Jedynie prawda jest ciekawa


Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

11.01.2018
1270ragazetawyborczakuczok
Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

- W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety. Cóż za wysmakowana gazeta dla inteligentów. Boki zrywać.

W swoim artykule o polskich skoczkach, zięć Daniela Passenta (tak tak, tego samego, który w latach 80. na łamach „Polityki” bronił stanu wojennego) postanowił z ostatnich sukcesów naszego mistrza Kamila Stocha ukręcić bicz na PiS i, a jakże, religijność Polaków.

A konkretnie, nie wdając się już w szczegóły tego, chyba tylko z założenia śmiesznego artykułu, autor najwyraźniej postanowił rozprawić się z zabobonami na skoczni narciarskiej, które obrażają jego uczucia! 

Wychwalając Stocha, z nadzieją pisząc o Żyle, Kocie i Huli, Kuczok postanowił w obrzydliwy sposób zaatakować obecnie zdecydowany nr 2. naszej narciarskiej kadry – Dawida Kubackiego. Tylko dlatego, że skoczek nie wstydzi się swojej wiary.

- Martwi mnie natomiast pobożność naszego pogromcy igielitu, co do którego wciąż żywimy uzasadnione nadzieje medalowe. Dawid Kubacki nie przestaje się żegnać przed skokiem. Żona uznaje to za jeszcze jeden dowód na przewagę narciarstwa alpejskiego. Mówi, że nie byłoby problemu, gdyby miał kijki. Chyba że idolem Kubackiego jest Piotr Fijas, orzeł pośród nielotów późnego PRL-u, który do rytualnego znaku krzyża przed każdym skokiem dodawał jeszcze pogańskie splunięcie na bok. Sportowcy manifestujący wiarę podczas transmitowanych zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne, choć mniej mnie drażnią tacy, którzy po odniesionym sukcesie dziękują Bogu, niż ci, którzy wzywają go na pomoc przed startem. Skoczek, który pół roku temu miażdżył rywali jeszcze bezlitośniej, niż czyni to obecnie Kamil Stoch, nie powinien się zachowywać jak pan Zenek z aerofobią, który umiera ze strachu w kołującym aeroplanie. Mateczko Boska, jak się nie przeżegnam, to spadniemy. A przecież Bóg nie ogląda skoków narciarskich – od kiedy istnieje TV Trwam, nie przełącza na inne kanały – szydzi w swoim felietonie mąż Agaty Passent.

Szczerze, nie wiem, jak można obrazić czyjeś „uczucia ateistyczne” – przecież jako ateista w znaku krzyża Kuczok powinien widzieć tylko gest odganiania muchy, czy coś podobnego, nie mającego dla niego większego znaczenia. Czy chciał się zatem pożalić i ukoić zdruzgotane nerwy, czy może miał inny cel? Ciężko odgadnąć. 
Z całą pewnością jednak Kuczokowi swoim felietonem udało się obrazić miliony Polaków, dla których zarówno znak krzyża, jak i słowa Modlitwy Pańskiej to rzecz ważna, wręcz fundamentalna. Tym felietonem, przyznajmy to, ów niezbyt poczytny pisarz, próbuje chyba desperacko zwrócić na siebie uwagę. 

Tyle tylko, że przy okazji, chyba zupełnie nieświadomie, pokazał całą hipokryzję środowiska „Gazety Wyborczej”.

Z jednej strony oburza się, że ktoś obrażą jego „uczucia ateistyczne”, a z drugiej, sam w ordynarny sposób miesza z błotem uczucia religijne milionów Polaków. Pewnie to tylko tania dziennikarska prowokacja podstarzałego niespełnionego pisarzyny i kibica Ruchu Chorzów, zresztą, delikatnie mówiąc, niezbyt lubianego w środowisku chorzowskich fanatyków.

Mimo wszystko obrzydliwa. Coś z gatunku tej polskiej flagi wbitej w psią kupę w programie Wojewódzkiego.

Piotr Filipczyk

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook