Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Olejnik zadowolona z kandydatury Szydło?

22.06.2015

„Mamy dwie kandydatki na premiera: Ewę Kopacz i Beatę Szydło. Idzie Rzeczpospolita babska!”

Monika Olejnik zdaje się być zadowoloną z kandydatury PiS-u na premiera. Niemal jednocześnie dziennikarka broniąca często obecnej władzy krytykuje ministra rządu Ewy Kopacz. Jedno i drugie czyni w swoim stylu.

Olejnik po weekendowych konwencjach komentowała z pozycji feministycznych polską politykę. Dla niej, jak widać najważniejsze w rozumieniu polityki jest spojrzenie seksistowskie. W jej ocenie plusem jest, że mamy obecnie dwie kandydatki na premiera Polski. „Po sobotnich konwencjach mamy dwie kandydatki na stanowisko premiera: Ewę Kopacz i Beatę Szydło. Idzie Rzeczpospolita babska!” – pisze Olejnik, ciesząc zdaje się, że to Beata Szydło może być kolejnym premierem Polski. Jak widać sprawy ideologiczne są dla niej ważniejsze nawet niż wojna  ze znienawidzonym PiS-em.

Widać, że dla wojny ideologicznej Olejnik poświęcić może również swoją sympatię dla partii władz. Olejnik w innym wpisie krytykuje prof. Zembale, który ośmielił się bronić prof. Chazana, lekarza, który nie chciał pomóc zabić chorego dziecka. „Nie rozumiem nowego ministra zdrowia, który chce bronić profesora Chazana przed stygmatyzacją. Co jest dla niego ważniejsze? Kumpel po fachu czy cierpienie matki i dziecka?” – pisze Olejnik. Zdaje się, że jej zdaniem aborcja jest dla nienarodzonego dziecka przyjemnością. Trudno o lepszy dowód zacietrzewienia.

Zdaje się, że czytelnicy profilu Moniki Olejnik nie podzielają jej podejścia do zabijania dzieci. Większość komentarzy wskazuje, że prof. Chazan miał prawo nie brać udziału w mordowaniu nienarodzonego dziecka, zaś ono powinno mieć szansę na godną śmierć, a nie zginął rozszarpane przez własnych rodziców.

Czytając ostatnie wpisy Moniki Olejnik widać, że zacietrzewienie ideologiczne jest dla niej ważniejsze nawet niż sympatie polityczne i uczucia żywione względem partii władzy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Beata Szydło

,

Polska

,

polityka

,

PiS

,

Olejnik

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook