Jedynie prawda jest ciekawa


Olejnik poucza: Wstydu nie ma w Polsce

07.12.2015

„Prezydent cierpi na bezsenność, więc po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów”.

Monika Olejnik w swoim felietonie na łamach „GW” wraca do zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wskazuje przy tym, że PO złamała obyczaj sejmowy.

„Posłowie walczą wszystkimi sposobami o to, żeby mieć swoich w Trybunale. Najpierw robiła to PO. Znowelizowała ustawę o TK i - łamiąc obyczaj sejmowy - wybrała pod koniec swoich rządów zamiast trzech pięciu sędziów” - pisze Olejnik.

Oczywiście bardziej dostaje się PiS-owi. „Teraz PiS idzie dalej. Postanawia odbić Trybunał, wybierając sędziów wbrew prawu, jak twierdzą konstytucjonaliści. Najważniejsze, żeby nasi byli górą” - uważa Olejnik.

Gwiazda dziennikarstwa III RP wskazuje, że „PO przygotowała się do wyboru nowych sędziów TK”. I relacjonuje to, co działo się w Sejmie, w czasie wybierania nowych posłów. „Opozycja - PO ręka w rękę z PSL i Nowoczesną - dzielnie walczyła o Trybunał” - podsumowuje.

Kpi również z Prezydenta. „Andrzej Duda, ponieważ cierpi na bezsenność, po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów. Prezydent chce skrócić męki TK oraz pomóc PiS i państwu polskiemu. Jak dowiadujemy się od polityków PiS, Platforma chciała, by Trybunał hamował prace naszego zacnego nowego rządu” - pisze Olejnik.

„A to jest dobry rząd, bo nawet bogaci dostaną 500 zł, choć już i tu zaczyna się coś sypać. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) apeluje do bogatych, żeby nie brali pieniędzy. Apeluje do Romana Giertycha. "Gdyby wziął - mówi marszałek - to byłby wstyd". Jaki tam wstyd? Wstydu nie ma w Polsce, można robić wszystko” - moralizuje Olejnik.

Trudno o lepszą specjalistkę od wstydu...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook