Jedynie prawda jest ciekawa


Czas na rehabilitację brzozy

14.01.2012

Skoro biegli z Krakowa obalili tezę o obecności w kokpicie generała Błasika, to upada cała zbudowana na tej tezie koncepcja katastrofy.

1. Krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna dołączył do listy oszołomów i zakwestionował obecność w kokpicie generała Błasika.

A przecież wszystko precyzyjnie ustaliła komisja generalisswoman Anodiny, a jej ustalenia gorliwie potwierdził raport Millera. Według tych ustaleń generał Błasik napił się, potem przetoczył przez salonik prezydencki jak przez stodołę i wtargnął do kokpitu, by dorwać się do sterów, albo przynajmniej komenderować pilotami.

W tę oficjalną wersję uwierzyła cała mądra, wykształcona, rozumna, normalna Polska. Ta wersja poszła też w świat - o pijanym polskim generale jako współsprawcy katastrofy trąbiły media od Alaski po Antarktydę.

2. Na obecności w kokpicie generała Błasika zbudowana została cała koncepcja katastrofy. Błasik komenderował pilotami, pilotom trzęsły się ręce, pomyliły im się wskazania wysokościomierza, a potem wiadomo – brzoza, skrzydło, beczka – i katastrofa.

A teraz sławny krakowski instytut doczytał się z taśm, że głosu generała Błasika w kokpicie nie było. I twierdzi, ze drugi pilot Robert Grzywna prawidłowo odczytywał wskazania wysokościomierza. A skoro czytał prawidłowo – upada teza, ze piloci pogubili się we mgle. A skoro się nie pogubili - to jakim trafem zahaczyli o brzozę?

3. I co – teraz rozumni, wykształceni, oświeceni Polacy mają odrzucić raport Anodiny i uznać, że racje miały oszołomy, otumanione przez PiS, Macierewicza, „Gazetę Polską” i toruńskie media ojca Rydzyka? Maja teraz zjeść własną, wylaną na oszołomów żółć, połknąć wszystkie wypowiedziane wobec nich obelgi i drwiny?

Co prawda pułkownik Klich, w obliczu własnej kompromitacji twierdzi, że inne dowody świadczą o obecności generała Błasika w kokpicie. Oczywiście rosyjskie dowody, podobnie jak taśma z rzekomym głosem generała, który jednak nie był jego głosem. Generał był w kokpicie, ale nic nie mówił. Dowódca wojsk lotniczych przedarł się do kabiny, żeby sobie pomilczeć z pilotami i popatrzeć na ten pulpit z zegarami, bo od dziecka interesowały go samoloty...

4. A teraz już bez cierpkiej ironii. Dzięki Bogu i ekspertom z Krakowa, nareszcie upada haniebna wersja o obecności w kabinie generała Błasika, obrażająca honor i pamięć polskiego generała i obrażająca dobre imię Polskie świecie. Wersja, na której zbudowana została cała seria dalszych kłamstw, fałszujących ustalenia co do przebiegu i przyczyn katastrofy.

Rodzi się jednak pytanie – dlaczego władze rosyjskie stworzyły kłamstwo o obecności generała Błasika? Co chcieli tym kłamstwem przykryć, od czego chcieli odwrócić uwagę? I dlaczego polska komisja rządowa tak łatwo i chętnie to kłamstwo kupiła i powieliła?

5. Teraz czas na brzozę. Niechże ktoś wreszcie zleci poważnym ekspertom, żeby zbadali to, o czym już pisałem – czy w świetle praw fizyki było możliwe, że w tym samym ułamku sekundy brzoza urwała skrzydło, a skrzydło ścięło brzozę.

Po rehabilitacji generała Błasika, czas na rehabilitację brzozy.

Po czym śledztwo smoleńskie należy rozpocząć od nowa.

Janusz Wojciechowski

[fot. arch]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook