Jedynie prawda jest ciekawa


Olejnik: Premier Kopacz na przegranej pozycji

18.09.2015

„Kaczyński postawą ws. imigrantów prawdopodobnie przypieczętował swoje zwycięstwo”.

Monika Olejnik nie przepuściła okazji, by skomentować słowa Jarosława Kaczyńskiego. Wystąpienie prezesa PiS w Sejmie nie uszło uwadze „gwieździe” dziennikarstwa III RP.

Olejnik zdaje się zatęskniła za Beatą Szydło. Swój komentarz dla „Gazety Wyborczej” zaczyna od wskazania, że to prezes PiS przemawiał z trybuny sejmowej. „Po raz pierwszy z ust polityka PiS usłyszeliśmy zdecydowane "nie" dla uchodźców. Nie powiedziała tego jednak wiceprezes PiS Beata Szydło, kandydatka na premiera” - zaczyna Olejnik.

A potem dość zaskakująco porównuje Kaczyńskiego do... Kopacz. „Miałam wrażenie, że słyszę kobietę - Ewę Kopacz w pierwszych dniach premierostwa. Pani premier mówiła wtedy: 'Polska powinna się zachowywać jak rozsądna polska kobieta, najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasze dzieci'” - zauważa Olejnik.

Dodaje, że „Jarosław Kaczyński straszył muzułmanami”. „Posłowie PiS wcześniej przebąkiwali, że nie chcemy multikulti, krytykowali papieża Franciszka, twierdząc, że nie jest nieomylny w sprawie uchodźców. Niektórzy mówili, że możemy przyjąć tylko chrześcijan, inni - niech jadą tam, gdzie są meczety” - relacjonuje Olejnik.

I dodaje, że „uchodźców jeszcze u nas nie ma, a Polacy już się ich boją, kiedy widzą to, co się dzieje przy granicy węgierskiej”. „Boją się, kiedy widzą podpalane przedmieścia miast, obcinane głowy. Ale czy nasze państwo nie jest w stanie przyjąć tych, którzy uciekają przed bombami w strachu o swoje rodziny?” - pyta Olejnik. Jakby nie rozumiała, że ciężko odsiać jednych od drugich.

W ocenie Olejnik „kampania wyborcza jest najgorszym momentem do tego rodzaju dyskusji”. „Taką postawą Jarosław Kaczyński prawdopodobnie przypieczętował swoje zwycięstwo” - zauważa.

I krytykuje Ewę Kopacz. „Premier - która stawia warunki Unii Europejskiej i nie zgadza się na kwotowanie, mówi, że przyjmiemy tylu uchodźców, na ilu nas stać - jest na przegranej pozycji” - tłumaczy.

Swój tekst kończy wyrażając obawę o polskie społeczeństwo. „Oby w Polsce nie zapanowała islamofobia, bo już początek tego widzimy na stadionach” - wskazuje.

Olejnik zdaje się dobrze wskazuje, że to Jarosław Kaczyński wyczuł nastroje Polaków ws. imigrantów. W jej ocenie wynikają one nie z racjonalnej oceny sytuacji na świecie, ale z lęków i fobii. Oni wszystko sobie jakoś wytłumaczą...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook