Jedynie prawda jest ciekawa

Ojciec Rydzyk: Polskę uratuje świadomy Naród

29.08.2015

5 września w Toruniu odbędzie się VII Dziękczynienie w Rodzinie.

Przed nami VII Dziękczynienie w Rodzinie, które odbędzie sie 5 września w Toruniu, na terenie kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Z tej okazji ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi".

Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam mówił w nim o potrzebie promowania polskiej kultury.

"Mamy wielkich Polaków, ludzie chcą przykładów. Ktoś ma w tym biznes, by na wtłaczać, że Polak to nikt. Musimy to zmienić" - powiedział Rydzyk.

Podczas Święta będzie można przejść bezpłatne badania, m.in. mammografię czy badania na cukrzycę. Przeprowadzać je będą zaproszeni przez ojca Rydzyka lekarze. Na stoiskach dostępna będzie zdrowa polska żywność prosto od rolników, a także książki Fundacji Nasza Przyszłość.

Jak wiemy, podstawą istnienia wszystkich projektów skupionych wokół Radia Maryja jest wsparcie od wiernych, słuchaczy, przyjaciół Radia.

"Radio Maryja służy by umacniać wiarę, miłość, umacniać ludzi, rozwiązywać problemy. Cieszę się, że w Radiu jest ciągły dialog. Budujemy się tym, co dobre. Uczymy się nawzajem" - powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk.

Jednym z najważniejszych projektów toruńskich redemptorystów jest Centrum Ewangelizacji.

"Dzięki Bogu, gdy odkryłem w dzieciństwie, że Pan Jezus nas kocha, to marzyłem o utworzeniu Centrum Ewangelizacji. Widziałem ludzi chodzących do kościoła, a na co dzień żyjących, jakby Pana Boga nie było. A osoby bardziej pobożne dzieliły się dobrem, ale można było bardziej" - powiedział Rydzyk.

Radio Maryja i Telewizja Trwam od początku swojego istnienia są ofiarami ataków ze strony najróżniejszych środowisk.

"Nie przypuszczałem, że będzie taki atak. Zabijanie poprzez odbieranie dobrego imienia" -- wspomina Tadeusz Rydzyk.

"Są w świecie realne siły - Pan Bóg i szatan. W Polsce bardzo wyraźnie widać walkę duchów" -- dodaje.

Jednym z największych problemów Radia jest fakt rozpowszechniania kłamliwych tekstów na jego temat. Rzucone w eter kłamstwo jest utrwalane poprzez bezmyślne powtarzanie.

"My nie wiemy, gdzie to radio dochodzi. Spotykam przeróżne historie. Dlatego proszę, by ludzie nie powtarzali złych opinii o Radiu rozpowszechnianych przez złą propagandę i jej funkcjonariuszy, lecz mieli swój rozum. Dziękuję Panu Bogu, że mnie tak wychowali, że nie powtarzałem za kimś, lecz musiałem sprawdzić. Wszystko staram się sam sprawdzić, a nie powtarzać za innymi" -- powiedział Tadeusz Rydzyk.

"Wincenty Witos mówił, że Polski nie uratuje nawet geniusz, ale cały świadomy Naród. Nie tylko świadomy, ale i z sumieniem prawym, bo i Hitler i Stalin byli świadomi, ale ich sumienia były złe. Pan Bóg nas przygotowuje. Budujemy Królestwo Boże na ziemi i zmierzamy do Królestwa Niebieskiego" -- podsumował.

mly/"Nasz Dziennik"

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook