Jedynie prawda jest ciekawa

Ostre starcie Wolniewicz - Stankiewicz! [WIDEO]

30.01.2016

Filozofa oburzyła teza dziennikarki, że w Smoleńsku doszło do zamachu...

Do niezwykle burzliwej, a przy tym interesującej wymiany zdań doszło podczas wywiadu, jaki dla Telewizji Republika przeprowadziła red. Ewa Stankiewicz. Jej gościem był prof. Bogusław Wolniewicz, filozof i częsty gość Radia Maryja.

Dziennikarka na swojej stronie internetowej zaznacza, że rozmowa była "niezwykle smakowita". Ale "zakończona - niestety - przed czasem". Dlaczego tak się stało? Wszystko z powodu poruszonego przez Stankiewicz tematu przyczyn katastrofy smoleńskiej. Dziennikarka przekonywała, że prezydenta Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej "zabito".

Stankiewicz w programie powiedziała o ataku Rosji na Polskę w 2010 r. "Jaki był atak na Polskę?" - zdumiał się Wolniewicz. Dziennikarka forsowała tezę, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Wolniewicz odpowiadał: "Domniemania jakichś podejrzanych profesorków z Ameryki, pies z kulawą nogą o nich nie słyszał - ocenił. - Na profesorach ja się lepiej znam niż pani" - dodał filozof.

Stankiewicz próbowała dowodzić podczas rozmowy z Wolniewiczem, że w Smoleńsku doszło do zamachu. - Pani powtarza karygodną bujdę! - oburzył się profesor. Po kilkuminutowej wymianie zdań podziękował i opuścił studio.

Rozmowa do obejrzenia poniżej:


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook