Jedynie prawda jest ciekawa


Zdechła ośmiornica na stole Tuska

19.06.2014

Pamiętacie państwo włoski serial o mafii sycylijskiej pt. „Ośmiornica”? Mam wrażenie, że to właśnie ta ośmiornica wylądowała na stole w restauracji „Sowa i Przyjaciele”, stanowiąc przystawkę do politycznego dealu ustalanego przez Bartłomieja Sienkiewicza i Marka Belkę.

Szef MSW - zagryzając ośmiornicę jagnięciną i popijając winem (płacił Sławomir Cytrycki – b. minister w rządach Leszka Millera i Belki) – nie wiedział, że jego tajna misja ratowania władzy PO jest dokładnie rejestrowana i stanie się gwoździem do politycznej trumny Tuska.

Kto tę trumnę wyścielił i kto trzyma nad nią młotek z ćwiekiem? Być może obserwujemy przewrót w obozie władzy, w którym starły się dwa pałace – jak to określił Krzysztof Czabański – „jeden Donka drugi Bronka”, a być może za sznurki pociąga Moskwa.

Narzędziem w tym starciu są służby specjalne (nie wierzę, że podsłuch u „Sowy i Przyjaciół” założyli jacyś amatorscy smakosze pikantnych nagrań), a Tusk stracił nad nimi kontrolę. I to już dość dawno, a odzyskanie tej kontroli najwyraźniej się nie powiodło.

W październiku 2013 r., gdy toczyła się procedura odwołania gen. Janusza Noska ze stanowiska szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Marek Opioła z sejmowej komisji ds. służb specjalnych zwracał uwagę w wywiadzie dla Stefczyk.info:

- Przyjmując  sprawozdania z działalności SKW - a także w interpelacjach, czy zajmując się sygnałami świadczącymi o nielegalnej inwigilacji polityków PiS - wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na  sytuację w kontrwywiadzie wojskowym. Wtedy premier i minister obrony byli głusi na nasze informacje, a Nosek był oceniany przez nich bardzo pozytywnie. Nagle coś się zmieniło i decydenci uznali, że nie powinien on pełnić funkcji.


I dodawał: - W moim przekonaniu chodzi o to, że toczy się walka pod dywanami. Minister Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW, chce jak najszybciej przejąć służby specjalne w Polsce i podporządkować je sobie. Pierwszym przykładem była dymisja gen. Krzysztofa Bondaryka z funkcji szefa ABW, a teraz przyszła kolej na gen. Noska i zapewne czekają nas następne dymisje.

CZYTAJ: Opioła: Sienkiewicz chce przejąć służby specjalne

Do tej wypowiedzi odniósł się Sienkiewicz: - To jest taka wizja państwa jak z trylogii - że Rzeczpospolita to sukno, które się wyrywa. Nie ma takiej możliwości, by jedna osoba mogła sobie podporządkować służby. (…) Wizja rodem z czarnych snów opozycji nie ma związku z rzeczywistością.

Sienkiewiczowi rzeczywiście nie mogło nawet się śnić, że zostanie podsłuchany przy konsumpcji sycylijskiej ośmiornicy. Tak jak Tuskowi nie śniło się w jaki sposób zostanie odklejony od władzy. Stracił kontrolę nad służbami, więc długo już nie porządzi. Ktoś podrzucił mu na stół zdechłą ośmiornicę.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Jerzy Kubrak

[fot.PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook