Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre spięcie w TVP. Nehrebecka: To nie jest walka o ojczyznę

16.12.2014

„Zaczynając od palenia kukły prezydenta Wałęsy podważamy to, w imię czego walczyliśmy”.

Marcin Wolski i Anna Nehrebecka w TVP Info komentowali sprawę Marszu, jaki ulicami Warszawy przeszedł 13 grudnia. „Jestem autorem science fiction. I jeżeli jakaś partia utrzymuje się w sferze stanów dolnych. Potem poprawia ten wynik trzykrotnie w dniu wyborów, a w kolejnych sondażach po wyborach spada na swoje 8 proc., to jest to coś dziwnego. Jeżeli uznamy, że tymi zielonymi nie byli kosmici, to jest sprawa, którą ja, jako obywatel, chciałbym zbadać” – mówił Marcin Wolski, pytany, dlaczego wszedł do komitetu honorowego marszu PiS. „Mówienie o sfałszowaniu wyborów to jest bardzo poważny zarzut i na razie nikt go nie udowodnił” – ripostowała dość infantylnie aktorka Anna Nehrebecka, radna PO.

„Wypowiedzi polityków odzwierciedlają rozterki społeczeństwa. To nie jest tak, że ludzie poszli na marsz, na rozkaz czy za pieniądze. Pojawiłem się w komitecie honorowym marszu, ponieważ chcę wiedzieć. Ja po porostu chcę, by to państwo było transparentne” – mówił Wolski.

Z zarzutem sfałszowania wyborów walczyła ostro aktorka Anna Nehrebecka. „Konkretnie i wprost zostało już wielokrotnie powiedziane, że wybory sfałszowano. Jest to bardzo poważny zarzut i na razie nikt tego nie udowodnił. W momencie kiedy się zadaje pytanie, jaki jest dowód na sfałszowanie wyborów, to się mówi: to nie ja, to kolega. O fałszowaniu wyborów słyszymy od lat. To utrwalanie wśród normalnych zwykłych ludzi, takiej nieufności do instytucji państwa. Czemu się potem dziwimy, jak reaguje społeczeństwo, skoro zamiast uczyć wspólnoty i porozumienia się, tego nie robimy. Zaczynając od palenia kukły prezydenta Wałęsy w latach 90. podważamy to, w imię czego walczyliśmy” – grzmiała Anna Nehrebecka. Jednak nie wyjaśniła, skąd jej przekonanie, że wybory nie zostały sfałszowane.

Jej zdaniem teraz opozycja uczy młodzież, że obecnie walka za ojczyznę polega na „braniu flag i demonstrowaniu”. „To nie jest walka o ojczyznę. Można było o nią walczyć, kiedy była w niewoli. Kiedy była cenzura, nie było niepodległości, gdy nie mogliśmy się wypowiadać. A w tej chwili, każdy robi to, co chce, mówi co chce i obraża kogo chce” – dodała.

Jak widać wzmianka o nieprawidłowościach wyborczych u radnych PO wywołuje skrajne emocje.

TK,TVP.info
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook