Jedynie prawda jest ciekawa


Tragiczna sytuacja wymiaru sprawiedliwości

16.12.2013

Dzisiejszą decyzję sadu należy uznać za kolejny objaw tragicznej sytuacji w jakiej znajduje sie polski wymiar sprawiedliwości.

„Wolność trzeba stale zdobywać” (bł. Jan Paweł II)

Dzisiejszą decyzję sadu należy uznać za kolejny objaw tragicznej sytuacji w jakiej znajduje sie polski wymiar sprawiedliwości. 

Oto w 22 lata po okrągłym stole, w 2011 r., Sąd Apelacyjny w Gdańsku wbrew oczywistym faktom stwierdza, że „nie było i nie ma” dowodów na to że Lech Wałęsa był płatnym donosicielem Służby Bezpieczeństwa.

Oto w 2012 r., 23 lata po okrągłym stole, prokurator generalny nakazuje umorzenie śledztwa w sprawie dokonanej przez Lecha Wałęsę kradzieży swoich donosów, jako t.w. „Bolka”. Robi to w chwili, gdy prokuratura Instytutu Pamięci Narodowej, a także prokuratura powszechna zgromadziły ogromną ilość niepozostawiających żadnych wątpliwości dowodów na współpracę Wałęsy z SB, a później kradzież tysięcy dokumentów z tym związanych i gotowa była do przedstawienia sądowi aktu oskarżenia. Opis najnowszych dowodów w tej sprawie został podany przez Sławomira Cenckiewicza w książce Wałęsa. Człowiek z teczki i zapewne właśnie dlatego ta praca jest objęta cenzurą przemilczenia przez media.

Oto 24 lata po okrągłym stole, w grudniu 2013 r., Sąd Apelacyjny w Gdańsku, wbrew przedstawionym mu nowym i nie pozostawiającym wątpliwości dowodom agenturalności Lecha Wałęsy, odmawia wznowienia procesu.

Mam poczucie, ze ta odmowa – w sensie moralnym - nie jest moją przegraną – choć decyzja sądu nie podlega już zaskarżeniu. Przeciwnie, czuje się w tej sprawie niewątpliwym zwycięzcą, na tej samej zasadzie według której skazanie było znakiem zwycięstwa w procesach politycznych w czasach PRL-u. 

Przegranymi są sędziowie, prokuratorzy i cały wymiar sprawiedliwości, ale jednak nie tylko oni. Gangrena systemu wyniszcza życie milionów Polaków, którzy nie chcą żyć w kraju zdominowanym przez kłamstwo i bezprawie w życiu publicznym. Nie wyrażają zgody na to, żeby Polska była państwem rządzonym przez kłamców i żeby ci kłamcy zamieniali wymiar sprawiedliwości w aparat bezprawia na służbie władzy i historycznego kłamstwa.

Przegranym jest Polska, kraj w którym zablokowano śledztwo w sprawie porwania i zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszko i które trzymane jest tam nadal mocą układu okrągłostołowego. Przekonałem się o tym naocznie znajdując w dokumentacji śledztwa, w sprawie kradzieży akt przez Wałęsę, nazwisko jednego z funkcjonariuszy uczestniczących w zbrodniczym spisku.

 Osobista „ikona” obecnego prezydenta, premiera oraz marszałków sejmu i senatu, czyli Lech Wałęsa, jest barykadą, za którą ukrywają się współcześni targowiczanie – komunistyczni zdrajcy, zbrodniarze i złodzieje oraz ci spośród  posadzonych po drugiej stronie okrągłego stołu, którzy byli  ich agentami i sojusznikami. Wałęsa jest sztandarem jednoczącym Bronisława Komorowskiego z Wojciechem Jaruzelskim, Czesława Kiszczaka z Tadeuszem Mazowieckim, Adama Michnika z Donaldem Tuskiem, enkawudzistów z LWP z „etosowcami” z Unii Demokratycznej i „aferałami” z Kongresu Liberalno-Demokratycznego.

Walka o prawdziwie wolną Polskę wciąż trwa. Dziękuje wszystkim, którzy mnie w tej walce wspierają i obiecuję, że nadal będę służyć prawdzie i Polsce.

Krzysztof Wyszkowski

[FOTO: 

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook