Jedynie prawda jest ciekawa

Olejnik poucza: Wstydu nie ma w Polsce

07.12.2015

„Prezydent cierpi na bezsenność, więc po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów”.

Monika Olejnik w swoim felietonie na łamach „GW” wraca do zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Wskazuje przy tym, że PO złamała obyczaj sejmowy.

„Posłowie walczą wszystkimi sposobami o to, żeby mieć swoich w Trybunale. Najpierw robiła to PO. Znowelizowała ustawę o TK i - łamiąc obyczaj sejmowy - wybrała pod koniec swoich rządów zamiast trzech pięciu sędziów” - pisze Olejnik.

Oczywiście bardziej dostaje się PiS-owi. „Teraz PiS idzie dalej. Postanawia odbić Trybunał, wybierając sędziów wbrew prawu, jak twierdzą konstytucjonaliści. Najważniejsze, żeby nasi byli górą” - uważa Olejnik.

Gwiazda dziennikarstwa III RP wskazuje, że „PO przygotowała się do wyboru nowych sędziów TK”. I relacjonuje to, co działo się w Sejmie, w czasie wybierania nowych posłów. „Opozycja - PO ręka w rękę z PSL i Nowoczesną - dzielnie walczyła o Trybunał” - podsumowuje.

Kpi również z Prezydenta. „Andrzej Duda, ponieważ cierpi na bezsenność, po północy przyjął ślubowanie od nowych sędziów. Prezydent chce skrócić męki TK oraz pomóc PiS i państwu polskiemu. Jak dowiadujemy się od polityków PiS, Platforma chciała, by Trybunał hamował prace naszego zacnego nowego rządu” - pisze Olejnik.

„A to jest dobry rząd, bo nawet bogaci dostaną 500 zł, choć już i tu zaczyna się coś sypać. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) apeluje do bogatych, żeby nie brali pieniędzy. Apeluje do Romana Giertycha. "Gdyby wziął - mówi marszałek - to byłby wstyd". Jaki tam wstyd? Wstydu nie ma w Polsce, można robić wszystko” - moralizuje Olejnik.

Trudno o lepszą specjalistkę od wstydu...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook