Jedynie prawda jest ciekawa


Ogórek: "Jak daleko sięga ośmiornica lobbingowa w Warszawie?"

03.09.2016

"Komuś jednak zależało, żeby przez ponad 20 lat nie uporządkować sprawy reprywatyzacji" - mówiła Magdalena Ogórek w "Salonie dziennikarskim" - wspólnej audycji portalu wPolityce.pl i Radia Warszawa, która od września emitowana jest ze studia TVP Info. W programie uczestniczyli Magdalena Ogórek, Piotr Semka, Piotr Zaremba i ks. Henryk Zieliński.

Goście w studio rozmawiali na dwa tematy: afery reprywatyzacyjnej i pogrzebie "Inki" i "Zagończyka" w Gdańsku. Była kandydatka na prezydenta Polski z ramienia SLD, zwróciła uwagę, że w Polsce należy napisać o nowa prawo, które w obecnym stanie pozwala, aby takie sytuacje jak w Warszawie się pojawiały.

"Mówiliśmy o mętnym prawie w naszym państwie, które pozwala tę sprawiedliwość wartościować bardzo różnie. Bogaty zawsze sobie poradzi, bo stać go na dobrego adwokata w przeciwieństwie do uboższej osoby" - mówiła Magdalena Ogórek.

Zwróciła uwagę, że sprawą nieprawidłowości w Warszawie zajmuje się od wielu lat Jan Śpiewak. Jednak media nigdy nie było skłonne podjął tematu, mimo iż, z publikacji aktywisty wynika, że w aferę zamieszanych jest wiele znanych nazwisk.

"Jan Śpiewak o wielu lat publikuje informacje na ten nieprawidłowości reprywatyzacyjnych. Pytanie brzmi, jak daleko sięga ośmiornica lobbingowa, że w momencie kiedy publikowane są nowe fakty w tej sprawie to media milczą" - pytała Magdalena Ogórek, dodając:

"W mojej opinii w Warszawie musi pojawić się komisarz. Muszą być wcześniejsze wybory, ta sprawa nie może nie zostać rozwiązana".

Po części programu, w której rozmawiano o aferze w warszawskim Ratuszu, skupiono się na pogrzebie dwójki Żołnierzy Wyklętych.

"To była niesamowita perfidia. Grzebanie w bezimiennych mogiłach szczątków ofiar, miało jeszcze jeden cel; zadawało cios rodzinie, która nie wiedziała gdzie są pochowane szczątki ich bliskich" - podkreśliła Ogórek, odnosząc się do procedur komunistów, którzy swoje ofiary chowali m.in. pod płytami chodnikowymi na cmentarzu. Gość "Salonu dziennikarskiego" odniosła się również do incydentu z udziałem sympatyków KOD, do którego doszło podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka".

"Pamiętamy jeszcze wszyscy, słynne wychodzenie ze Mszy Świętej Anny Zawadzkiej. Mówiło się o happeningu, który okazał się od początku do końca zorganizowaną akcją, choć media na początku przedstawiały to jako oburzenie parafianki. Zgadzam się z tym, że miało to wyłącznie charakter zawłaszczenia i zakłócenie tego doniosłego wydarzenia. Myślę, że Kijowskiemu ktoś powinien delikatnie uświadomić, że na uroczystości pogrzebowe ubiera się odpowiedni strój. Świadczy to o szacunku" - powiedziała.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]
Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook