Jedynie prawda jest ciekawa


Odlot Hołdysa

13.01.2015

„W Polsce są takie, że można wjechać do zgwałconej kobiety do szpitala i pokazać jej twarz z bliska” - mówił muzyk Zbigniew Hołdys w programie Tomasza Lisa w którym wybuchła sprzeczka o finanse WOŚP.

Wątpliwości wokół działań Jerzego Owsiaka i jego kolejnych spółek, kwestia krytyki WOŚP oraz nietykalność szefa Orkiestry były tematem programu Lisa w TVP.

Jednym z uczestników debaty był Łukasz Warzecha, który wskazywał, dlaczego Owsiak przestał być neutralnym działaczem instytucji charytatywnej:

„Owsiak ostro wszedł w politykę, jednoznacznie wskazując, po której jest stronie, przeciwko komu jest. Druga przyczyna, która w tym roku jest istotna - to taka, że pojawił się człowiek, który zbadał dokumenty finansowe Fundacji oraz spółek związanych z fundacją” — mówił publicysta „wSieci”.

Dominika Wielowieyska z gazety Michnika przekonywała, że to nieuprawnione wnioski - mimo wyroku sądu w tej sprawie.

„Ta sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Każdy ma prawo wyciągnąć dowolne liczby i zinterpretować je w dowolny sposób. Ale wnioski były kompletnie fałszywe. (…) Koszty funkcjonowania tej fundacji są niewspółmierne do pomocy, jaką udziela” — oceniła.

Tomasz Terlikowski przypomniał przy okazji wypowiedź Jerzego Owsiaka, w której wsparł on pomysł wprowadzenia eutanazji w Polsce.

„Mówił, że rozważyłby wprowadzenie w Polsce eutanazji. To był pierwszy moment, w którym doszła ostra krytyka. To był jeden element. Drugi to taka pogłębiająca się bufonada Jerzego Owsiaka. On na każdy zarzut krytyczny reaguje niezwykle emocjonalnie, wyrzuca dziennikarzy z konferencji, narzuca ich żulami, posługuje się ochroniarzami…” — wyliczał naczelny Telewizji Republika.

Swoje trzy grosze wtrącił też Zbigniew Hołdys:

„Mam ochotę włączyć komórkę i zadać panu pytania, jak pan Rachoń. Mówimy o standardach - w Polsce są takie, że można wjechać do zgwałconej kobiety do szpitala i pokazać jej twarz z bliska. (…) Warzecha? Nie zmuszaj mnie, bym odnosił się do wypowiedzi tego człowieka. To jest niemożliwe w życiu realnym, by rozmawiać. Ja mogę rozmawiać z panem Terlikowskim - on nawet gdy ponoszą go emocje, to wiem, że przed nim stoi wiara i Pismo Święte… Ja byłem na Marsie, a oni opowiadacie mi, jak Mars wygląda…” — złościł się.

„Oczekują ludzie od Owsiaka zachowań cierpliwych wobec chamstwa. Mnie się też zdarza wyskoczyć z agresywnym tekstem…” — dodawał.

Wielowieyska odparła Warzesze, by ten nie dawał na orkiestrę, jeśli nie chce tego robić:

„Problem z WOŚP jest taki, że chcemy czy nie chcemy, to dajemy. Państwo jest bardo mocno zaangażowane w tę jedną konkretną imprezę” — mówił dziennikarz.

I odpowiadał Tomaszowi Lisowi, który w pewnym momencie stał się uczestnikiem dyskusji - broniącym, rzecz jasna, Owsiaka - a nie jej moderatorem.

„Czy pan zagłębił się w to, jak reagują obrońcy Owsiaka? Pan zrobił okładkę „Nie zabijajcie nas!” z Hołdysem i Kuźniarem, ja udostępnię wpisy, jak reagują fani Owsiaka?” — pytał Warzecha.

„Próbujecie go zgnoić!” — odparł Lis.

Wielowieyska dodawała:

„Problem obozu IV RP jest taki, że sam nie może zrobić niczego pozytywnego - w sensie takiej akcji jak stworzył Jerzy Owsiak. Każdemu, komu się udało, musicie udowodnić, że jest zły, słaby…” — kpiła dziennikarka „GW”.

Warzecha ripostował:

„Daj nam ten sam czas antenowy, wsparcie instytucji publicznych - z Terlikowskim robimy lepszą imprezę niż Owsiak” — żartował publicysta „wSieci”.

Terlikowski zwrócił uwagę, że po prawej stronie nie ma żadnej furii, a jedynie kwestia zadawania pytań.

„On nie jest świętą krową!” — tłumaczył.

Hołdys mówił jednak swoje:

„Ten hejt strasznie porusza media - w internecie to jest ich garstka, robią jazgot, któremu robią promocję wielkie telewizje, media, portale… To jest historia marginalna, na co wskazuje wynik Orkiestry. (…) Konflikt z Kościołem wyrósł z bardzo prozaicznej sytuacji - na przystanku Owsiaka pojawił się Przystanek Jezus i wszystko spadało na Owsiaka! Mogli się wysadzić i co wtedy?” — pytał zupełnie serio muzyk…

lw, tvp2

[fot: YT]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook