Jedynie prawda jest ciekawa


Oprawa "Legii" jest kompromitacją, bo nie spodobała się L. Millerowi i Niemcom

04.08.2017

Wirtualna Polska cytuje Leszka Millera i pisze o "kompromitacji" ultrasów Legii. Z przytoczonych słów lewicowego działacza z Żyrardowa dowiadujemy się, że radzieckie kino wciąż inspiruje, a oprawa na "Żylecie" nie przedstawia małego powstańca, tylko młodego sowieckiego chłopca, bohatera filmu "Idź i patrz".

Wszystko przez podobieństwo jednej ze scen z filmu i oprawy Legii. Ale czy Niemcy mordowali ludzi, w tym dzieci, tylko w Polsce? Czy nie robili tego także w innych miejscach? Skąd więc zaskoczenie, że scena z filmu mogła kogoś zainspirować? Tego redaktor Wirtualnej Polski nie wyjaśnia.

Przypomnijmy, kibice Legii zrobili zbiórkę i przed meczem z Astaną wywiesili na "Żylecie" ogromną oprawę z informacją o Powstaniu Warszawskim i niemieckim bestialstwie, które pochłonęło 160 tysięcy ofiar, w tym tysięcy dzieci. Ich oddolna akcja odbiła się szerokim echem na całym świecie, o powstaniu i niemieckich zbrodniarzach przeczytali ludzie w serwisach sportowych w Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, całej Europie i wielu miejscach Azji. Wszędzie przebił się komunikat zaprezentowany na oprawie ultrasów Legii. 

Co w tym czasie zrobiła Wirtualna Polska? Zacytowała Leszka Millera, specjalistę od spraw radzieckich. I przytoczyła argumenty przeciwko oprawie. Jednym z nich stało się to, że stołeczny klub może spotkać kara od UEFA. Zacytujmy: - Mówi się, że stołecznemu klubowi grozi kara od UEFA - napisał redaktor WP.PL. Straszne! Ale jakby i tego było mało, to dowiadujemy się też, że oprawa nie spodobała się Niemcom! - Wydarzenie zostało też krytycznie skomentowane przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim - czytamy w tekście na WP.PL. To już jest naprawdę poważny problem. Czy możemy się teraz spodziewać, że niemieckie towarzystwa na Śląsk Opolskim poproszą o bratnią pomoc w obronie niemieckiej wersji prawdy?

Cóż, nikogo już nie zaskakuje to, Wirtualna Polska, o której obliczu programowym decyduje Tomasz Machała, syn posłanki Platformy Obywatelskiej, z oczywistych względów będzie portalem antyrządowym. Ale czy naprawdę musi być portalem traktującym swoich czytelników jak idiotów?

Artur Ceyrowski

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook