

Sierakowski i berlińscy wojownicy

Antifa to lewicowe bojówki, deklarujące oficjalnie stosowanie przemocy fizycznej. Po rozróbach 11 listopada w Warszawie policja aresztowała ok. 100 Niemców. Wiele mediów wskazuje siedzibę "KP" ("Nowy Wspaniały Świat" przy ul. Nowy Świat) jako ich kryjówkę i zaplecze logistyczne. Szef "KP" wszystkiemu zaprzecza i wydaje oświadczenie: „Nie planowaliśmy żadnego zgromadzenia grup radykalnych w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Policja zepchnęła tam grupę antyfaszystów, którą następnie spokojnie wyprowadziła z lokalu, nie zgłaszając wobec nas żadnych zastrzeżeń”. Policja „zepchnęła” bandziorów akurat Sierakowskiemu na głowę i wymyśliła sobie tam skład ich broni? 13 listopada rzecznik Komendy Głównej Policji oznajmił: „Część z tych obcokrajowców (Niemców z Antify – przyp. P.P.) próbowała schronić się w jednym z lokali na terenie Nowego Światu, tam policjanci odnaleźli potem pałki, kastety, gaz łzawiący”. Metodą znaną policji w krajach, w których działają terroryści oraz grupy w rodzaju Antify, jest moszczenie sobie przez nich przed akcją tzw. dziupli. Tam najpierw wysyłają sprzęt (przewożony przez „zająca”), tam mają bazę wypadową. Gdzie była dziupla Antify w Warszawie? Tam, gdzie policja „zepchnęła” Niemców (Sierakowski), czy tam, „gdzie próbowali się schronić” (rzecznik KGP)? To dwa różne miejsca?

Rozdęty balon

O "KP" napisano wiele. O gigantycznym finansowym wsparciu ze strony PO-wskiej władzy (zwłaszcza stołecznej), o sympatii mediów, o wydawaniu przez "Krytykę" prac klasyków komunizmu, o lewackim duchu wypowiedzi "KP"-owców. Establishment III RP upatrywał w KP swoich spadkobierców. Tylko w PRL bis Sierakowski & Co. mogli zajść tak wysoko w hierarchii opiniotwórczej elity. Młodzi „zbuntowani” mieli zagospodarować rosnące w społeczeństwie niezadowolenie. Tuskowa władza zatraciła poczucie własnej tożsamości i zainteresowanie sprawami kultury. Tym szybciej zyskiwali na znaczeniu Sierakowski i "Krytyka Polityczna", stając się pieszczochami władzy i salonu.

Uwiąd III RP i pęcznienie "KP" są ze sobą ściśle związane. Przypadek Antifa-"KP" ujawnia mechanizmy działania PRL bis. Bezkarność lewaków, częstą stronniczość wymiaru sprawiedliwości, oportunizm władzy, która ceduje swoje ważne powinności na modne i nieszkodliwe/pożyteczne dla niej grupy. I nic to, że Żmijewski obraca wniwecz aureolę wyprodukowaną wokół "KP". Nic to, że "KP" okazuje się siłą dwulicową, że zwodzi nas i sympatyzuje z antifowską łobuzerią. Za dużo zainwestowano w "Krytykę Polityczną", żeby ją teraz zrzucać z piedestału. Sierakowski pozostanie trendy, a "KP" nadal będzie ulubieńcem celebrytów.

Świat hipokrytów

Polska staje się państwem bezprawia, które wspiera takie instytucje jak "KP". Gloryfikacja rzeczywistej przemocy zastępuje prawdziwy dyskurs społeczny. Wszelkie zło to „represyjny” Kościół i prawicowi „faszyści”. Mądrość, dobroć i kulturę ucieleśnia "KP" (choć jej dorobek intelektualny można sprowadzić do kolejnych wydań skrajnie lewicowych autorów francuskich bądź komentarzy do Lenina), która do roboty wiele nie ma. Co to za sztuka dowalać „pisiorom” albo protestować przeciw „społecznemu wykluczeniu”? Komu – konkretnie! – z ludzi biednych pomogła socjalistyczna "KP"? Z ust jej ludzi słyszę ogólnikowy bełkot, że kapitalizm jest zły. Kto – konkretnie! – jest zły? Niech powiedzą otwarcie, np.: „Balcerowicz i machloje przy Okrągłym Stole” – zobaczymy, co się z nimi stanie. Co konkretnie jest dla "Krytyki Politycznej" dobre, wiemy teraz od Żmijewskiego. Plus jeszcze piosneczka „Dymać Orła Białego”, której autor na stronie internetowej "KP" opisuje, jak ją 11 listopada kolorowi alter-coś-tam odśpiewali i odtańczyli.

Nie chcę żyć w PRL-bis, w której standardy estetyczne i moralne ma stanowić "Krytyka Polityczna". Nie chcę władzy PO-wców, których większość takie normy akceptuje, a ich twórców wspiera. Trzeba walczyć o wolną Polskę. Czyli o kraj, w którym tacy ludzie nie decydują o niczym. Niech idą do odgarniania śniegu. Może wtedy będzie z nich jakiś pożytek.

Paweł Paliwoda, Gazeta Polska Codziennie

za niezalezna.pl

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook