Jedynie prawda jest ciekawa


Olejnik zadowolona z kandydatury Szydło?

22.06.2015

„Mamy dwie kandydatki na premiera: Ewę Kopacz i Beatę Szydło. Idzie Rzeczpospolita babska!”

Monika Olejnik zdaje się być zadowoloną z kandydatury PiS-u na premiera. Niemal jednocześnie dziennikarka broniąca często obecnej władzy krytykuje ministra rządu Ewy Kopacz. Jedno i drugie czyni w swoim stylu.

Olejnik po weekendowych konwencjach komentowała z pozycji feministycznych polską politykę. Dla niej, jak widać najważniejsze w rozumieniu polityki jest spojrzenie seksistowskie. W jej ocenie plusem jest, że mamy obecnie dwie kandydatki na premiera Polski. „Po sobotnich konwencjach mamy dwie kandydatki na stanowisko premiera: Ewę Kopacz i Beatę Szydło. Idzie Rzeczpospolita babska!” – pisze Olejnik, ciesząc zdaje się, że to Beata Szydło może być kolejnym premierem Polski. Jak widać sprawy ideologiczne są dla niej ważniejsze nawet niż wojna  ze znienawidzonym PiS-em.

Widać, że dla wojny ideologicznej Olejnik poświęcić może również swoją sympatię dla partii władz. Olejnik w innym wpisie krytykuje prof. Zembale, który ośmielił się bronić prof. Chazana, lekarza, który nie chciał pomóc zabić chorego dziecka. „Nie rozumiem nowego ministra zdrowia, który chce bronić profesora Chazana przed stygmatyzacją. Co jest dla niego ważniejsze? Kumpel po fachu czy cierpienie matki i dziecka?” – pisze Olejnik. Zdaje się, że jej zdaniem aborcja jest dla nienarodzonego dziecka przyjemnością. Trudno o lepszy dowód zacietrzewienia.

Zdaje się, że czytelnicy profilu Moniki Olejnik nie podzielają jej podejścia do zabijania dzieci. Większość komentarzy wskazuje, że prof. Chazan miał prawo nie brać udziału w mordowaniu nienarodzonego dziecka, zaś ono powinno mieć szansę na godną śmierć, a nie zginął rozszarpane przez własnych rodziców.

Czytając ostatnie wpisy Moniki Olejnik widać, że zacietrzewienie ideologiczne jest dla niej ważniejsze nawet niż sympatie polityczne i uczucia żywione względem partii władzy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook