Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Odlot Waglewskiego. A może lewitacja?

07.01.2015

Lider grupy Voo Voo, muzyk Wojciech Waglewski w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” , że „10 kwietnia, 11 listopada i 13 grudnia na ulice wychodzi nienawiść…”

Jak przekonywał Waglewski w wywiadzie:

„Wydawało mi się, że po 1989 roku polityka się ode mnie odczepi. Bo przedtem wchodziła w moje życie z buciorami na okrągło. Ale z czasem polityka stała się częścią mediów. I nasi posłowie bardzo chętnie w to weszli. Dzisiaj prześcigają się we wzajemnej nienawiści. A im bardziej politycy agresywni - tym więcej takiej dresiarskiej nienawiści w nas. Ja rozumiem, że trzeba się spierać. Ale w naszej wersji budzi to niechęć i niepokój” — mówi Waglewski w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”.

Zdaniem muzyka to poglądy polityczne zaczęły w największym stopniu determinować to, jak kogoś postrzegamy.

„Doszliśmy do tego, że poznając kogoś, nie pytamy, czym się zajmuje, tylko z jaką opcją polityczną sympatyzuje. Dopiero wtedy możemy z nim dalej rozmawiać. To jest totalna paranoja. Najbardziej widać to przy okazji trzech dni w roku: 10 kwietnia, 11 listopada i 13 grudnia. Wtedy znów nienawiść wychodzi na ulice. A ja mam już to za sobą w latach 80. I drugi raz nie chcę wchodzić do tej samej rzeki” — grzmi Waglewski.

Zdaniem lidera Voo Voo takie wydarzenia mają destrukcyjny wpływ na ludzi i przestrzeń publiczną.

„Dlatego w te dni najchętniej bym wyjeżdżał poza Warszawę. Bo tutaj, niestety, przerodziło się to w kompletny paraliż miasta i umysłów” — puentuj artysta.

Mityczna „nienawiść” o której wspomina Waglewski ma jednak swoje podłoże. Szkoda, że muzyk nie dostrzega w sprzeciwie wyrażanym przez społeczeństwo choćby 10 kwietnia reakcji na nadużycia władzy. Tym bardziej, że jak sam wspomina - pamięta lata 80. Cóż, nie pierwszy to przypadek gdy osobiste powodzenie w III RP zaburza moralny i etyczny kompas.

gah/dziennikpolski24.pl

[fot: youtube]

Słowa kluczowe:

wywiad

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook