Jedynie prawda jest ciekawa


Opioła: "Komisji ds. Służb Specjalnych, będzie bardziej merytoryczna"

17.11.2015

Dzięki zmniejszeniu składu osobowego Komisji ds. Służb Specjalnych, będzie ona bardziej merytoryczna, a prace będą przebiegały sprawniej. Dlatego zmieniliśmy ten parytet.

- Stwierdziliśmy, że siedmioosobowy skład będzie o wiele lepszy. Dziesięcioosobowa była za duża – powiedział Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek Komisji ds. Służb Specjalnych w poprzedniej kadencji Sejmu, odnosząc się do zmniejszenia składu sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych przez co zabraknie miejsca dla przedstawiciela Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Nowy minister po powołaniu nowych szefów służb specjalnych, powinien przeprowadzić audyt wewnętrzny w tych służbach. Tak żebyśmy znali punkt otwarcia. Z perspektywy Sejmu, pierwszą rzeczą, którą trzeba zmienić, jest ustawa o czynnościach operacyjno-śledczych. Wyrok trybunały Konstytucyjnego, zobowiązuje Sejm, że teraz w ciągu trzech miesięcy musi wprowadzić zmiany, mimo że było na to 18 miesięcy – podkreślił Marek Opioła.

- Żądaliśmy od pani premier Ewy Kopacz, porządnego i merytorycznego zajęcia się sprawą bezpieczeństwa Polski, czyli żeby tą sprawą zajęły się komisje branżowe, czyli komisje ds. wewnętrznych oraz służb specjalnych.  Wtedy minister Biernacki zabronił udzielania takiej informacji  i do tej pory Sejm nie ma takiej branżowej informacji – dodał.

Polityk podkreślił również potrzeby zmian w pranym funkcjonowaniu służb, zwłaszcza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - Artykułów 5 ustawy o funkcjonowaniu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie jest precyzyjny i tą sprawą trzeba się szybko zająć. Do tego od lat zauważamy ogromny nawis administracyjny and tą służbą, który utrudnia działania tej służby. To również trzeba będzie zmienić, tak żeby ABW, stało się realną służbą kontrwywiadowczą.

Slaw/ "radiownet.pl"

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook