Jedynie prawda jest ciekawa

Olbrychski tłumaczy się z pijackich wybryków

18.06.2015

„Myślałem, że do stajni mogę pojechać. Ja się biję w pierś”.

Daniel Olbrychski zatrzymany za jazdę samochodem po pijanemu przyznaje, że wypił za dużo poprzedniego dnia. „Jeśli się wypiło dwa kieliszki za dużo wina poprzedniego dnia, to nie należy ruszać samochodu tylko iść do stajni piechotą. Ja się biję w pierś” – przyznaje aktor w rozmowie z Rmf24.pl.

Olbrychski musiał zdaje się wypić sporo, bowiem w czasie zatrzymania, o godzinie 14:00 miał 0,9 promila alkoholu w powietrzu.

Aktor przyznaje, że popełnił błąd, ale tłumaczy się zaskakująco. Twierdzi, że chciał przejechać „dwa kilometry do stajni”, żeby następnie pojeździć konno, a dzień wcześniej wieczorem wypił z żoną butelkę wina. „Myślałem, że po przespaniu kilku godzin, że do stajni mogę pojechać” - mówi Olbrychski.

„Rezultat był, rzeczywiście, w obecnych limitach przekroczyłem dozwoloną dawkę w wydychanym powietrzu” - przyznaje Daniel Olbrychski. I zapewnia, że dobrowolnie podda się karze.

Policja zatrzymała prawo jazdy aktora i w najbliższym czasie zamierza go przesłuchać. Za jazdę po pijanemu Olbrychskiemu grozi grzywna 5 tysięcy złotych, utrata prawa jazdy na co najmniej 3 lata oraz 2 lata więzienia.

TK,RMF
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook