Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Odpowiedzialni za to powinni trafić pod sąd

19.10.2011

„To sytuacja skandaliczna” – mówi portalowi Stefczyk.info politolog Przemysław Żurawski vel. Grajewski, komentując wiadomość, że polskie wojsko w Afganistanie do łączności wykorzystuje rosyjskiego satelitę.

Nasz rozmówca zaznacza, że tak kategoryczna ocena „wydaje się oczywista”. „Choć nie jestem specjalistą od parametrów technicznych, nie wyobrażam sobie, by ta sytuacja nie otwierała Rosjanom dostępu do informacji przekazywanych przez Wojsko Polskie” – tłumaczy politolog. 

Rozmówca portalu Stefczyk.info zaznacza, że rozwiązania dotyczące łączności oznaczają de facto „pełne otwarcie na penetrację wywiadowczą polskiej misji w Afganistanie”. „W zakresie, w jakim korzystano z tego satelity” – zaznacza Żurawski vel Grajewski. Nasz rozmówca dodaje, że osoby odpowiedzialne za tę sytuację powinny stanąć przed sądem. „Powinny być osądzone w kategoriach zdrady” – tłumaczy ekspert ds. wojskowych.

Żurawski vel Grajewski pytany o możliwe przyczyny decyzji dot. misji w Afganistanie mówi, że w tej sprawie nasuwa się jeden wniosek. „Zastanawiając się nad przyczynami tego zjawiska nasuwa się jeden wniosek: aparat państwa polskiego, w tym wojsko, nadal jest nasycone ludźmi, którzy mają związki z Moskwą z czasów PRLu czy późniejszych mają związki, i są jej agentami w kraju” – tłumaczy politolog. Zaznacza jednak, że są to domysły. 

saż

[Fot. PAP/Jerzy Undro]


Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook