Jedynie prawda jest ciekawa

Odlot! Niesiołowski atakuje biskupów!

09.12.2014

"To wina Kościoła! Od czasów Targowicy czegoś takiego nie było!"

"Następcy apostołów idą w marszu kłamstwa. A nawet jak nie pójdą, wystarczy, że są w komitecie honorowym. Wielka wina Kościoła w Polsce, który zapisuje czarny rozdział w swojej historii. Od czasów Targowicy czegoś takiego nie było!" - pieklił się Stefan Niesiołowski na antenie TVP2, komentując fakt, że kilku z polskich biskupów wsparło komitet honorowy marszu w obronie demokracji i wolności mediów. 

Polityk Platformy ewidentnie był zdenerwowany, a najbardziej dostało się tym z ludzi Kościoła, którzy wsparli marsz organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. "Jeśli biskupi idą w marszu kłamstwa, to jest to nieprawdopodobne! A potem ludzie, taki Terlikowski, dziwią się, że Kościoły są coraz bardziej puste. To właśnie przez Radio Maryja i Rydzyka!" - złościł się Niesiołowski.

Poseł był także wyraźnie poruszony aktywnością kardynała Dziwisza, który ośmielił się wystąpić podczas urodzin Radia Maryja. "Nie chcę tego komentować. Kardynał Dziwisz chowając Lecha Kaczyńskiego na Wawelu w dużym stopniu odpowiada za wojnę domową, którą właśnie mamy. Zrobił tyle zła, że teraz to naturalna droga " - żalił się Tomaszowi Lisowi.

Niesiołowski ciskał gromy również na Jarosława Kaczyńskiego, przekonując, że ten "podpala Polskę". "PiS przegrało wybory i che wygrać je przy pomocy ulicznej awantury!" - mówił. 

LL, TVP


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook