Jedynie prawda jest ciekawa


Ogórek: "Jak daleko sięga ośmiornica lobbingowa w Warszawie?"

03.09.2016

"Komuś jednak zależało, żeby przez ponad 20 lat nie uporządkować sprawy reprywatyzacji" - mówiła Magdalena Ogórek w "Salonie dziennikarskim" - wspólnej audycji portalu wPolityce.pl i Radia Warszawa, która od września emitowana jest ze studia TVP Info. W programie uczestniczyli Magdalena Ogórek, Piotr Semka, Piotr Zaremba i ks. Henryk Zieliński.

Goście w studio rozmawiali na dwa tematy: afery reprywatyzacyjnej i pogrzebie "Inki" i "Zagończyka" w Gdańsku. Była kandydatka na prezydenta Polski z ramienia SLD, zwróciła uwagę, że w Polsce należy napisać o nowa prawo, które w obecnym stanie pozwala, aby takie sytuacje jak w Warszawie się pojawiały.

"Mówiliśmy o mętnym prawie w naszym państwie, które pozwala tę sprawiedliwość wartościować bardzo różnie. Bogaty zawsze sobie poradzi, bo stać go na dobrego adwokata w przeciwieństwie do uboższej osoby" - mówiła Magdalena Ogórek.

Zwróciła uwagę, że sprawą nieprawidłowości w Warszawie zajmuje się od wielu lat Jan Śpiewak. Jednak media nigdy nie było skłonne podjął tematu, mimo iż, z publikacji aktywisty wynika, że w aferę zamieszanych jest wiele znanych nazwisk.

"Jan Śpiewak o wielu lat publikuje informacje na ten nieprawidłowości reprywatyzacyjnych. Pytanie brzmi, jak daleko sięga ośmiornica lobbingowa, że w momencie kiedy publikowane są nowe fakty w tej sprawie to media milczą" - pytała Magdalena Ogórek, dodając:

"W mojej opinii w Warszawie musi pojawić się komisarz. Muszą być wcześniejsze wybory, ta sprawa nie może nie zostać rozwiązana".

Po części programu, w której rozmawiano o aferze w warszawskim Ratuszu, skupiono się na pogrzebie dwójki Żołnierzy Wyklętych.

"To była niesamowita perfidia. Grzebanie w bezimiennych mogiłach szczątków ofiar, miało jeszcze jeden cel; zadawało cios rodzinie, która nie wiedziała gdzie są pochowane szczątki ich bliskich" - podkreśliła Ogórek, odnosząc się do procedur komunistów, którzy swoje ofiary chowali m.in. pod płytami chodnikowymi na cmentarzu. Gość "Salonu dziennikarskiego" odniosła się również do incydentu z udziałem sympatyków KOD, do którego doszło podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka".

"Pamiętamy jeszcze wszyscy, słynne wychodzenie ze Mszy Świętej Anny Zawadzkiej. Mówiło się o happeningu, który okazał się od początku do końca zorganizowaną akcją, choć media na początku przedstawiały to jako oburzenie parafianki. Zgadzam się z tym, że miało to wyłącznie charakter zawłaszczenia i zakłócenie tego doniosłego wydarzenia. Myślę, że Kijowskiemu ktoś powinien delikatnie uświadomić, że na uroczystości pogrzebowe ubiera się odpowiedni strój. Świadczy to o szacunku" - powiedziała.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]
Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook