Jedynie prawda jest ciekawa


Odpowiedzialni za to powinni trafić pod sąd

19.10.2011

„To sytuacja skandaliczna” – mówi portalowi Stefczyk.info politolog Przemysław Żurawski vel. Grajewski, komentując wiadomość, że polskie wojsko w Afganistanie do łączności wykorzystuje rosyjskiego satelitę.

Nasz rozmówca zaznacza, że tak kategoryczna ocena „wydaje się oczywista”. „Choć nie jestem specjalistą od parametrów technicznych, nie wyobrażam sobie, by ta sytuacja nie otwierała Rosjanom dostępu do informacji przekazywanych przez Wojsko Polskie” – tłumaczy politolog. 

Rozmówca portalu Stefczyk.info zaznacza, że rozwiązania dotyczące łączności oznaczają de facto „pełne otwarcie na penetrację wywiadowczą polskiej misji w Afganistanie”. „W zakresie, w jakim korzystano z tego satelity” – zaznacza Żurawski vel Grajewski. Nasz rozmówca dodaje, że osoby odpowiedzialne za tę sytuację powinny stanąć przed sądem. „Powinny być osądzone w kategoriach zdrady” – tłumaczy ekspert ds. wojskowych.

Żurawski vel Grajewski pytany o możliwe przyczyny decyzji dot. misji w Afganistanie mówi, że w tej sprawie nasuwa się jeden wniosek. „Zastanawiając się nad przyczynami tego zjawiska nasuwa się jeden wniosek: aparat państwa polskiego, w tym wojsko, nadal jest nasycone ludźmi, którzy mają związki z Moskwą z czasów PRLu czy późniejszych mają związki, i są jej agentami w kraju” – tłumaczy politolog. Zaznacza jednak, że są to domysły. 

saż

[Fot. PAP/Jerzy Undro]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook