Jedynie prawda jest ciekawa

Ogórek: Kaczyński jest wybitnym politycznym strategiem

06.03.2017

„PiS zrobił bardzo dużo, w dodatku w bardzo trudnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej. Przy opozycji balansującej na granicy łamania prawa i otoczeniu międzynarodowym otwarcie walczącym z obecną władzą” - powiedziała Magdalena Ogórek była kandydatka na prezydenta RP z ramienia SLD w wywiadzie dla „Do Rzeczy”.

Magdalena Ogórek oceniła stan prawny państwa polskiego.

„Po 1989 roku stworzyliśmy nie państwo prawa, ale państwo prawników. Gdy wpadasz w kłopoty, przetrwasz tylko jeżeli masz dużo pieniędzy, by opłacić kancelarie prawne(…) Co rusz spotykamy w mediach historie ludzi poszkodowanych przez komorników, słyszymy o aferach finansowych , wobec których w ostatnich latach państwo było bezradne” - powiedziała.

Ogórek zasugerowała dlaczego SLD odniosło porażkę w ostatnich wyborach prezydenckich.

„Nie należy wykluczać czynnika płci. Co do działania partyjnej maszyny(...) tydzień po starcie kampanii zostałam na placu boju praktycznie sama. Sztab bardzo szybko się rozpierzchł, za to politycy SLD zaczęli pojawiać się we wszelkich możliwych mediach i ogłaszać, że nie będę głosować na Magdalenę Ogórek” – podkreśliła była kandydatka na prezydenta RP.

Magdalena Ogórek porównała osiągnięcia PiS na tle działań Platformy Obywatelskiej.

„W 2016 roku mieliśmy po raz pierwszy do czynienia z realną redystrybucją dóbr na rzecz obywateli. Tymczasem PO przez osiem lat wmawiała nam, że tego nie da się zrobić. PiS dowiódł, że jest inaczej. Tak samo jak dowiódł, ze można chociażby uszczelnić system podatku VAT, można walczyć z mafią paliwową i nie tylko z nią” - oceniła historyk.

Rozmówczyni pozytywnie odniosła się do zmian, jakie nastały po ostatnich wyborach.

„PiS zrobił bardzo dużo, w dodatku w bardzo trudnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej. Przy opozycji balansującej na granicy łamania prawa i otoczeniu międzynarodowym otwarcie walczącym z obecną władzą” - powiedziała.

Ogórek wyraziła się również pochlebnie o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim.

„Na pewno jest wybitnym politycznym strategiem. Realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna. Potrafi w paru krótkich zdaniach sprowadzić opozycję do parteru i wykazać jej porażającą indolencję intelektualną” - dodała.

Stwierdziła, że Kaczyński różni się „wszystkim” od reszty polskich polityków.

„Nie ma dziś w Polsce innej osoby, która miałaby całościową wizję Polski. Można się z nią nie zgadzać, można ją kontestować, ale jest to plan dla Polski. Żaden z polityka opozycji nie jest w stanie przedstawić konkurencyjnej wizji państwa” - zaznaczyła.


[fot.youtube/wRealu24]

MW/Do RzeczyCS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook