Jedynie prawda jest ciekawa


Palikot, Urban, Miller kontra pamięć o grudniu ’81

10.12.2013

Krzykliwa kampania na rzecz tematów zastępczych pokazuje zupełny brak programu obu ugrupowań postkomunistycznych.

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację grupy parlamentarzystów Twojego Ruchu Palikota w sprawie symbolu Krzyża umieszczonego w sali plenarnej Sejmu RP. Najgłośniejszym krytykiem tej decyzji sądu jest poseł Armand Ryfiński, który w zasadzie neguje związki chrześcijaństwa z polską tradycją narodową. W dzisiejszym programie TVP INFO tuż po dwudziestej próbował przekonywać, że komunistyczna i nazistowska idea walki z religiami ma w Polsce jakiś ogólniejszy sens. Choć poseł Ryfiński utożsamia symbol Krzyża z Kościołem Katolickim... to zapomina o tysiącach wiernych kościołów protestanckich, którzy również mają wielki wkład w utrzymanie polskiej tożsamości narodowej, np. na Śląsku Cieszyńskim.Krzykliwa kampania na rzecz tematów zastępczych pokazuje zupełny brak programu obu ugrupowań postkomunistycznych.

W tym miejscu warto wspomnieć, że przedwojenny lider PPS Ignacy Daszyński rozpoczynał prawie każde spotkanie od staropolskiego pozdrowienia „Szczęść Boże!”. Pisał do tego do Józefa Piłsudskiego określając go „Towarzyszem Komendantem” w czasie, gdy określenie towarzysz nie było jeszcze zupełnie zużyte przez obóz komunistyczny.

Wracając do sedna. Symbole są różne. W latach 1922-26 w Warszawie wysadzono sobór Św. Aleksandra Newskiego jako symbol władzy Rosji i obcej tożsamości zaborcy. Od lat zbieramy się w nocy z 12 na 13 grudnia pod domem komunistycznego zbrodniarza, którego fety w hotelu Hyatt nawiedza tabun polityków SLD, Twojego Ruchu Palikota i innych apologetów systemu totalitarnego.

Wśród patriotów są ludzie rożnych wyznań lub ateiści. Jednak niedługo weterani walki z komunizmem spotkają się 16 grudnia pod KWK „Wujek”. Zamordowanych tam górników upamiętnia pomnik w formie Krzyża pełniąc przede wszystkim rolę symbolu związku wolnego narodu z chrześcijaństwem, zachodnimi wzorami cywilizacyjnymi, itd. Można mieć nadzieję, że dzisiejsze orzeczenie sądu w sprawie Krzyża w sejmowej sali plenarnej jest podyktowane właśnie wnikliwym pochyleniem się nad symbolami ważnymi dla Polaków. Twój Ruch Palikota może promować narkotyki, antyklerykalizm, tęcze i co tylko ugodno. Bronić warszawskich „czterech śpiących” sławiących ZSRR w sytuacji, gdy na cokole tego ohydnego wrzodu miał stać pomnik ks. Ignacego Skorupki. Tyle, że w każdym kraju mamy jakieś zabawne ugrupowania. To wynika z demokracji. Po prostu!

Adam Słomka
fot. PAP/Radek Pietruszka

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook