Jedynie prawda jest ciekawa

Olejnik kpi z Kopacz. Idzie nowe?

30.06.2015

„Ewa Kopacz ma nową ksywkę - Eva Peron. Premier po Polsce podróżuje koleją”.

Monika Olejnik zaskakuje. W swoich ostatnich wpisach na Facebooku krytykuje Ewę Kopacz. I wyśmiewa Pawła Kukiza, Janusza Korwin-Mikkego i Magdalenę Ogórek.

Dziennikarka TVN-u, chętnie wspierająca władzę, odniosła się do ostatniej kampanii promocyjnej Ewy Kopacz. Premier jeździ po Polsce koleją, więc Olejnik wskazała, że szefowa rządu zyskała nową „ksywkę”. „Ewa Kopacz ma nową ksywkę - Eva Peron. Premier po Polsce podróżuje koleją” – pisze Olejnik. Dziennikarka nawiązując do prawdziwej postaci z argentyńskiej polityki de facto mocno krytykuje Ewę Kopacz.

Eva Peron była drugą żoną prezydenta Argentyny Juana Peróna, która włączyła się w jego kampanię prezydencką. Próbowała zaskarbić dla męża przychylność Argentyńczyków populistycznymi hasłami i wzywaniem biedoty do aktywności politycznej i powstania. Przez lata próbowała przekonywać, że pochodzi z ludu i się z nim solidaryzuje, choć była bardzo majętną kobietą. Po wygranej męża weszła do rządu.

Jak widać polityczna kariera Evy Peron kojarzy się Monice Olejnik z premier Kopacz. To chyba nie jest dla szefowej PO pozytywne porównanie.

Uznania w oczach Olejnik nie uzyskali również współpracownicy Pawła Kukiza. Dziennikarka odniosła się na swoim profilu także do ostatniego wystąpienia muzyka i samorządowca. „Paweł Kukiz powiedział, że program ma taki, jak marszałek Piłsudski - "gonić k... i złodziei". A na listy zaprosił Magdalenę Ogórek, Janusza Korwin-Mikkego i Mariana Kowalskiego. To nie był jego najlepszy koncert...” – pisze Olejnik.

Czyżby Olejnik uznawała, że działania Kukiza jest sprzeczne z deklaracjami. Trudno nie zapytać, czy nie obraziła tym samym wymienionych przez siebie osób…

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook