Jedynie prawda jest ciekawa


Opioła: "Komisji ds. Służb Specjalnych, będzie bardziej merytoryczna"

17.11.2015

Dzięki zmniejszeniu składu osobowego Komisji ds. Służb Specjalnych, będzie ona bardziej merytoryczna, a prace będą przebiegały sprawniej. Dlatego zmieniliśmy ten parytet.

- Stwierdziliśmy, że siedmioosobowy skład będzie o wiele lepszy. Dziesięcioosobowa była za duża – powiedział Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości, członek Komisji ds. Służb Specjalnych w poprzedniej kadencji Sejmu, odnosząc się do zmniejszenia składu sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych przez co zabraknie miejsca dla przedstawiciela Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Nowy minister po powołaniu nowych szefów służb specjalnych, powinien przeprowadzić audyt wewnętrzny w tych służbach. Tak żebyśmy znali punkt otwarcia. Z perspektywy Sejmu, pierwszą rzeczą, którą trzeba zmienić, jest ustawa o czynnościach operacyjno-śledczych. Wyrok trybunały Konstytucyjnego, zobowiązuje Sejm, że teraz w ciągu trzech miesięcy musi wprowadzić zmiany, mimo że było na to 18 miesięcy – podkreślił Marek Opioła.

- Żądaliśmy od pani premier Ewy Kopacz, porządnego i merytorycznego zajęcia się sprawą bezpieczeństwa Polski, czyli żeby tą sprawą zajęły się komisje branżowe, czyli komisje ds. wewnętrznych oraz służb specjalnych.  Wtedy minister Biernacki zabronił udzielania takiej informacji  i do tej pory Sejm nie ma takiej branżowej informacji – dodał.

Polityk podkreślił również potrzeby zmian w pranym funkcjonowaniu służb, zwłaszcza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - Artykułów 5 ustawy o funkcjonowaniu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie jest precyzyjny i tą sprawą trzeba się szybko zająć. Do tego od lat zauważamy ogromny nawis administracyjny and tą służbą, który utrudnia działania tej służby. To również trzeba będzie zmienić, tak żeby ABW, stało się realną służbą kontrwywiadowczą.

Slaw/ "radiownet.pl"

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook