Jedynie prawda jest ciekawa

Olszewski krytykuje Schetynę

05.01.2016

Były premier Jan Olszewski odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który podczas spotkania z politykami Platformy Obywatelskiej, mówił, że jedynie skorzystanie ze wsparcia zagranicy może doprowadzić do obalenia rządu PiS.

„Pisanie do zagranicznych mediów to jednak rzecz zupełnie inna niż występowanie o pomoc zagranicy. (…) uważam takie postępowanie za naganne i kompromitujące polskiego polityka” - mówi „Super Expressowi” Olszewski.

„Prośba kogokolwiek o interwencję w celu obalenia i kompromitowania rządu jest działaniem nieodpowiedzialnym” - podkreśla adwokat.

Były premier zwraca uwagę, że antyrządowa histeria jest spowodowana zagrożeniem interesów pewnych osób.

„Są naruszone pewne interesy ludzi z zagranicy. Chociażby przez zapowiedzi podatku od banków czy sklepów wielkopowierzchniowych. Stąd oczywiste, że działania rządu napotykają opór także poza Polską” - tłumaczy Jan Olszewski.

„Ale polscy politycy nie powinni w ten sposób się zachowywać, by wzywać swoich kolegów z Unii, aby ingerowali w nasze sprawy” - dodaje.

Adwokat podkreśla, że słowa o zagrożeniu demokracji są przesadzone.

„Jeżeli zagraniczni politycy mówią, że w Polsce są totalitarne tendencje, grozi upadek demokracji, jest to przesada. Bardzo podobna jest sprawa sądu konstytucyjnego we Włoszech – czy ktoś w UE mówi, że w kraju tym zagrożona jest demokracja? A przecież jest tam taki sam konflikt jak u nas i równie trudny jak w Polsce do rozwiązania” - mówi Olszewski.

gah/SE

[fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

media

,

pomoc

,

zagranica

,

postępowanie

,

polityka

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook