Jedynie prawda jest ciekawa

Ordo Iuris: Rządowy projekt in vitro depcze ludzką godność

28.05.2015

Instytut Ordo Iuris publikuje film krytykujący rządowy projekt w sprawie in-vitro.

W związku z powstaniem rządowego projektu dotyczącego kwestii in-vitro, Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przygotował merytoryczną analizę wspomnianego projektu ustawy, która niszczy godność człowieka. Zachęcam do zapoznania się z krótkim materiałem wideo, w którym eksperci Instytutu Ordo Iuris w jasny i zrozumiały sposób ukazują jakie konsekwencje może mieć uchwalenie rządowego projektu dot. in - vitro.

 

„Mimo swojej nazwy projekt koncentruje się na procedurze zapłodnienia in-vitro, która nie jest metoda leczenia niepłodności, a  stanowi jedynie protezę zdolności prokreacyjnych człowieka.” – słyszymy w filmie.

„Projekt przedmiotowo traktuje nie tylko dzieci na najwcześniejszym etapie ich rozwoju, ale również dorosłych uczestników procedury in-vitro. Mogą oni być wikłani w ten proceder nawet bez ich zgody.” – mówią bohaterki klipu.

„Rządowy projekt obeicuje pomoc ludziom dotkniętym poważną chorobą. W rzeczywistości jednak pozwala on bezwzględnie eksploatować zarówno sztucznie powołane do życia dzieci, jak i ich rodziców.”

mly

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook