Jedynie prawda jest ciekawa

Ogórek: TK nie interesuje zwykłych ludzi

25.05.2016

"Problem z TK jest palący tylko dla elit w Warszawie, a nie rodzin, które zaglądają do portfela" - Magdalena Ogórek.

"Mam ogromny kłopot i nie potrafię dodefiniować tego, co ma KOD na sztandarach poza tym, że przed majem 2015 była złota era, a teraz mamy Hiobowe nieszczęście, bo nastał Andrzej Duda i PiS. Nie rozumiem tego" - powiedziała Magdalena Ogórek w rozmowie na antenie tvp info (program „Cztery strony”).

Była kandydatka na prezydenta (z ramienia SLD) wspominała rocznicę wyboru Andrzeja Dudę na stanowisko prezydenta Polski. Ostateczna rozgrywka z Bronisławem Komorowskim miała miejsce 24 maja 2015 r. "W drugiej turze głosowałam na Andrzeja Dudę - podobnie jak wiele osób mojego pokolenia. Czułam entuzjazm, ale wszyscy wtedy zrozumieliśmy, na czym polegała porażka kontrkandydata Andrzeja Dudy. (…) Ilość gaf, błędów i niezrozumienia sytuacji politycznej sprawców strategii Bronisława Komorowskiego dołożyło do tamtego wyniku i całokształtu" - mówiła rozmówczyni red. Marcina Wikły komentując sondaż TNS Polska dla tygodnika „wSieci”.

Jej zdaniem Duda wygrał wybory sprzed roku dzięki internetowi, a także podejście Komorowskiego, który chciał pokazać III RP jako złoty okres. "Nikt nie zorientował się, że do głosu doszło pokolenie, które już nie upatruje odbicia w PRL, bo tego nie pamięta. (…) Dla nich odbiciem jest Zachód Europy. W ubiegłym roku mieliśmy pierwszą odsłonę gniewu i zdenerwowania wobec zastanej sytuacji politycznej" - oceniła dr Ogórek.

"Prezydentura jest aktywna. To prezydent, który z pełną dynamiką angażuje się w wizyty zagraniczne, zabiera głos, to także inicjatywa ustawodawcza. Andrzej Duda mówi o obietnicach wyborczych w swoim kontekście - pokazuje, co będzie realizował" - dodawała.

W rozmowie pojawił się również wątek Komitetu Obrony Demokracji. "KOD jest dla mnie zjawiskiem, które moglibyśmy omawiać dwa odcinki. Z czegoś, co nazwaliśmy inicjatywą obywatelską mamy inicjatywę polityczną, politycy stali się beneficjentami tej inicjatywy. (…) Mam ogromny kłopot i nie potrafię dodefiniować tego, co ma KOD na sztandarach poza tym, że przed majem 2015 była złota era, a teraz mamy Hiobowe nieszczęście, bo nastał Andrzej Duda i PiS. Nie rozumiem tego" - zaznaczyła Magdalena Ogórek.

W ocenie dr Ogórek problem TK nie jest palącym kłopotem dla Polaków. "Dla „pani Krysi”, która pracuje w trzyzmianowym trybie pracy i ma trójkę dzieci do wykarmienia, TK nie jest palącą sprawą. Dla elit, Warszawy - na pewno. Ale dla rodzin, które zaglądają do portfela nie…" - stwierdziła.

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

źródło: TVP Info/wPolityce.pl
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook