Jedynie prawda jest ciekawa


Ojciec Rydzyk: Polskę uratuje świadomy Naród

29.08.2015

5 września w Toruniu odbędzie się VII Dziękczynienie w Rodzinie.

Przed nami VII Dziękczynienie w Rodzinie, które odbędzie sie 5 września w Toruniu, na terenie kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Z tej okazji ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi".

Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam mówił w nim o potrzebie promowania polskiej kultury.

"Mamy wielkich Polaków, ludzie chcą przykładów. Ktoś ma w tym biznes, by na wtłaczać, że Polak to nikt. Musimy to zmienić" - powiedział Rydzyk.

Podczas Święta będzie można przejść bezpłatne badania, m.in. mammografię czy badania na cukrzycę. Przeprowadzać je będą zaproszeni przez ojca Rydzyka lekarze. Na stoiskach dostępna będzie zdrowa polska żywność prosto od rolników, a także książki Fundacji Nasza Przyszłość.

Jak wiemy, podstawą istnienia wszystkich projektów skupionych wokół Radia Maryja jest wsparcie od wiernych, słuchaczy, przyjaciół Radia.

"Radio Maryja służy by umacniać wiarę, miłość, umacniać ludzi, rozwiązywać problemy. Cieszę się, że w Radiu jest ciągły dialog. Budujemy się tym, co dobre. Uczymy się nawzajem" - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk.

Jednym z najważniejszych projektów toruńskich redemptorystów jest Centrum Ewangelizacji.

"Dzięki Bogu, gdy odkryłem w dzieciństwie, że Pan Jezus nas kocha, to marzyłem o utworzeniu Centrum Ewangelizacji. Widziałem ludzi chodzących do kościoła, a na co dzień żyjących, jakby Pana Boga nie było. A osoby bardziej pobożne dzieliły się dobrem, ale można było bardziej" - powiedział Rydzyk.

Radio Maryja i Telewizja Trwam od początku swojego istnienia są ofiarami ataków ze strony najróżniejszych środowisk.

"Nie przypuszczałem, że będzie taki atak. Zabijanie poprzez odbieranie dobrego imienia" -- wspomina Tadeusz Rydzyk.

"Są w świecie realne siły - Pan Bóg i szatan. W Polsce bardzo wyraźnie widać walkę duchów" -- dodaje.

Jednym z największych problemów Radia jest fakt rozpowszechniania kłamliwych tekstów na jego temat. Rzucone w eter kłamstwo jest utrwalane poprzez bezmyślne powtarzanie.

"My nie wiemy, gdzie to radio dochodzi. Spotykam przeróżne historie. Dlatego proszę, by ludzie nie powtarzali złych opinii o Radiu rozpowszechnianych przez złą propagandę i jej funkcjonariuszy, lecz mieli swój rozum. Dziękuję Panu Bogu, że mnie tak wychowali, że nie powtarzałem za kimś, lecz musiałem sprawdzić. Wszystko staram się sam sprawdzić, a nie powtarzać za innymi" -- powiedział Tadeusz Rydzyk.

"Wincenty Witos mówił, że Polski nie uratuje nawet geniusz, ale cały świadomy Naród. Nie tylko świadomy, ale i z sumieniem prawym, bo i Hitler i Stalin byli świadomi, ale ich sumienia były złe. Pan Bóg nas przygotowuje. Budujemy Królestwo Boże na ziemi i zmierzamy do Królestwa Niebieskiego" -- podsumował.

mly/"Nasz Dziennik"

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook