Jedynie prawda jest ciekawa


Olbrychski po audycie: "Ile jadu było w tej ślinie! Kabaret!"

13.05.2016

Aktor wyraźnie sprzyjający Platformie Obywatelskiej nie wytrzymał po audycie zaprezentowanym przez PiS.

"To był kabaret!" - mówił Daniel Olbrychski, komentując na antenie tvn24 Biznes i Świat audyt przedstawiany przez ministrów rządu Beaty Szydło.

Aktor był pytany przez Jolantę Pieńkowską o audyt…”Jakiego rodzaju było to przedstawienie” - zagaiła pani redaktor. A Olbrychski odpowiadał: "Na ostatnim naszym spotkaniu byliśmy na Ty, więc wróćmy, Jolu, do tego… Jestem kibicem sportu, więc porównałbym to do konkursu skoków, by plunąć na odległość. Sędziować miała komisja, oceniając, ile jadu było w tej ślinie. Komisja była jednoosobowa, którą był prezes. Ile jadu…! To był kabaret! Nie umiałem tego ja przynajmniej, i wydaje mi się, że takich ludzi było miliony, to przekroczyło wszelkie granice dobrego smaku, prawdy… Bardzo mi to koreańsko wyglądało, niestety!"  zaznaczył Olbrychski.

Aktor niekryjący swojej sympatii do Platformy Obywatelskiej i Bronisława Komorowskiego w ostrych słowach krytykował przedstawicieli PiS: "Tam reżysera nie było - ci kiepscy aktorzy postanowili popisać się przed komisją sędziowską, jednoosobową. W swej zajadłości, nienawiści… Wygrała mądrość społeczna - społeczeństwo to widzi! Gdy szedłem w pierwszym marszu i zapytałem sąsiadów, to tylko jeden z pięciu był na wyborach… (…) Rządy tych ludzi już braliśmy 10 lat temu - Polak przed szkodą i po szkodzie głupi…" ubolewał Olbrychski.

"To rodzaj fanatyzmu zbiorowego, ślepa wiara, że tylko tak - mam takich ludzi nie tylko w najbliższym otoczeniu. Bardzo miłych czasami, inteligentnych… Nawet w rodzinie mam takich, którzy do trzydziestu parę procent należy. Oni mówią, że nareszcie porządek… Jest bardzo wielu takich ludzi, inaczej ten fenomen wierności tej partii byłby irracjonalny, a on jest racjonalny, czego dowodzą te cyfry" - tłumaczył aktor.

"Wyborcy, którzy głosowali inaczej, do których ja należałem, rozumieją, że Platforma i sojusznicy PO przegrali te wybory. Nie wykazują rozsądnej aktywności. W wyborach prezydenckich i parlamentarnych trudno było dopingować boksera, który nie tylko na ringu nie umie się dobrze bronić, ale nawet z szatni nie wychodzi… Kogo mam dopingować, skoro jego nie ma na ringu. To wina mało aktywnej polityki ludzi, do których ciągle mam polityczne zaufanie. Ale bądźcie aktywniejsi! Nie mówię: bijcie łokciem, walczcie fair, bo łatwo jest wygrać z przeciwnikiem, który poza jadem w ślinie nie ma argumentów!" - przekonywał.

"Społeczeństwo jest na tyle dojrzałe, że orientuje się w coraz większym procencie, że te zmiany szkodzą Polsce. Społeczeństwo będzie reagować coraz ostrzej, bo ludzie będący u władzy nie wyciągają z tego wniosków" - dodawał.

LL, tvn24bis.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook