Jedynie prawda jest ciekawa


Orłoś rozczarowany Polakami: Chamstwo, brak tolerancji i otwartości

21.09.2015

„Czy tak trudno zrozumieć, że 12 tys. osób w 38 milionowym kraju to mniej niż kropla w morzu?”

Maciej Orłoś, prezenter telewizyjny znany głównie z Teleexpressu, narzeka na Polaków. W ocenie telewizyjnej gwiazdy nasi rodacy źle reagują na wizję przyjęcia w Polsce tysięcy imigrantów.

Orłoś na swoim profilu na Facebooku zamieścił oświadczenie, w którym wskazał, że Polska powinna przyjąć nie 12 tys. uchodźców, ale 12 tys. rodzin uchodźców. W jego ocenie Polskę stać na taki gest.

„Niniejszym oświadczam, że jestem za przyjęciem w Polsce 12 tysięcy uchodźców, a nawet 12 tysięcy rodzin uchodźców. Uważam bowiem, że Polskę stać na przyjęcie tych ludzi (których tożsamość będzie ustalona i potwierdzona przez odpowiednie instytucje). To, że powinniśmy ich ugościć jest - moim zdaniem – oczywiste” - tłumaczy Orłoś.

Dodaje, że w jego ocenie taka decyzja nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń. „Nie wiąże się to z żadnym zagrożeniem, jest za to i obowiązkiem i szansą. Mam nadzieję, że znajdą się uchodźcy, którzy będą chcieli u nas zostać. I że będę miał okazję ich przywitać i wspierać” - pisze prezenter. Na końcu zachęca, by „osoby, które myślą podobnie proszę o polubienie tego oświadczenia”.

Jednak zdaje się, że Polacy mają zupełnie inne zdanie na ten temat. W kolejnym wpisie Orłoś wskazuje, że jest rozczarowany tym, jak przyjęto jego oświadczenie.

„Właściwie - po lekturze 90% komentarzy po moim wpisem - powinienem odwołać "oświadczenie" i napisać np.tak: 'Drodzy uchodźcy, sorry, pomyliłem się, jedźcie do Niemiec czy gdzie tam chcecie, byle nie do Polski, bo tu moi rodacy, w większości wyznający wartości chrześcijańskie, mogą Wam zrobić coś złego'” - załamuje ręce gwiazda TVP.

Dodaje, że mimo wszystko oświadczenia nie odwoła, ponieważ „polubień jest trzy razy więcej niż hejtu”. „Inna sprawa, że poziom agresji i chamstwa w komentarzach jest nieprawdopodobny. Świadczy nie tylko o braku kultury, ale też o braku wiedzy, myślenia, tolerancji czy otwartości” - utyskuje tolerancyjny dziennikarz.

Orłoś wskazuje, że „napisał, że jego zdaniem powinno się wspierać ludzi, których ojczyzna jest w ruinie, którzy stracili bliskich, którzy nie mają domu, którym grozi śmierć lub kalectwo, którzy odcierpieli swoje w koszmarnych obozach dla uchodźców w Turcji czy Jordanii, którzy nie widzą przyszłości w swoich krajach nękanych - jak w Syrii - przez wojnę i terrorystów ISIS”. „Ci ludzie rozpaczliwie szukają miejsca dla siebie. Chcą w miarę normalnie żyć. Czy tak trudno zrozumieć, że należałoby im pomóc? Czy tak trudno zrozumieć, że 12 tysięcy osób w 38 milionowych kraju to mniej niż kropla w morzu?” - stawia pytania Orłoś.

Ciekawe, ile rodzin uchodźców przyjmie osobiście prezenter Orłoś. I czy będzie przekonywał rodzinę, że to test dla na ich tolerancyjność i otwartość...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook