Jedynie prawda jest ciekawa


Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

11.01.2018
1270ragazetawyborczakuczok
Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

- W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety. Cóż za wysmakowana gazeta dla inteligentów. Boki zrywać.

W swoim artykule o polskich skoczkach, zięć Daniela Passenta (tak tak, tego samego, który w latach 80. na łamach „Polityki” bronił stanu wojennego) postanowił z ostatnich sukcesów naszego mistrza Kamila Stocha ukręcić bicz na PiS i, a jakże, religijność Polaków.

A konkretnie, nie wdając się już w szczegóły tego, chyba tylko z założenia śmiesznego artykułu, autor najwyraźniej postanowił rozprawić się z zabobonami na skoczni narciarskiej, które obrażają jego uczucia! 

Wychwalając Stocha, z nadzieją pisząc o Żyle, Kocie i Huli, Kuczok postanowił w obrzydliwy sposób zaatakować obecnie zdecydowany nr 2. naszej narciarskiej kadry – Dawida Kubackiego. Tylko dlatego, że skoczek nie wstydzi się swojej wiary.

- Martwi mnie natomiast pobożność naszego pogromcy igielitu, co do którego wciąż żywimy uzasadnione nadzieje medalowe. Dawid Kubacki nie przestaje się żegnać przed skokiem. Żona uznaje to za jeszcze jeden dowód na przewagę narciarstwa alpejskiego. Mówi, że nie byłoby problemu, gdyby miał kijki. Chyba że idolem Kubackiego jest Piotr Fijas, orzeł pośród nielotów późnego PRL-u, który do rytualnego znaku krzyża przed każdym skokiem dodawał jeszcze pogańskie splunięcie na bok. Sportowcy manifestujący wiarę podczas transmitowanych zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne, choć mniej mnie drażnią tacy, którzy po odniesionym sukcesie dziękują Bogu, niż ci, którzy wzywają go na pomoc przed startem. Skoczek, który pół roku temu miażdżył rywali jeszcze bezlitośniej, niż czyni to obecnie Kamil Stoch, nie powinien się zachowywać jak pan Zenek z aerofobią, który umiera ze strachu w kołującym aeroplanie. Mateczko Boska, jak się nie przeżegnam, to spadniemy. A przecież Bóg nie ogląda skoków narciarskich – od kiedy istnieje TV Trwam, nie przełącza na inne kanały – szydzi w swoim felietonie mąż Agaty Passent.

Szczerze, nie wiem, jak można obrazić czyjeś „uczucia ateistyczne” – przecież jako ateista w znaku krzyża Kuczok powinien widzieć tylko gest odganiania muchy, czy coś podobnego, nie mającego dla niego większego znaczenia. Czy chciał się zatem pożalić i ukoić zdruzgotane nerwy, czy może miał inny cel? Ciężko odgadnąć. 
Z całą pewnością jednak Kuczokowi swoim felietonem udało się obrazić miliony Polaków, dla których zarówno znak krzyża, jak i słowa Modlitwy Pańskiej to rzecz ważna, wręcz fundamentalna. Tym felietonem, przyznajmy to, ów niezbyt poczytny pisarz, próbuje chyba desperacko zwrócić na siebie uwagę. 

Tyle tylko, że przy okazji, chyba zupełnie nieświadomie, pokazał całą hipokryzję środowiska „Gazety Wyborczej”.

Z jednej strony oburza się, że ktoś obrażą jego „uczucia ateistyczne”, a z drugiej, sam w ordynarny sposób miesza z błotem uczucia religijne milionów Polaków. Pewnie to tylko tania dziennikarska prowokacja podstarzałego niespełnionego pisarzyny i kibica Ruchu Chorzów, zresztą, delikatnie mówiąc, niezbyt lubianego w środowisku chorzowskich fanatyków.

Mimo wszystko obrzydliwa. Coś z gatunku tej polskiej flagi wbitej w psią kupę w programie Wojewódzkiego.

Piotr Filipczyk

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook