Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre starcie Karnowskiego z Tadlą

27.04.2016

Beata Tadla, w okresie władzy PO-PSL i powyborczej nagonki mediów publicznych na PiS główna twarz TVP, coraz mocniej angażuje się w krytykę swojego byłego pracodawcy.

Najpierw w zabrała głos w dość kiepskim stylu - w kolorowym pisemku nazwała obecne "Wiadomości" TVP "produktem wiadomościopodobnym". Ciąg dalszy szybko nastąpił i też nie był w najlepszym stylu. Była gwiazda TVP wystąpiła w programie niejakiego Kuby Wojewódzkiego i zrecenzowała... swojego niedawnego gościa, jeszcze w czasie kampanii wyborczej, Andrzeja Dudę. Dziennikarka orzekła, że "Nigdy, a pracuję 25 lat, nie spotkałam człowieka, który byłby tak potwornie zdenerwowany rozmową - tak strasznie się trząsł i tak potwornie trzymał przyklejony do twarzy uśmiech do końca wywiadu, żeby nie dać po sobie poznać, że jest zdenerwowany". 

Na te słowa zareagował na Twitterze Michał Karnowski z tygodnika "w Sieci". Stwierdził: "Słabo. Komentowanie w ten sposób rozmówcy przez dziennikarza, jest nieprofesjonalne i wystawia mu złe świadectwo".  Wypowiedź tę poparło wielu internautów - ocenianie w ten sposób rozmówcy przez prowadzącego wywiad nie jest zgodne z powszechnie przyjętą etyką dziennikarską. Krzysztof Feussette stwierdził: "Pani Tadla w drodze na dno". Użytkownik Kontrowersje.net dodał: "A czy to nie ta dzielna @beata_tadla trzęsła się i rozbeczała jak koza na antenie TVP, w trakcie wywiadu i to nawet nie z @AndrzejDuda?". Inny uczestnik dyskusji stwierdził: "Też uważam że takie zachowanie nie jest zgodne z etyką zawodową… nawet gdyby mówiła pani prawdę, w co wątpię!". Padło też pytanie: "Dziennikarz nie może opowiadać o swoim rozmówcy wymyślonych bredni których nie jest w stanie udowodnić?".

Tadla odpowiedziała Michałowi Karnowskiemu - szyderczo, ale obok tematu: "Nic, tylko się pociąć po takiej opinii... Naucz mnie wygłaszania laudacji!". Dziennikarz "w Sieci" odparł: "Beato, najpierw się naucz nie mylić mnie z bratem. A zachowania osoby wywiadowanej się nie recenzuje samemu. I Ty to wiesz".
Na tym wymiana zdań się skończyła. Pozostaje pytanie, co dzieje się z ludźmi, którzy dowiadują się, że telwizja publiczna radzi sobie bez nich całkiem nieźle? Dlaczego nagle porzucają zasady zawodu dziennikarskiego?

wu-ka

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook