Jedynie prawda jest ciekawa


Orłoś rozczarowany Polakami: Chamstwo, brak tolerancji i otwartości

21.09.2015

„Czy tak trudno zrozumieć, że 12 tys. osób w 38 milionowym kraju to mniej niż kropla w morzu?”

Maciej Orłoś, prezenter telewizyjny znany głównie z Teleexpressu, narzeka na Polaków. W ocenie telewizyjnej gwiazdy nasi rodacy źle reagują na wizję przyjęcia w Polsce tysięcy imigrantów.

Orłoś na swoim profilu na Facebooku zamieścił oświadczenie, w którym wskazał, że Polska powinna przyjąć nie 12 tys. uchodźców, ale 12 tys. rodzin uchodźców. W jego ocenie Polskę stać na taki gest.

„Niniejszym oświadczam, że jestem za przyjęciem w Polsce 12 tysięcy uchodźców, a nawet 12 tysięcy rodzin uchodźców. Uważam bowiem, że Polskę stać na przyjęcie tych ludzi (których tożsamość będzie ustalona i potwierdzona przez odpowiednie instytucje). To, że powinniśmy ich ugościć jest - moim zdaniem – oczywiste” - tłumaczy Orłoś.

Dodaje, że w jego ocenie taka decyzja nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń. „Nie wiąże się to z żadnym zagrożeniem, jest za to i obowiązkiem i szansą. Mam nadzieję, że znajdą się uchodźcy, którzy będą chcieli u nas zostać. I że będę miał okazję ich przywitać i wspierać” - pisze prezenter. Na końcu zachęca, by „osoby, które myślą podobnie proszę o polubienie tego oświadczenia”.

Jednak zdaje się, że Polacy mają zupełnie inne zdanie na ten temat. W kolejnym wpisie Orłoś wskazuje, że jest rozczarowany tym, jak przyjęto jego oświadczenie.

„Właściwie - po lekturze 90% komentarzy po moim wpisem - powinienem odwołać "oświadczenie" i napisać np.tak: 'Drodzy uchodźcy, sorry, pomyliłem się, jedźcie do Niemiec czy gdzie tam chcecie, byle nie do Polski, bo tu moi rodacy, w większości wyznający wartości chrześcijańskie, mogą Wam zrobić coś złego'” - załamuje ręce gwiazda TVP.

Dodaje, że mimo wszystko oświadczenia nie odwoła, ponieważ „polubień jest trzy razy więcej niż hejtu”. „Inna sprawa, że poziom agresji i chamstwa w komentarzach jest nieprawdopodobny. Świadczy nie tylko o braku kultury, ale też o braku wiedzy, myślenia, tolerancji czy otwartości” - utyskuje tolerancyjny dziennikarz.

Orłoś wskazuje, że „napisał, że jego zdaniem powinno się wspierać ludzi, których ojczyzna jest w ruinie, którzy stracili bliskich, którzy nie mają domu, którym grozi śmierć lub kalectwo, którzy odcierpieli swoje w koszmarnych obozach dla uchodźców w Turcji czy Jordanii, którzy nie widzą przyszłości w swoich krajach nękanych - jak w Syrii - przez wojnę i terrorystów ISIS”. „Ci ludzie rozpaczliwie szukają miejsca dla siebie. Chcą w miarę normalnie żyć. Czy tak trudno zrozumieć, że należałoby im pomóc? Czy tak trudno zrozumieć, że 12 tysięcy osób w 38 milionowych kraju to mniej niż kropla w morzu?” - stawia pytania Orłoś.

Ciekawe, ile rodzin uchodźców przyjmie osobiście prezenter Orłoś. I czy będzie przekonywał rodzinę, że to test dla na ich tolerancyjność i otwartość...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook