Jedynie prawda jest ciekawa


Oprawa "Legii" jest kompromitacją, bo nie spodobała się L. Millerowi i Niemcom

04.08.2017

Wirtualna Polska cytuje Leszka Millera i pisze o "kompromitacji" ultrasów Legii. Z przytoczonych słów lewicowego działacza z Żyrardowa dowiadujemy się, że radzieckie kino wciąż inspiruje, a oprawa na "Żylecie" nie przedstawia małego powstańca, tylko młodego sowieckiego chłopca, bohatera filmu "Idź i patrz".

Wszystko przez podobieństwo jednej ze scen z filmu i oprawy Legii. Ale czy Niemcy mordowali ludzi, w tym dzieci, tylko w Polsce? Czy nie robili tego także w innych miejscach? Skąd więc zaskoczenie, że scena z filmu mogła kogoś zainspirować? Tego redaktor Wirtualnej Polski nie wyjaśnia.

Przypomnijmy, kibice Legii zrobili zbiórkę i przed meczem z Astaną wywiesili na "Żylecie" ogromną oprawę z informacją o Powstaniu Warszawskim i niemieckim bestialstwie, które pochłonęło 160 tysięcy ofiar, w tym tysięcy dzieci. Ich oddolna akcja odbiła się szerokim echem na całym świecie, o powstaniu i niemieckich zbrodniarzach przeczytali ludzie w serwisach sportowych w Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, całej Europie i wielu miejscach Azji. Wszędzie przebił się komunikat zaprezentowany na oprawie ultrasów Legii. 

Co w tym czasie zrobiła Wirtualna Polska? Zacytowała Leszka Millera, specjalistę od spraw radzieckich. I przytoczyła argumenty przeciwko oprawie. Jednym z nich stało się to, że stołeczny klub może spotkać kara od UEFA. Zacytujmy: - Mówi się, że stołecznemu klubowi grozi kara od UEFA - napisał redaktor WP.PL. Straszne! Ale jakby i tego było mało, to dowiadujemy się też, że oprawa nie spodobała się Niemcom! - Wydarzenie zostało też krytycznie skomentowane przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - czytamy w tekście na WP.PL. To już jest naprawdę poważny problem. Czy możemy się teraz spodziewać, że niemieckie towarzystwa na Śląsk Opolskim poproszą o bratnią pomoc w obronie niemieckiej wersji prawdy?

Cóż, nikogo już nie zaskakuje to, Wirtualna Polska, o której obliczu programowym decyduje Tomasz Machała, syn posłanki Platformy Obywatelskiej, z oczywistych względów będzie portalem antyrządowym. Ale czy naprawdę musi być portalem traktującym swoich czytelników jak idiotów?

Artur Ceyrowski

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook