Jedynie prawda jest ciekawa


Olejnik: Premier Kopacz na przegranej pozycji

18.09.2015

„Kaczyński postawą ws. imigrantów prawdopodobnie przypieczętował swoje zwycięstwo”.

Monika Olejnik nie przepuściła okazji, by skomentować słowa Jarosława Kaczyńskiego. Wystąpienie prezesa PiS w Sejmie nie uszło uwadze „gwieździe” dziennikarstwa III RP.

Olejnik zdaje się zatęskniła za Beatą Szydło. Swój komentarz dla „Gazety Wyborczej” zaczyna od wskazania, że to prezes PiS przemawiał z trybuny sejmowej. „Po raz pierwszy z ust polityka PiS usłyszeliśmy zdecydowane "nie" dla uchodźców. Nie powiedziała tego jednak wiceprezes PiS Beata Szydło, kandydatka na premiera” - zaczyna Olejnik.

A potem dość zaskakująco porównuje Kaczyńskiego do... Kopacz. „Miałam wrażenie, że słyszę kobietę - Ewę Kopacz w pierwszych dniach premierostwa. Pani premier mówiła wtedy: 'Polska powinna się zachowywać jak rozsądna polska kobieta, najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasze dzieci'” - zauważa Olejnik.

Dodaje, że „Jarosław Kaczyński straszył muzułmanami”. „Posłowie PiS wcześniej przebąkiwali, że nie chcemy multikulti, krytykowali papieża Franciszka, twierdząc, że nie jest nieomylny w sprawie uchodźców. Niektórzy mówili, że możemy przyjąć tylko chrześcijan, inni - niech jadą tam, gdzie są meczety” - relacjonuje Olejnik.

I dodaje, że „uchodźców jeszcze u nas nie ma, a Polacy już się ich boją, kiedy widzą to, co się dzieje przy granicy węgierskiej”. „Boją się, kiedy widzą podpalane przedmieścia miast, obcinane głowy. Ale czy nasze państwo nie jest w stanie przyjąć tych, którzy uciekają przed bombami w strachu o swoje rodziny?” - pyta Olejnik. Jakby nie rozumiała, że ciężko odsiać jednych od drugich.

W ocenie Olejnik „kampania wyborcza jest najgorszym momentem do tego rodzaju dyskusji”. „Taką postawą Jarosław Kaczyński prawdopodobnie przypieczętował swoje zwycięstwo” - zauważa.

I krytykuje Ewę Kopacz. „Premier - która stawia warunki Unii Europejskiej i nie zgadza się na kwotowanie, mówi, że przyjmiemy tylu uchodźców, na ilu nas stać - jest na przegranej pozycji” - tłumaczy.

Swój tekst kończy wyrażając obawę o polskie społeczeństwo. „Oby w Polsce nie zapanowała islamofobia, bo już początek tego widzimy na stadionach” - wskazuje.

Olejnik zdaje się dobrze wskazuje, że to Jarosław Kaczyński wyczuł nastroje Polaków ws. imigrantów. W jej ocenie wynikają one nie z racjonalnej oceny sytuacji na świecie, ale z lęków i fobii. Oni wszystko sobie jakoś wytłumaczą...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook