Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Olejnik poucza: Wstydu nie ma w Polsce

07.12.2015

„Prezydent cierpi na bezsenność, więc po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów”.

Monika Olejnik w swoim felietonie na łamach „GW” wraca do zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wskazuje przy tym, że PO złamała obyczaj sejmowy.

„Posłowie walczą wszystkimi sposobami o to, żeby mieć swoich w Trybunale. Najpierw robiła to PO. Znowelizowała ustawę o TK i - łamiąc obyczaj sejmowy - wybrała pod koniec swoich rządów zamiast trzech pięciu sędziów” - pisze Olejnik.

Oczywiście bardziej dostaje się PiS-owi. „Teraz PiS idzie dalej. Postanawia odbić Trybunał, wybierając sędziów wbrew prawu, jak twierdzą konstytucjonaliści. Najważniejsze, żeby nasi byli górą” - uważa Olejnik.

Gwiazda dziennikarstwa III RP wskazuje, że „PO przygotowała się do wyboru nowych sędziów TK”. I relacjonuje to, co działo się w Sejmie, w czasie wybierania nowych posłów. „Opozycja - PO ręka w rękę z PSL i Nowoczesną - dzielnie walczyła o Trybunał” - podsumowuje.

Kpi również z Prezydenta. „Andrzej Duda, ponieważ cierpi na bezsenność, po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów. Prezydent chce skrócić męki TK oraz pomóc PiS i państwu polskiemu. Jak dowiadujemy się od polityków PiS, Platforma chciała, by Trybunał hamował prace naszego zacnego nowego rządu” - pisze Olejnik.

„A to jest dobry rząd, bo nawet bogaci dostaną 500 zł, choć już i tu zaczyna się coś sypać. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) apeluje do bogatych, żeby nie brali pieniędzy. Apeluje do Romana Giertycha. "Gdyby wziął - mówi marszałek - to byłby wstyd". Jaki tam wstyd? Wstydu nie ma w Polsce, można robić wszystko” - moralizuje Olejnik.

Trudno o lepszą specjalistkę od wstydu...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook