Jedynie prawda jest ciekawa


Ogórek: Buta i arogancja opozycji

14.07.2016

"Buta i arogancja, i to nam wyjaśnia, jak z 63 proc. poparcia można przegrać wybory prezydenckie tak, jak je przegrał je Bronisław Komorowski. Opozycja nie ma przekazu, jedyny to jest taki, że było fajnie, jak my rządziliśmy i trzeba odsunąć PiS od władzy, żeby znów nam było fajnie" - powiedziała na antenie Telewizji Republika dr Magdalena Ogórek.

Magdalena Ogórek odniosła się do wypowiedzi Kijowskiego, który zaczął fantazjować, że może trafić do więzienia za swoją działalność i powiedział , że "w tę stronę to wszystko zmierza". 

"KOD ujawnił się jako byt, wtedy niepolityczny, ale teraz chyba nie mamy złudzeń. Prawdopodobnie chcą oni zbudować jakąś alternatywę za parę lat. Jest to histeria i ja bym się trzymała tego, trudno to komentować. Teorii spiskowych i histerii staram się nie komentować" - powiedziała.

Dr Ogórek z kolei w temacie komisji ds. afery Amber Gold stwierdziła, że mimo ceni Donalda Tuska, to słowa jego i byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, że ta komisja ma służyć grze politycznej, "to tak, jakby powiedzieć Polakom, że ich nie interesuje tragedia ludzka, ich oszczędności, które przepadły z kretesem". 

"Przypomniały mi się słowa Bronisława Komorowskiego, który poradził w kampanii prezydenckiej, żeby "zmienić pracę i wziąć kredyt". Przypomina mi to butę poprzedniego obozu rządzącego i to musiało się tak skończyć" - oceniła. 

Ogórek odniosła się również do fali nienawistnych komentarzy pod adresem Kościoła, jakie zalewa forum "Gazety Wyborczej", zwłaszcza w kontekście takich wpisów po śmierci abp Zygmunta Zimowskiego. Uznała, że na portalach wszechobecny jest brak empatii, a nawet agresja, a to, co dzieje się na forum "GW" ciężko "sklasyfikować". 

"Kościół jest wartością, która jest trwała, podczas gdy monarchie i inne organizacje trzęsły się w posadach, Kościół nie. (...) Jest on bardzo wdzięcznym tematem do kpin. Pamiętamy np. Jerzego Urbana. Jest to straszne, ponieważ te wartości przez osoby, które mają powierzchowną wiedzę, będą powielane" - powiedziała. 

Na koniec była kandydatka SLD na urząd prezydenta przyznała, że program 500 plus to "środki, które pomagają polskim rodzinom i opozycja ma ogromny kłopot, żeby to wszystko zaatakować". 

"Buta i arogancja, i to nam wyjaśnia, jak z 63 proc. poparcia można przegrać wybory prezydenckie tak, jak je przegrał je Bronisław Komorowski. Opozycja nie ma przekazu, jedyny to jest taki, że było fajnie, jak my rządziliśmy i trzeba odsunąć PiS od władzy, żeby znów nam było fajnie" - stwierdziła Ogórek. 

 ak/telewizjarepublika.pl 

 [fot. YT/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook