Jedynie prawda jest ciekawa


Ogórek: Kaczyński jest wybitnym politycznym strategiem

06.03.2017

„PiS zrobił bardzo dużo, w dodatku w bardzo trudnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej. Przy opozycji balansującej na granicy łamania prawa i otoczeniu międzynarodowym otwarcie walczącym z obecną władzą” - powiedziała Magdalena Ogórek była kandydatka na prezydenta RP z ramienia SLD w wywiadzie dla „Do Rzeczy”.

Magdalena Ogórek oceniła stan prawny państwa polskiego.

„Po 1989 roku stworzyliśmy nie państwo prawa, ale państwo prawników. Gdy wpadasz w kłopoty, przetrwasz tylko jeżeli masz dużo pieniędzy, by opłacić kancelarie prawne(…) Co rusz spotykamy w mediach historie ludzi poszkodowanych przez komorników, słyszymy o aferach finansowych , wobec których w ostatnich latach państwo było bezradne” - powiedziała.

Ogórek zasugerowała dlaczego SLD odniosło porażkę w ostatnich wyborach prezydenckich.

„Nie należy wykluczać czynnika płci. Co do działania partyjnej maszyny(...) tydzień po starcie kampanii zostałam na placu boju praktycznie sama. Sztab bardzo szybko się rozpierzchł, za to politycy SLD zaczęli pojawiać się we wszelkich możliwych mediach i ogłaszać, że nie będę głosować na Magdalenę Ogórek” – podkreśliła była kandydatka na prezydenta RP.

Magdalena Ogórek porównała osiągnięcia PiS na tle działań Platformy Obywatelskiej.

„W 2016 roku mieliśmy po raz pierwszy do czynienia z realną redystrybucją dóbr na rzecz obywateli. Tymczasem PO przez osiem lat wmawiała nam, że tego nie da się zrobić. PiS dowiódł, że jest inaczej. Tak samo jak dowiódł, ze można chociażby uszczelnić system podatku VAT, można walczyć z mafią paliwową i nie tylko z nią” - oceniła historyk.

Rozmówczyni pozytywnie odniosła się do zmian, jakie nastały po ostatnich wyborach.

„PiS zrobił bardzo dużo, w dodatku w bardzo trudnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej. Przy opozycji balansującej na granicy łamania prawa i otoczeniu międzynarodowym otwarcie walczącym z obecną władzą” - powiedziała.

Ogórek wyraziła się również pochlebnie o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim.

„Na pewno jest wybitnym politycznym strategiem. Realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna. Potrafi w paru krótkich zdaniach sprowadzić opozycję do parteru i wykazać jej porażającą indolencję intelektualną” - dodała.

Stwierdziła, że Kaczyński różni się „wszystkim” od reszty polskich polityków.

„Nie ma dziś w Polsce innej osoby, która miałaby całościową wizję Polski. Można się z nią nie zgadzać, można ją kontestować, ale jest to plan dla Polski. Żaden z polityka opozycji nie jest w stanie przedstawić konkurencyjnej wizji państwa” - zaznaczyła.


[fot.youtube/wRealu24]

MW/Do RzeczyWarto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook