Jedynie prawda jest ciekawa


Olbrychski po audycie: "Ile jadu było w tej ślinie! Kabaret!"

13.05.2016

Aktor wyraźnie sprzyjający Platformie Obywatelskiej nie wytrzymał po audycie zaprezentowanym przez PiS.

"To był kabaret!" - mówił Daniel Olbrychski, komentując na antenie tvn24 Biznes i Świat audyt przedstawiany przez ministrów rządu Beaty Szydło.

Aktor był pytany przez Jolantę Pieńkowską o audyt…”Jakiego rodzaju było to przedstawienie” - zagaiła pani redaktor. A Olbrychski odpowiadał: "Na ostatnim naszym spotkaniu byliśmy na Ty, więc wróćmy, Jolu, do tego… Jestem kibicem sportu, więc porównałbym to do konkursu skoków, by plunąć na odległość. Sędziować miała komisja, oceniając, ile jadu było w tej ślinie. Komisja była jednoosobowa, którą był prezes. Ile jadu…! To był kabaret! Nie umiałem tego ja przynajmniej, i wydaje mi się, że takich ludzi było miliony, to przekroczyło wszelkie granice dobrego smaku, prawdy… Bardzo mi to koreańsko wyglądało, niestety!"  zaznaczył Olbrychski.

Aktor niekryjący swojej sympatii do Platformy Obywatelskiej i Bronisława Komorowskiego w ostrych słowach krytykował przedstawicieli PiS: "Tam reżysera nie było - ci kiepscy aktorzy postanowili popisać się przed komisją sędziowską, jednoosobową. W swej zajadłości, nienawiści… Wygrała mądrość społeczna - społeczeństwo to widzi! Gdy szedłem w pierwszym marszu i zapytałem sąsiadów, to tylko jeden z pięciu był na wyborach… (…) Rządy tych ludzi już braliśmy 10 lat temu - Polak przed szkodą i po szkodzie głupi…" ubolewał Olbrychski.

"To rodzaj fanatyzmu zbiorowego, ślepa wiara, że tylko tak - mam takich ludzi nie tylko w najbliższym otoczeniu. Bardzo miłych czasami, inteligentnych… Nawet w rodzinie mam takich, którzy do trzydziestu parę procent należy. Oni mówią, że nareszcie porządek… Jest bardzo wielu takich ludzi, inaczej ten fenomen wierności tej partii byłby irracjonalny, a on jest racjonalny, czego dowodzą te cyfry" - tłumaczył aktor.

"Wyborcy, którzy głosowali inaczej, do których ja należałem, rozumieją, że Platforma i sojusznicy PO przegrali te wybory. Nie wykazują rozsądnej aktywności. W wyborach prezydenckich i parlamentarnych trudno było dopingować boksera, który nie tylko na ringu nie umie się dobrze bronić, ale nawet z szatni nie wychodzi… Kogo mam dopingować, skoro jego nie ma na ringu. To wina mało aktywnej polityki ludzi, do których ciągle mam polityczne zaufanie. Ale bądźcie aktywniejsi! Nie mówię: bijcie łokciem, walczcie fair, bo łatwo jest wygrać z przeciwnikiem, który poza jadem w ślinie nie ma argumentów!" - przekonywał.

"Społeczeństwo jest na tyle dojrzałe, że orientuje się w coraz większym procencie, że te zmiany szkodzą Polsce. Społeczeństwo będzie reagować coraz ostrzej, bo ludzie będący u władzy nie wyciągają z tego wniosków" - dodawał.

LL, tvn24bis.pl

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook