Jedynie prawda jest ciekawa


Ogórek: Opozycja zje własny ogon

26.09.2016

„Nawoływanie przeciw obozowi władzy nie zda egzaminu”.

„To ruch antyrządowy, bo tak trzeba nazwać w tym momencie KOD, który dąży do tego, by obalić władzę wybraną w demokratycznych wyborach i do tego nawołuje wszelkimi możliwymi sposobami. Jeżeli możemy mówić o łamaniu demokracji, to mamy do czynienia z nawoływaniem do obalenia demokratycznie wybranego rządu. Jeżeli w ogóle chcemy używać frazy „łamanie demokracji”, to w stosunku do KOD-u” - mówiła dr Magdalena Ogórek na antenie TVP Info.


„KOD nie wygenerował żadnej innej alternatywy, programu, hasła wyborczego. Prze w stronę fermentu antywyborczego. Niech KOD weźmie udział w zbliżających się wyborach, niech pan Kijowski zweryfikuje się regionalnie i zobaczy jaki mandat uzyska od społeczeństwa” - dodaje była kandydatka SLD na prezydenta.


Ogórek zwraca uwagę na wyniki sondaży poparcia dla partii politycznych. Jej zdaniem, wysokie poparcie dla PiS to dowód na brak atmosfery do politycznej zmiany.


„Gdyby zebrać poparcie całej opozycji, to jest ono mniejsze niż obecne poparcie PiS-u” – powiedziała.


„Wmawiają Polakom, że jest atmosfera do antyrządowego nawoływania. A tymczasem takiej atmosfery nie ma” – dodała.


Ogórek odniosła się też do artykułu Stanisława Janeckiego w tygodniku „wSieci”. Dziennikarz ujawnia w nim szczegóły walki PO o osłabienie KOD.


„Pamiętam, że to tworzenie atmosfery spiskowej przypisywano PiS-owi. Opozycja zaraz zje własny ogon. Panowie nie mają merytorycznie wypracowanego programu” - mówiła.

„Nawoływanie przeciw obozowi władzy nie zda egzaminu” – dodała.

Ogórek skomentowała również problem kryzysu przywództwa w oopozycji.

„Schetyna ma poważny problem. Tam mamy do czynienia z kilkoma osobami podważającymi jego przywództwo. Kariera Michała Kamińskiego właśnie się zakończyła, a Ryszard Petru nie ma Polakom nic do zaproponowania” – powiedziała.

Ogórek uważa, że opieka medyczna powinna być bezpłatna i dostępna dla każdego obywatela, niezależnie od stanu posiadania.

„Każdy Polak, niezależnie czy jest bezrobotny czy nie, musi mieć dostęp do państwowej służby zdrowia” – powiedziała.

Była kandydatka na prezydenta skomentowała też artykuł Wirtualnej Polski, w którym autor udowadnia, że pomimo spadku zysków zagranicznych banków, ich zachodni właściciele zarobili więcej niż rok temu na działalności w Polsce.

„Mamy do czynienia z nagonką na obecnie sprawujących władzę, kiedy jednak ukazują się artykuły udowadniające, że PiS miał rację, to echo jest dużo mniejsze. Nie musimy wymieniać do kogo należą banki. Bodajże 2/3 to zagraniczne instytucje” – powiedziała.

Na koniec Ogórek tłumaczyła dlaczego nie popiera tzw. „czarnego protestu”.

„Bardzo mi przykro to stwierdzić, ale większość tych pań to komitet wzajemnej adoracji. Nie potrafią sformułować sensownego postulatu. Obecny, zrodzony w dużych bólach, kompromis uważam za satysfakcjonujący” – powiedziała.

Mly/tvp.info

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook