Jedynie prawda jest ciekawa


Odważny prezes i jego uczniowie

08.08.2012

Pan X, człowiek rzetelny i poważny, aczkolwiek nieco naiwny (zaraz wyjaśni się dlaczego?) postanowił urządzić dla swoich ludzi szkolenie – chciał aby dowiedzieli się czegoś o współczesnym terroryzmie, złapał tedy za telefon i zadzwonił do Gadowskiego.

"Włóczysz się po różnych krajach, rozmawiasz z podejrzanymi typami, z watażkami, znasz słynnych terrorystów, rozmawiałeś z nimi twarzą w twarz, przyjedź więc na nasze szkolenie i opowiedz o tym moim ludziom" – zaproponował.

Instytucja budżetowa, a więc pieniądze marniutkie, szkolenie daleko od Krakowa... ale co tam!, cenię człowieka i niewiele myśląc zgodziłem się. Zadzwoniłem do kolegi z USA dopytałem o kilka nowych kwestii, napisałem maila do pewnego znanego izraelskiego oficera – zwrócił z ciekawymi informacjami. Słowem solidnie przygotowałem swoje wystąpienie. Miało być we wrześniu.

Kilka dni temu pan X zadzwonił znowu, głos miał smętny i coś go wyraźnie gryzło.

"Hmmm, nie wiem jak ci to powiedzieć..." - zaczął.

"Wal prosto z mostu" – ośmieliłem go.

"No to prosto z mostu sprawa wygląda tak, że moje kierownictwo, zabroniło mi cie zapraszać na szkolenie."

"Powód?"

"Oficjalnie: polecono mi zwrócić uwagę na innych specjalistów. Nieoficjalnie: tyłek im ze strachu ścierpł jak zobaczyli twoje nazwisko."

Poczułem się solidnie doceniony, skoro prezesowi instytucji, która z definicji powinna cechować się odwagą i prawością „tyłek ze strachu cierpnie" na dźwięk nazwiska „Gadowski”, to ho ho. No nie przypuszczałem, ze zajmując się terrorystami, sam będę wywoływał podobne jak oni emocje.

Osobiście nie znam tego prezesa, na zdjęciach widziałem, że taki uczniowaty, w okularkach i w ogóle, ale Traugutt też nie wyglądał przecie na herosa.

Osobiście, mocarnym gestem, szczuplutkich paluszków, wykreślił Gadowskiego z programu.

Słuszną linię ma wreszcie Instytut Pamięci Narodowej, słuszniejszą jeszcze gdy tępi niepoprawnych (kwestionujących teologię nieomylności premiera i jego ministrantów) autorów.

Zawsze lepiej przytaszczyć urzędnikom innego urzędnika, który wiedzę o terroryzmie heroicznie czerpie z bibliotecznych pól i stepów, niż zapraszać jedynego polskiego dziennikarza, który rozmawiał nie tylko z dawnymi terrorystami, ale także z liderami Hamasu, z szefem operacji „Wrath of God” i w ogóle rozmawia nie z tymi z kim można, a na dodatek wie nie to co trzeba.

Gratuluje Prezesie... łubu dubu i szóstka do dzienniczka.!

Witold Gadowski

[Fot. Jak]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook