Jedynie prawda jest ciekawa


Olejnik znów puściły nerwy. Może melisę?

05.12.2014

„Zostawiłabym w spokoju prof. Geremka, którego w bezczelny sposób chciano zlustrować”.

Monika Olejnik stała się ostatnio bohaterką wielu komentarzy. Wszystko dlatego, że nerwowość „gwiazdy” medialnej przekroczyła kolejne granice. To jednak nie tylko przypadek Olejnik. Ostatnio Leszek Miller, żyjący w dobrych układach z mainstreamowymi mediami, zarzucał innej „gwieździe” Janinie Paradowskiej, że zachowuje się, jakby zapisała się do PO.

Podobne refleksje i komentarze zapewne wywoła ostatni program, w którym wraz z Januszem Palikotem atakowała Jarosława Gowina. Wszystko przez to, że polityk wytknął jej hipokryzje.

Zacietrzewiona Olejnik załamywała ręce i wykrzykiwała: „Jak można donosić na własny kraj do Brukseli?!”. Odnosiła się do działań polityków prawicy, którzy podnieśli kwestię nadużyć wyborczych na szczeblu międzynarodowym.

„A zadała pani takie pytanie Bronisławowi Geremkowi, gdy skarżył Polskę?” - odarł przytomnie Gowin. To pytanie podziałało na Olejnik, niczym płachta na byka.

Olejnik odkrzyknęła coś nerwowo o „bezczelnej lustracji”, jaką miał zostać poddany Geremek. „Mogę Panu pokazać moje wywiady z prof. Geremkiem. Zostawiłabym w spokoju prof. Geremka, człowieka opozycji, którego w bezczelny sposób chciano zlustrować. Ja miałam wtedy do prof. Geremka..., że nie chciał się poddać lustracji. Proszę mi nie zarzucać takich rzeczy” - tłumaczyła.

Na uwagę Gowina, że wszyscy są równi wobec prawa, a on sam również musiał wielokrotnie wypełniać oświadczenie lustracyjne, Olejnik wskazała, że ją też lustrowano. Jej nerwowość sugerowała, że przeszłość i jej uwikłania są dla niej problemem.

„Jak to powiedział Leszek Miller, niektórzy dziennikarze antypisowscy wykonują pracę na rzecz rządu…” - powiedział w pewnym momencie programu Gowin, reagując na sposób prowadzenia przez Olejnik rozmowy. Niemal przez cały czas atakowała ona Gowina i PiS.

Widząc ostatnie skandale, do jakich dochodzi w czasie programów Olejnik – nagłe zakończenie rozmowy ze Zbigniewem Ziobrą, która rzuciła się w obronie czci Bronisława Komorowskiego, nerwowe reakcje w rozmowach z prawicowymi rozmówcami i politykami – trudno uciec od wrażenia, że redaktor Olejnik ma zdaje się jakiś problem.

Może melisa pomoże. Choć być może problemy są znacznie głębsze...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook