Jedynie prawda jest ciekawa


Zdechła ośmiornica na stole Tuska

19.06.2014

Pamiętacie państwo włoski serial o mafii sycylijskiej pt. „Ośmiornica”? Mam wrażenie, że to właśnie ta ośmiornica wylądowała na stole w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, stanowiąc przystawkę do politycznego dealu ustalanego przez Bartłomieja Sienkiewicza i Marka Belkę.

Szef MSW - zagryzając ośmiornicę jagnięciną i popijając winem (płacił Sławomir Cytrycki – b. minister w rządach Leszka Millera i Belki) – nie wiedział, że jego tajna misja ratowania władzy PO jest dokładnie rejestrowana i stanie się gwoździem do politycznej trumny Tuska.

Kto tę trumnę wyścielił i kto trzyma nad nią młotek z ćwiekiem? Być może obserwujemy przewrót w obozie władzy, w którym starły się dwa pałace – jak to określił Krzysztof Czabański – „jeden Donka drugi Bronka”, a być może za sznurki pociąga Moskwa.

Narzędziem w tym starciu są służby specjalne (nie wierzę, że podsłuch u „Sowy i Przyjaciół” założyli jacyś amatorscy smakosze pikantnych nagrań), a Tusk stracił nad nimi kontrolę. I to już dość dawno, a odzyskanie tej kontroli najwyraźniej się nie powiodło.

W październiku 2013 r., gdy toczyła się procedura odwołania gen. Janusza Noska ze stanowiska szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Marek Opioła z sejmowej komisji ds. służb specjalnych zwracał uwagę w wywiadzie dla Stefczyk.info:

- Przyjmując  sprawozdania z działalności SKW - a także w interpelacjach, czy zajmując się sygnałami świadczącymi o nielegalnej inwigilacji polityków PiS - wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na  sytuację w kontrwywiadzie wojskowym. Wtedy premier i minister obrony byli głusi na nasze informacje, a Nosek był oceniany przez nich bardzo pozytywnie. Nagle coś się zmieniło i decydenci uznali, że nie powinien on pełnić funkcji.


I dodawał: - W moim przekonaniu chodzi o to, że toczy się walka pod dywanami. Minister Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW, chce jak najszybciej przejąć służby specjalne w Polsce i podporządkować je sobie. Pierwszym przykładem była dymisja gen. Krzysztofa Bondaryka z funkcji szefa ABW, a teraz przyszła kolej na gen. Noska i zapewne czekają nas następne dymisje.

CZYTAJ: Opioła: Sienkiewicz chce przejąć służby specjalne

Do tej wypowiedzi odniósł się Sienkiewicz: - To jest taka wizja państwa jak z trylogii - że Rzeczpospolita to sukno, które się wyrywa. Nie ma takiej możliwości, by jedna osoba mogła sobie podporządkować służby. (…) Wizja rodem z czarnych snów opozycji nie ma związku z rzeczywistością.

Sienkiewiczowi rzeczywiście nie mogło nawet się śnić, że zostanie podsłuchany przy konsumpcji sycylijskiej ośmiornicy. Tak jak Tuskowi nie śniło się w jaki sposób zostanie odklejony od władzy. Stracił kontrolę nad służbami, więc długo już nie porządzi. Ktoś podrzucił mu na stół zdechłą ośmiornicę.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Jerzy Kubrak

[fot.PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook