Jedynie prawda jest ciekawa


"Odradza się moralność szmalcowników"

11.07.2014

"Publiczne ataki na Profesora, który broni niewinnych nienarodzonych dzieci mają na celu sterroryzowanie opinii publicznej, a zwłaszcza wymiaru sprawiedliwości."


W atakach na prof. Chazana, znanego obrońcę życia, odradza się w Polsce moralność szmalcowników. Publiczne ataki na Profesora, który broni niewinnych nienarodzonych dzieci, mają na celu sterroryzowanie opinii publicznej, a zwłaszcza wymiaru sprawiedliwości i doprowadzenie do ukarania Profesora, za to, że nie chciał dopomóc w zabiciu nienarodzonego dziecka.

W czasie wojny donosy na tych, którzy bronili życia niewinnych i bezbronnych ludzi skazanych przez Niemców na śmierć, składali szmalcownicy. Wówczas chodziło o to, żeby skazać na śmierć tych, których niemieckie „państwo prawa" pozbawiło prawa do życia i o przykładne ukaranie tych, którzy tym bezbronnym i niewinnym pomagali przeżyć. Dziś także pozbawia się prawa do życia najbardziej niewinnych i bezbronnych – nienarodzone dzieci – i próbuje się nie tylko zastraszyć tych, którzy występują w ich obronie, ale także ich przykładnie ukarać.

To moralność szmalcowników, którzy pod pretekstem przestrzegania zasad „państwa prawa" , dążą do zmuszenia lekarzy do współuczestniczenia w mordowaniu niewinnych dzieci. I wówczas i teraz w tych tajnych, czy publicznych donosach przejawia się najbardziej obrzydliwy typ moralności szmalcowników.

A sam koncept "państwa prawa", o czym warto pamiętać, pochodzi z doktryny pozytywizmu prawnego, jednego z intelektualnych źródeł państwa totalitarnego. I próba zastraszania i zmuszenia lekarzy do współuczestniczenia w zbrodni prenatalnego dzieciobójstwa jest przejawem pełzającego neobolszewizmu dążącego do zakneblowania ust obrońcom życia i zniewolenia naszego narodu.

Marian Piłka

historyk, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

[Na zdj. Prof. Bogdan Chazan. Fot. Razem.tv]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook