Jedynie prawda jest ciekawa


Opioła: W specsłużbach panuje ogromny bałagan

28.05.2013

Poseł PiS Marek Opioła dzieli się z portalem Stefczyk.info swoimi wątpliwościami odnośnie współpracy SKW i FSB

Posłowie PiS zasiadający w sejmowej speckomisji, mają poważne zastrzeżenia do pracy szefa SKW Janusza Noska. Politycy poprosili o zwołanie posiedzenia, na którym osoby odpowiedzialne za działanie służb specjalnych miały złożyć wyjaśnienia dotyczące współpracy służb polskich i rosyjskich. 

Informacja o nawiązaniu współpracy SKW z FSB pojawiła się na stronach internetowych prezydenta Rosji.

Stefczyk.info: Jest pan zadowolony z wyjaśnień w sprawie współpracy służb polskich i rosyjskich?

Marek Opioła:Komisja wysłuchała informacji ze strony MSZ, MON i poszczególnych służb, ale żadne ustalenia nie zostały podjęte. Z tych informacji wynika tylko tyle, że mamy ogromny bałagan w specsłużbach. Co więcej, niektóre służby uważają, że taka współpraca powinna być prowadzona, inne są zdania, że jest zupełnie niepotrzebna.

Na czym polega ten bałagan?

Największym skandalem, jest to, że komisja nie została poinformowana o żadnej planowanej współpracy SKW ze służbami Federacji Rosyjskiej. Z tego, co usłyszeliśmy na dzisiejszym posiedzeniu niewiele wynika, można tylko stwierdzić, że komisja nie została odpowiednio poinformowana w tym zakresie. 

Według pana taka współpraca w ogóle jest potrzebna?

Decyzja należy do premiera. Tak jest skonstruowane prawo, problemem jest to, że komisja nie jest informowana o takich działaniach i decyzjach, a powinna być. My się o wszystkim dowiedzieliśmy od dziennikarzy. Nie usłyszeliśmy też żadnych wyjaśnień.

notował mk

[fot. www.wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook