Jedynie prawda jest ciekawa


Ostro! Kowalski: Kukiz to nowy Wałęsa! [WIDEO]

30.05.2016

"Główną intencją Kukiza było doprowadzić tzw. antysystem do niemożności funkcjonowania samodzielnego – to mu się udało".

Marian Kowalski w programie YT "Niezależny Lublin" w ostrych słowach odniósł się do Pawła Kukiza i jego inicjatywy "Endecja" powołanej przez kilkunastoma dniami w Sejmie. Lider Narodowców RP kwestionował sens powstania tego typu stowarzyszenia. "Nie rozumiem, po co się Ziemkiewicz w ten projekt ubrał. To nie jest inicjatywa oddolna i obywatelska – tylko należało tej grupie posłów z Ruchu Narodowego, którzy pozwalają sobie bezkarnie Kukizowi pluć w twarz i udają, że deszcz pada. Zostali w K'15, ale jako grupa osób prywatnych, więc trzeba było stworzyć szyld, żeby to dobrze wyglądało" - tłumaczył Kowalski.

W ocenie Kowalskiego to Paweł Kukiz jest postacią, która niszczy szanse na jednoczenie się środowiska konserwatywno-narodowego.

"To bardzo demaskująca inicjatywa Pawła Kukiza – postępuje jak wszelkie reżimówki, które ogłaszają w Warszawie powstanie bytu politycznego i z tego powodu ma być szum. Główną intencją Kukiza było doprowadzić tzw. antysystem do niemożności funkcjonowania samodzielnego – to mu się udało. A cel drugi był taki, by być skuteczną przystawką dla PiS, by PiS dostało po zjedzeniu rozwolnienia" - mówił.

W dalszych słowach ostro krytykował działalność Kukiza:

"Jakim endekiem jest Paweł Kukiz?! Oczekuję dowodów! Kukiz powstał po to, by ani Ruch Narodowy, ani Korwin nie byli autonomicznymi siłami w Sejmie! Teraz jest 40 rozbitków, którzy głosują raz na tak, raz na nie, reszta wychodzi do kibla, wstrzymuje się od głosu. Szkoda było 5 lat maglowania i ustawiania sceny pod kątem konserwatywnym, bo Kukiz wszedł z buciorami i przeorał to przy pomocy w TVN. On tam siedział cały czas, ja nigdy. (...) To jest nowy Wałęsa, który pokrzyżował plany antysystemowi! (…) Wiadomo, po co Kukiz stworzył swoją inicjatywę polityczną. Im dłużej, tym więcej dowodów. Projekt został rozmontowany przez Pawła Kukiza – jak wpuszczasz kogoś do domu i ten ukradnie srebrną łyżeczkę, to jest to łajdak i złodziej. Ale jak go ciągle wpuszczasz do domu i kradnie srebrne łyżeczki…" - ocenił.

Kowalski odsłonił też kulisy kampanii do wyborów prezydenckich w 2015 roku. "Zgodziłem się kandydować w takim układzie: jeśli Ziemkiewicz nie będzie kandydował, to ja tak…"

LL, YT

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook