Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zdechła ośmiornica na stole Tuska

19.06.2014

Pamiętacie państwo włoski serial o mafii sycylijskiej pt. „Ośmiornica”? Mam wrażenie, że to właśnie ta ośmiornica wylądowała na stole w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, stanowiąc przystawkę do politycznego dealu ustalanego przez Bartłomieja Sienkiewicza i Marka Belkę.

Szef MSW - zagryzając ośmiornicę jagnięciną i popijając winem (płacił Sławomir Cytrycki – b. minister w rządach Leszka Millera i Belki) – nie wiedział, że jego tajna misja ratowania władzy PO jest dokładnie rejestrowana i stanie się gwoździem do politycznej trumny Tuska.

Kto tę trumnę wyścielił i kto trzyma nad nią młotek z ćwiekiem? Być może obserwujemy przewrót w obozie władzy, w którym starły się dwa pałace – jak to określił Krzysztof Czabański – „jeden Donka drugi Bronka”, a być może za sznurki pociąga Moskwa.

Narzędziem w tym starciu są służby specjalne (nie wierzę, że podsłuch u „Sowy i Przyjaciół” założyli jacyś amatorscy smakosze pikantnych nagrań), a Tusk stracił nad nimi kontrolę. I to już dość dawno, a odzyskanie tej kontroli najwyraźniej się nie powiodło.

W październiku 2013 r., gdy toczyła się procedura odwołania gen. Janusza Noska ze stanowiska szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Marek Opioła z sejmowej komisji ds. służb specjalnych zwracał uwagę w wywiadzie dla Stefczyk.info:

- Przyjmując  sprawozdania z działalności SKW - a także w interpelacjach, czy zajmując się sygnałami świadczącymi o nielegalnej inwigilacji polityków PiS - wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na  sytuację w kontrwywiadzie wojskowym. Wtedy premier i minister obrony byli głusi na nasze informacje, a Nosek był oceniany przez nich bardzo pozytywnie. Nagle coś się zmieniło i decydenci uznali, że nie powinien on pełnić funkcji.


I dodawał: - W moim przekonaniu chodzi o to, że toczy się walka pod dywanami. Minister Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW, chce jak najszybciej przejąć służby specjalne w Polsce i podporządkować je sobie. Pierwszym przykładem była dymisja gen. Krzysztofa Bondaryka z funkcji szefa ABW, a teraz przyszła kolej na gen. Noska i zapewne czekają nas następne dymisje.

CZYTAJ: Opioła: Sienkiewicz chce przejąć służby specjalne

Do tej wypowiedzi odniósł się Sienkiewicz: - To jest taka wizja państwa jak z trylogii - że Rzeczpospolita to sukno, które się wyrywa. Nie ma takiej możliwości, by jedna osoba mogła sobie podporządkować służby. (…) Wizja rodem z czarnych snów opozycji nie ma związku z rzeczywistością.

Sienkiewiczowi rzeczywiście nie mogło nawet się śnić, że zostanie podsłuchany przy konsumpcji sycylijskiej ośmiornicy. Tak jak Tuskowi nie śniło się w jaki sposób zostanie odklejony od władzy. Stracił kontrolę nad służbami, więc długo już nie porządzi. Ktoś podrzucił mu na stół zdechłą ośmiornicę.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Jerzy Kubrak

[fot.PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook