Jedynie prawda jest ciekawa


Olejnik poucza: Wstydu nie ma w Polsce

07.12.2015

„Prezydent cierpi na bezsenność, więc po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów”.

Monika Olejnik w swoim felietonie na łamach „GW” wraca do zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wskazuje przy tym, że PO złamała obyczaj sejmowy.

„Posłowie walczą wszystkimi sposobami o to, żeby mieć swoich w Trybunale. Najpierw robiła to PO. Znowelizowała ustawę o TK i - łamiąc obyczaj sejmowy - wybrała pod koniec swoich rządów zamiast trzech pięciu sędziów” - pisze Olejnik.

Oczywiście bardziej dostaje się PiS-owi. „Teraz PiS idzie dalej. Postanawia odbić Trybunał, wybierając sędziów wbrew prawu, jak twierdzą konstytucjonaliści. Najważniejsze, żeby nasi byli górą” - uważa Olejnik.

Gwiazda dziennikarstwa III RP wskazuje, że „PO przygotowała się do wyboru nowych sędziów TK”. I relacjonuje to, co działo się w Sejmie, w czasie wybierania nowych posłów. „Opozycja - PO ręka w rękę z PSL i Nowoczesną - dzielnie walczyła o Trybunał” - podsumowuje.

Kpi również z Prezydenta. „Andrzej Duda, ponieważ cierpi na bezsenność, po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów. Prezydent chce skrócić męki TK oraz pomóc PiS i państwu polskiemu. Jak dowiadujemy się od polityków PiS, Platforma chciała, by Trybunał hamował prace naszego zacnego nowego rządu” - pisze Olejnik.

„A to jest dobry rząd, bo nawet bogaci dostaną 500 zł, choć już i tu zaczyna się coś sypać. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) apeluje do bogatych, żeby nie brali pieniędzy. Apeluje do Romana Giertycha. "Gdyby wziął - mówi marszałek - to byłby wstyd". Jaki tam wstyd? Wstydu nie ma w Polsce, można robić wszystko” - moralizuje Olejnik.

Trudno o lepszą specjalistkę od wstydu...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook