Jedynie prawda jest ciekawa

Ojciec Rydzyk: Polskę uratuje świadomy Naród

29.08.2015

5 września w Toruniu odbędzie się VII Dziękczynienie w Rodzinie.

Przed nami VII Dziękczynienie w Rodzinie, które odbędzie sie 5 września w Toruniu, na terenie kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Z tej okazji ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi".

Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam mówił w nim o potrzebie promowania polskiej kultury.

"Mamy wielkich Polaków, ludzie chcą przykładów. Ktoś ma w tym biznes, by na wtłaczać, że Polak to nikt. Musimy to zmienić" - powiedział Rydzyk.

Podczas Święta będzie można przejść bezpłatne badania, m.in. mammografię czy badania na cukrzycę. Przeprowadzać je będą zaproszeni przez ojca Rydzyka lekarze. Na stoiskach dostępna będzie zdrowa polska żywność prosto od rolników, a także książki Fundacji Nasza Przyszłość.

Jak wiemy, podstawą istnienia wszystkich projektów skupionych wokół Radia Maryja jest wsparcie od wiernych, słuchaczy, przyjaciół Radia.

"Radio Maryja służy by umacniać wiarę, miłość, umacniać ludzi, rozwiązywać problemy. Cieszę się, że w Radiu jest ciągły dialog. Budujemy się tym, co dobre. Uczymy się nawzajem" - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk.

Jednym z najważniejszych projektów toruńskich redemptorystów jest Centrum Ewangelizacji.

"Dzięki Bogu, gdy odkryłem w dzieciństwie, że Pan Jezus nas kocha, to marzyłem o utworzeniu Centrum Ewangelizacji. Widziałem ludzi chodzących do kościoła, a na co dzień żyjących, jakby Pana Boga nie było. A osoby bardziej pobożne dzieliły się dobrem, ale można było bardziej" - powiedział Rydzyk.

Radio Maryja i Telewizja Trwam od początku swojego istnienia są ofiarami ataków ze strony najróżniejszych środowisk.

"Nie przypuszczałem, że będzie taki atak. Zabijanie poprzez odbieranie dobrego imienia" -- wspomina Tadeusz Rydzyk.

"Są w świecie realne siły - Pan Bóg i szatan. W Polsce bardzo wyraźnie widać walkę duchów" -- dodaje.

Jednym z największych problemów Radia jest fakt rozpowszechniania kłamliwych tekstów na jego temat. Rzucone w eter kłamstwo jest utrwalane poprzez bezmyślne powtarzanie.

"My nie wiemy, gdzie to radio dochodzi. Spotykam przeróżne historie. Dlatego proszę, by ludzie nie powtarzali złych opinii o Radiu rozpowszechnianych przez złą propagandę i jej funkcjonariuszy, lecz mieli swój rozum. Dziękuję Panu Bogu, że mnie tak wychowali, że nie powtarzałem za kimś, lecz musiałem sprawdzić. Wszystko staram się sam sprawdzić, a nie powtarzać za innymi" -- powiedział Tadeusz Rydzyk.

"Wincenty Witos mówił, że Polski nie uratuje nawet geniusz, ale cały świadomy Naród. Nie tylko świadomy, ale i z sumieniem prawym, bo i Hitler i Stalin byli świadomi, ale ich sumienia były złe. Pan Bóg nas przygotowuje. Budujemy Królestwo Boże na ziemi i zmierzamy do Królestwa Niebieskiego" -- podsumował.

mly/"Nasz Dziennik"

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook