Jedynie prawda jest ciekawa


Ostro! Kowalski: Kukiz to nowy Wałęsa! [WIDEO]

30.05.2016

"Główną intencją Kukiza było doprowadzić tzw. antysystem do niemożności funkcjonowania samodzielnego – to mu się udało".

Marian Kowalski w programie YT "Niezależny Lublin" w ostrych słowach odniósł się do Pawła Kukiza i jego inicjatywy "Endecja" powołanej przez kilkunastoma dniami w Sejmie. Lider Narodowców RP kwestionował sens powstania tego typu stowarzyszenia. "Nie rozumiem, po co się Ziemkiewicz w ten projekt ubrał. To nie jest inicjatywa oddolna i obywatelska – tylko należało tej grupie posłów z Ruchu Narodowego, którzy pozwalają sobie bezkarnie Kukizowi pluć w twarz i udają, że deszcz pada. Zostali w K'15, ale jako grupa osób prywatnych, więc trzeba było stworzyć szyld, żeby to dobrze wyglądało" - tłumaczył Kowalski.

W ocenie Kowalskiego to Paweł Kukiz jest postacią, która niszczy szanse na jednoczenie się środowiska konserwatywno-narodowego.

"To bardzo demaskująca inicjatywa Pawła Kukiza – postępuje jak wszelkie reżimówki, które ogłaszają w Warszawie powstanie bytu politycznego i z tego powodu ma być szum. Główną intencją Kukiza było doprowadzić tzw. antysystem do niemożności funkcjonowania samodzielnego – to mu się udało. A cel drugi był taki, by być skuteczną przystawką dla PiS, by PiS dostało po zjedzeniu rozwolnienia" - mówił.

W dalszych słowach ostro krytykował działalność Kukiza:

"Jakim endekiem jest Paweł Kukiz?! Oczekuję dowodów! Kukiz powstał po to, by ani Ruch Narodowy, ani Korwin nie byli autonomicznymi siłami w Sejmie! Teraz jest 40 rozbitków, którzy głosują raz na tak, raz na nie, reszta wychodzi do kibla, wstrzymuje się od głosu. Szkoda było 5 lat maglowania i ustawiania sceny pod kątem konserwatywnym, bo Kukiz wszedł z buciorami i przeorał to przy pomocy w TVN. On tam siedział cały czas, ja nigdy. (...) To jest nowy Wałęsa, który pokrzyżował plany antysystemowi! (…) Wiadomo, po co Kukiz stworzył swoją inicjatywę polityczną. Im dłużej, tym więcej dowodów. Projekt został rozmontowany przez Pawła Kukiza – jak wpuszczasz kogoś do domu i ten ukradnie srebrną łyżeczkę, to jest to łajdak i złodziej. Ale jak go ciągle wpuszczasz do domu i kradnie srebrne łyżeczki…" - ocenił.

Kowalski odsłonił też kulisy kampanii do wyborów prezydenckich w 2015 roku. "Zgodziłem się kandydować w takim układzie: jeśli Ziemkiewicz nie będzie kandydował, to ja tak…"

LL, YT

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook