Jedynie prawda jest ciekawa


Ostre spięcie w TVP. Nehrebecka: To nie jest walka o ojczyznę

16.12.2014

„Zaczynając od palenia kukły prezydenta Wałęsy podważamy to, w imię czego walczyliśmy”.

Marcin Wolski i Anna Nehrebecka w TVP Info komentowali sprawę Marszu, jaki ulicami Warszawy przeszedł 13 grudnia. „Jestem autorem science fiction. I jeżeli jakaś partia utrzymuje się w sferze stanów dolnych. Potem poprawia ten wynik trzykrotnie w dniu wyborów, a w kolejnych sondażach po wyborach spada na swoje 8 proc., to jest to coś dziwnego. Jeżeli uznamy, że tymi zielonymi nie byli kosmici, to jest sprawa, którą ja, jako obywatel, chciałbym zbadać” – mówił Marcin Wolski, pytany, dlaczego wszedł do komitetu honorowego marszu PiS. „Mówienie o sfałszowaniu wyborów to jest bardzo poważny zarzut i na razie nikt go nie udowodnił” – ripostowała dość infantylnie aktorka Anna Nehrebecka, radna PO.

„Wypowiedzi polityków odzwierciedlają rozterki społeczeństwa. To nie jest tak, że ludzie poszli na marsz, na rozkaz czy za pieniądze. Pojawiłem się w komitecie honorowym marszu, ponieważ chcę wiedzieć. Ja po porostu chcę, by to państwo było transparentne” – mówił Wolski.

Z zarzutem sfałszowania wyborów walczyła ostro aktorka Anna Nehrebecka. „Konkretnie i wprost zostało już wielokrotnie powiedziane, że wybory sfałszowano. Jest to bardzo poważny zarzut i na razie nikt tego nie udowodnił. W momencie kiedy się zadaje pytanie, jaki jest dowód na sfałszowanie wyborów, to się mówi: to nie ja, to kolega. O fałszowaniu wyborów słyszymy od lat. To utrwalanie wśród normalnych zwykłych ludzi, takiej nieufności do instytucji państwa. Czemu się potem dziwimy, jak reaguje społeczeństwo, skoro zamiast uczyć wspólnoty i porozumienia się, tego nie robimy. Zaczynając od palenia kukły prezydenta Wałęsy w latach 90. podważamy to, w imię czego walczyliśmy” – grzmiała Anna Nehrebecka. Jednak nie wyjaśniła, skąd jej przekonanie, że wybory nie zostały sfałszowane.

Jej zdaniem teraz opozycja uczy młodzież, że obecnie walka za ojczyznę polega na „braniu flag i demonstrowaniu”. „To nie jest walka o ojczyznę. Można było o nią walczyć, kiedy była w niewoli. Kiedy była cenzura, nie było niepodległości, gdy nie mogliśmy się wypowiadać. A w tej chwili, każdy robi to, co chce, mówi co chce i obraża kogo chce” – dodała.

Jak widać wzmianka o nieprawidłowościach wyborczych u radnych PO wywołuje skrajne emocje.

TK,TVP.info
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook