Jedynie prawda jest ciekawa


Ogórek: Buta i arogancja opozycji

14.07.2016

"Buta i arogancja, i to nam wyjaśnia, jak z 63 proc. poparcia można przegrać wybory prezydenckie tak, jak je przegrał je Bronisław Komorowski. Opozycja nie ma przekazu, jedyny to jest taki, że było fajnie, jak my rządziliśmy i trzeba odsunąć PiS od władzy, żeby znów nam było fajnie" - powiedziała na antenie Telewizji Republika dr Magdalena Ogórek.

Magdalena Ogórek odniosła się do wypowiedzi Kijowskiego, który zaczął fantazjować, że może trafić do więzienia za swoją działalność i powiedział , że "w tę stronę to wszystko zmierza". 

"KOD ujawnił się jako byt, wtedy niepolityczny, ale teraz chyba nie mamy złudzeń. Prawdopodobnie chcą oni zbudować jakąś alternatywę za parę lat. Jest to histeria i ja bym się trzymała tego, trudno to komentować. Teorii spiskowych i histerii staram się nie komentować" - powiedziała.

Dr Ogórek z kolei w temacie komisji ds. afery Amber Gold stwierdziła, że mimo ceni Donalda Tuska, to słowa jego i byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, że ta komisja ma służyć grze politycznej, "to tak, jakby powiedzieć Polakom, że ich nie interesuje tragedia ludzka, ich oszczędności, które przepadły z kretesem". 

"Przypomniały mi się słowa Bronisława Komorowskiego, który poradził w kampanii prezydenckiej, żeby "zmienić pracę i wziąć kredyt". Przypomina mi to butę poprzedniego obozu rządzącego i to musiało się tak skończyć" - oceniła. 

Ogórek odniosła się również do fali nienawistnych komentarzy pod adresem Kościoła, jakie zalewa forum "Gazety Wyborczej", zwłaszcza w kontekście takich wpisów po śmierci abp Zygmunta Zimowskiego. Uznała, że na portalach wszechobecny jest brak empatii, a nawet agresja, a to, co dzieje się na forum "GW" ciężko "sklasyfikować". 

"Kościół jest wartością, która jest trwała, podczas gdy monarchie i inne organizacje trzęsły się w posadach, Kościół nie. (...) Jest on bardzo wdzięcznym tematem do kpin. Pamiętamy np. Jerzego Urbana. Jest to straszne, ponieważ te wartości przez osoby, które mają powierzchowną wiedzę, będą powielane" - powiedziała. 

Na koniec była kandydatka SLD na urząd prezydenta przyznała, że program 500 plus to "środki, które pomagają polskim rodzinom i opozycja ma ogromny kłopot, żeby to wszystko zaatakować". 

"Buta i arogancja, i to nam wyjaśnia, jak z 63 proc. poparcia można przegrać wybory prezydenckie tak, jak je przegrał je Bronisław Komorowski. Opozycja nie ma przekazu, jedyny to jest taki, że było fajnie, jak my rządziliśmy i trzeba odsunąć PiS od władzy, żeby znów nam było fajnie" - stwierdziła Ogórek. 

 ak/telewizjarepublika.pl 

 [fot. YT/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook