Jedynie prawda jest ciekawa


Odlot Michnika: KOD jest jak "Solidarność" za komuny!

17.06.2016

Co ciekawe, Michnik pochwalił program 500+. "Wszystko, co poprawia jakość życia, niezależnie, czy wychodzi od PiS, zasługuje na poparcie"

Adam Michnik spotkał się w czwartek z czytelnikami "Gazety Wyborczej" w Katowicach. Jego zdaniem rząd PiS poprzez swoją retorykę potrafił pobudzić do działania dziesiątki tysięcy ludzi w całej Polsce. "Spontaniczne zrodzenie się Komitetu Obrony Demokracji jest fenomenem, który będzie kiedyś opisywany tak jak zrodzenie się "Solidarności" - zapowiedział Michnik.

Porównywanie KOD z "Solidarnością" za czasów komunizmu to jednak nie ostatnia bzdura, jaką wygłosił naczelny "Wyborczej". Michnik przekonywał, że trzeba przełamać narrację historyczną, która narzucana jest przez obecny rząd. "Zwyciężyła opowieść, w której po wojnie jedynymi przyzwoitymi patriotami byli "żołnierze wyklęci", a potem już tylko Kaczyńscy" - skwitował Michnik. Porównał, że to sposób narracji podobny do tego, który przed laty proponował komunizm.

W ostrych słowach krytykował też Jarosława Kaczyńskiego i PiS. "Kaczyński nie czuje świata, który się zmienia. Fundamentem tej Polski, której on pragnie, jest bardzo konserwatywny, nacjonalistycznie rozumiany katolicyzm. To pewien model religii przekształcony w instrument ideologiczny. Katolicyzm inny niż ten propagowany przez Jana Pawła II czy Józefa Tischnera" - mówił Adam Michnik.

Co ciekawe, Michnik pochwalił program 500+. "Wszystko, co poprawia jakość życia, niezależnie, czy wychodzi od PiS, czy od kogoś innego, zasługuje na poparcie" - stwierdził. Przyznał, że nie ma natomiast pewności, czy Polskę stać na program "Rodzina 500+". A ekonomiści są pełni wątpliwości w tej sprawie.

LL, wyborcza.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook