Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Orłoś rozczarowany Polakami: Chamstwo, brak tolerancji i otwartości

21.09.2015

„Czy tak trudno zrozumieć, że 12 tys. osób w 38 milionowym kraju to mniej niż kropla w morzu?”

Maciej Orłoś, prezenter telewizyjny znany głównie z Teleexpressu, narzeka na Polaków. W ocenie telewizyjnej gwiazdy nasi rodacy źle reagują na wizję przyjęcia w Polsce tysięcy imigrantów.

Orłoś na swoim profilu na Facebooku zamieścił oświadczenie, w którym wskazał, że Polska powinna przyjąć nie 12 tys. uchodźców, ale 12 tys. rodzin uchodźców. W jego ocenie Polskę stać na taki gest.

„Niniejszym oświadczam, że jestem za przyjęciem w Polsce 12 tysięcy uchodźców, a nawet 12 tysięcy rodzin uchodźców. Uważam bowiem, że Polskę stać na przyjęcie tych ludzi (których tożsamość będzie ustalona i potwierdzona przez odpowiednie instytucje). To, że powinniśmy ich ugościć jest - moim zdaniem – oczywiste” - tłumaczy Orłoś.

Dodaje, że w jego ocenie taka decyzja nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń. „Nie wiąże się to z żadnym zagrożeniem, jest za to i obowiązkiem i szansą. Mam nadzieję, że znajdą się uchodźcy, którzy będą chcieli u nas zostać. I że będę miał okazję ich przywitać i wspierać” - pisze prezenter. Na końcu zachęca, by „osoby, które myślą podobnie proszę o polubienie tego oświadczenia”.

Jednak zdaje się, że Polacy mają zupełnie inne zdanie na ten temat. W kolejnym wpisie Orłoś wskazuje, że jest rozczarowany tym, jak przyjęto jego oświadczenie.

„Właściwie - po lekturze 90% komentarzy po moim wpisem - powinienem odwołać "oświadczenie" i napisać np.tak: 'Drodzy uchodźcy, sorry, pomyliłem się, jedźcie do Niemiec czy gdzie tam chcecie, byle nie do Polski, bo tu moi rodacy, w większości wyznający wartości chrześcijańskie, mogą Wam zrobić coś złego'” - załamuje ręce gwiazda TVP.

Dodaje, że mimo wszystko oświadczenia nie odwoła, ponieważ „polubień jest trzy razy więcej niż hejtu”. „Inna sprawa, że poziom agresji i chamstwa w komentarzach jest nieprawdopodobny. Świadczy nie tylko o braku kultury, ale też o braku wiedzy, myślenia, tolerancji czy otwartości” - utyskuje tolerancyjny dziennikarz.

Orłoś wskazuje, że „napisał, że jego zdaniem powinno się wspierać ludzi, których ojczyzna jest w ruinie, którzy stracili bliskich, którzy nie mają domu, którym grozi śmierć lub kalectwo, którzy odcierpieli swoje w koszmarnych obozach dla uchodźców w Turcji czy Jordanii, którzy nie widzą przyszłości w swoich krajach nękanych - jak w Syrii - przez wojnę i terrorystów ISIS”. „Ci ludzie rozpaczliwie szukają miejsca dla siebie. Chcą w miarę normalnie żyć. Czy tak trudno zrozumieć, że należałoby im pomóc? Czy tak trudno zrozumieć, że 12 tysięcy osób w 38 milionowych kraju to mniej niż kropla w morzu?” - stawia pytania Orłoś.

Ciekawe, ile rodzin uchodźców przyjmie osobiście prezenter Orłoś. I czy będzie przekonywał rodzinę, że to test dla na ich tolerancyjność i otwartość...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

rząd

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook