Jedynie prawda jest ciekawa


Onyszko: Z islamem trzeba ostro

25.03.2016

„W Danii istnieją muzułmańskie osiedla, do których boi się wejść policja. Rząd Polski nie może ulec naciskom ws. imigrantów”.

Były bramkarz reprezentacji Polski Arkadiusz Onyszko podzielił się na antenie TV Republika swoimi doświadczeniami z lat, które spędził w Danii. „Kiedy chodziłem do szkoły, to miałem wpojone pewne zasady. Nie słuchajmy tego, co mówią na Zachodzie o tym lewackim życiu (…) Uważam, że polski rząd nie powinien nigdy na to (muzułmańskie dzielnice – red.) pozwolić. Powinniśmy twardo stać przy swoich racjach, twardo stać przy swoich chrześcijańskich korzeniach” – powiedział.


Onyszko przyznał, że na Zachodzie ludzie na nas patrzą przez pryzmat taniej i dobrej siły roboczej, a Polska odbierana jest, jako kraj zacofany. Jak dodał, jesteśmy dumnym narodem i nie powinniśmy sobie pozwalać na takie traktowanie. „Cały czas z tym walczyłem. Głośno mówiłem, że jestem z Polski. Mówiłem im, żeby przyjechali do Polski i zobaczyli, jaki jest nasz kraj. Czasami jest obraz Polski, jakbyśmy nic nie mieli i furmanki jeździły po ulicy” – powiedział.

Były bramkarz odniósł się także do swojej książki „Fucking Polak”, która szybko stała się bestsellerem w tamtym kraju. „W jednym z rozdziałów w książce powiedziałem, że nie lubię homoseksualistów i zaczęły się problemy. W Danii byłem dość mocno represjonowany: zwolniono mnie na drugi dzień. Wróciłem do Polski i tutaj był całkiem inny odbiór mojej osoby. Jesteśmy wychowani w kraju katolickim i od małego miałem wpajane, że to coś złego. Nie wyobrażam sobie życia poza Polską” – ocenił.

Onyszko powiedział, że w Danii istnieją muzułmańskie osiedla, do których boi się wejść policja. Według niego z islamem należy postępować ostro, a polski rząd nie powinien ulec naciskom.


ez
[Fot. TV Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook