Jedynie prawda jest ciekawa


Opioła: Zła decyzja w MON

28.03.2013

Rozmowa z posłem PiS, Markiem Opiołą, członkiem komisji obrony narodowej, przewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

Stefczyk.info: W ostatnich dniach szef MON Tomasz Semoniak podjął decyzję o wzmocnieniu roli i pozycji swojego wiceministra w procesie decyzyjnym ws. umów na modernizację i uzbrojenie armii. MON tłumaczy, że chodzi o usprawnienie procedur. Jak Pan ocenia tek krok?

Marek Opioła: Sprawa, o której mówimy, ten obszar działań państwa, jest niezwykle istotny, jest wyjątkowy. Decyzję o przekazaniu dodatkowych kompetencji jednemu wiceministrowi, wzmocnienie jego pozycji w decyzjach o kontraktach uważam za błąd. W mojej ocenie to szef Ministerstwa Obrony Narodowej powinien odpowiadać za tę sprawę. To on powinien być odpowiedzialny za tak istotne projekty. Minister nie powinien więc przekazywać tych uprawnień zastępcy. Wychodzę z założenia, że to minister powinien prowadzić te sprawy.

Wokół kontraktów dot. armii widać jakieś niepokojące wydarzenia czy sygnały?

Tej sprawie będziemy się bliżej przyglądać. Komisja ds. służb specjalnych zaplanowała specjalne posiedzenie dotyczące kontraktów i działań służb w tej sprawie. Będziemy chcieli zająć się nimi. W armii była zauważana i jest zauważana korupcja, były różnego rodzaju skandale związane z przetargami. Komisja chce się więc dowiedzieć, jak służby specjalne działają w tym obszarze, jakie wnioski wyciągają oraz jak decydenci wykorzystują informacje służb.

Jak w kontekście doniesień o nieprawidłowościach oceniać decyzję szefa MON?

W mojej ocenie również z tej perspektywy to jest decyzja zła. To będzie miało negatywne skutki. Uważam, że za działania MON, w tym za tak ważne kwestie, jak kontrakty i modernizacja powinien odpowiadać szef resortu.

Rozmawiał TK
[Fot. Mon.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook