Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre starcie Karnowskiego z Tadlą

27.04.2016

Beata Tadla, w okresie władzy PO-PSL i powyborczej nagonki mediów publicznych na PiS główna twarz TVP, coraz mocniej angażuje się w krytykę swojego byłego pracodawcy.

Najpierw w zabrała głos w dość kiepskim stylu - w kolorowym pisemku nazwała obecne "Wiadomości" TVP "produktem wiadomościopodobnym". Ciąg dalszy szybko nastąpił i też nie był w najlepszym stylu. Była gwiazda TVP wystąpiła w programie niejakiego Kuby Wojewódzkiego i zrecenzowała... swojego niedawnego gościa, jeszcze w czasie kampanii wyborczej, Andrzeja Dudę. Dziennikarka orzekła, że "Nigdy, a pracuję 25 lat, nie spotkałam człowieka, który byłby tak potwornie zdenerwowany rozmową - tak strasznie się trząsł i tak potwornie trzymał przyklejony do twarzy uśmiech do końca wywiadu, żeby nie dać po sobie poznać, że jest zdenerwowany". 

Na te słowa zareagował na Twitterze Michał Karnowski z tygodnika "w Sieci". Stwierdził: "Słabo. Komentowanie w ten sposób rozmówcy przez dziennikarza, jest nieprofesjonalne i wystawia mu złe świadectwo".  Wypowiedź tę poparło wielu internautów - ocenianie w ten sposób rozmówcy przez prowadzącego wywiad nie jest zgodne z powszechnie przyjętą etyką dziennikarską. Krzysztof Feussette stwierdził: "Pani Tadla w drodze na dno". Użytkownik Kontrowersje.net dodał: "A czy to nie ta dzielna @beata_tadla trzęsła się i rozbeczała jak koza na antenie TVP, w trakcie wywiadu i to nawet nie z @AndrzejDuda?". Inny uczestnik dyskusji stwierdził: "Też uważam że takie zachowanie nie jest zgodne z etyką zawodową… nawet gdyby mówiła pani prawdę, w co wątpię!". Padło też pytanie: "Dziennikarz nie może opowiadać o swoim rozmówcy wymyślonych bredni których nie jest w stanie udowodnić?".

Tadla odpowiedziała Michałowi Karnowskiemu - szyderczo, ale obok tematu: "Nic, tylko się pociąć po takiej opinii... Naucz mnie wygłaszania laudacji!". Dziennikarz "w Sieci" odparł: "Beato, najpierw się naucz nie mylić mnie z bratem. A zachowania osoby wywiadowanej się nie recenzuje samemu. I Ty to wiesz".
Na tym wymiana zdań się skończyła. Pozostaje pytanie, co dzieje się z ludźmi, którzy dowiadują się, że telwizja publiczna radzi sobie bez nich całkiem nieźle? Dlaczego nagle porzucają zasady zawodu dziennikarskiego?

wu-ka

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook