Jedynie prawda jest ciekawa


P. Duda: Kwaśniewski nie będzie uczyć mnie demokracji!

07.05.2016

My nie aspirujemy do objęcia władzy w Polsce, a ci, którzy będą demonstrowali w sobotę, takie ambicje mają i nie mogą się pogodzić z utratą władzy. Nie chcą przy tym czekać do końca kadencji, czyli jeszcze trzy lata, tylko chcą tej władzy już teraz. A Polska - wbrew temu, co niektórzy próbują nam wmówić - jest krajem demokratycznym - mówi Piotr Duda, komentując w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” zaplanowaną na sobotę manifestację Komitetu Obrony Demokracji i partii opozycyjnych.

W ocenie szefa „Solidarności” nie da się pogodzić udziału w tej demonstracji z troską o związki zawodowe i prawa pracownicze. "Kto organizuje sobotnią manifestację? KOD, Nowoczesna. tam nie ma miejsca dla związkowców, bo przypomnę, że Nowoczesna była autorem projektu ustawy, która de facto likwidowała związki zawodowe. Słyszałem też, że w tej demonstracji ma brać udział ZNP i przewodniczący Sławomir Broniarz. To pytam: jak można iść ramię w ramię z tymi, którzy chcą niszczyć związki zawodowe?" - zastanawia się Duda. 

I dodaje, że odpowiedzią na pytanie o intencje pikietujących nie jest z pewnością spór o Trybunał Konstytucyjny. "Tu nie chodzi o trybunał, a o obronę interesów elity i szefa Trybunału, a ja nie mam zamiaru bronić interesów pana prezesa Rzeplińskiego. Przecież to prezes Rzepliński wspólnie z poprzednikami popsuł ustawę, która wywołała ten kryzys" - czytamy.

Piotr Duda zapowiada, że gdyby PiS zaczęło wprowadzać antyspołeczne ustawy, to „Solidarność” wyjdzie na ulice, ale na dziś nie widzi takiej konieczności, bo wszystkie trudne sprawy rozwiązywane są poprzez dialog z rządem. "My nie jesteśmy za demokracją elit. Nie będą mnie uczyli demokracji Aleksander Kwaśniewski czy Włodzimierz Cimoszewicz, niech sobie przypomną, jak robili kariery w PZPR. Dla nas autorytetami są panowie Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski czy Andrzej Kołodziej, którzy za obronę wolności, demokracji ponieśli duże ofiary, zapłacili zdrowiem, więzieniem" - mówi Duda.

kk/Nasz Dziennik

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook