Jedynie prawda jest ciekawa


Odlot Hołdysa

13.01.2015

„W Polsce są takie, że można wjechać do zgwałconej kobiety do szpitala i pokazać jej twarz z bliska” - mówił muzyk Zbigniew Hołdys w programie Tomasza Lisa w którym wybuchła sprzeczka o finanse WOŚP.

Wątpliwości wokół działań Jerzego Owsiaka i jego kolejnych spółek, kwestia krytyki WOŚP oraz nietykalność szefa Orkiestry były tematem programu Lisa w TVP.

Jednym z uczestników debaty był Łukasz Warzecha, który wskazywał, dlaczego Owsiak przestał być neutralnym działaczem instytucji charytatywnej:

„Owsiak ostro wszedł w politykę, jednoznacznie wskazując, po której jest stronie, przeciwko komu jest. Druga przyczyna, która w tym roku jest istotna - to taka, że pojawił się człowiek, który zbadał dokumenty finansowe Fundacji oraz spółek związanych z fundacją” — mówił publicysta „wSieci”.

Dominika Wielowieyska z gazety Michnika przekonywała, że to nieuprawnione wnioski - mimo wyroku sądu w tej sprawie.

„Ta sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Każdy ma prawo wyciągnąć dowolne liczby i zinterpretować je w dowolny sposób. Ale wnioski były kompletnie fałszywe. (…) Koszty funkcjonowania tej fundacji są niewspółmierne do pomocy, jaką udziela” — oceniła.

Tomasz Terlikowski przypomniał przy okazji wypowiedź Jerzego Owsiaka, w której wsparł on pomysł wprowadzenia eutanazji w Polsce.

„Mówił, że rozważyłby wprowadzenie w Polsce eutanazji. To był pierwszy moment, w którym doszła ostra krytyka. To był jeden element. Drugi to taka pogłębiająca się bufonada Jerzego Owsiaka. On na każdy zarzut krytyczny reaguje niezwykle emocjonalnie, wyrzuca dziennikarzy z konferencji, narzuca ich żulami, posługuje się ochroniarzami…” — wyliczał naczelny Telewizji Republika.

Swoje trzy grosze wtrącił też Zbigniew Hołdys:

„Mam ochotę włączyć komórkę i zadać panu pytania, jak pan Rachoń. Mówimy o standardach - w Polsce są takie, że można wjechać do zgwałconej kobiety do szpitala i pokazać jej twarz z bliska. (…) Warzecha? Nie zmuszaj mnie, bym odnosił się do wypowiedzi tego człowieka. To jest niemożliwe w życiu realnym, by rozmawiać. Ja mogę rozmawiać z panem Terlikowskim - on nawet gdy ponoszą go emocje, to wiem, że przed nim stoi wiara i Pismo Święte… Ja byłem na Marsie, a oni opowiadacie mi, jak Mars wygląda…” — złościł się.

„Oczekują ludzie od Owsiaka zachowań cierpliwych wobec chamstwa. Mnie się też zdarza wyskoczyć z agresywnym tekstem…” — dodawał.

Wielowieyska odparła Warzesze, by ten nie dawał na orkiestrę, jeśli nie chce tego robić:

„Problem z WOŚP jest taki, że chcemy czy nie chcemy, to dajemy. Państwo jest bardo mocno zaangażowane w tę jedną konkretną imprezę” — mówił dziennikarz.

I odpowiadał Tomaszowi Lisowi, który w pewnym momencie stał się uczestnikiem dyskusji - broniącym, rzecz jasna, Owsiaka - a nie jej moderatorem.

„Czy pan zagłębił się w to, jak reagują obrońcy Owsiaka? Pan zrobił okładkę „Nie zabijajcie nas!” z Hołdysem i Kuźniarem, ja udostępnię wpisy, jak reagują fani Owsiaka?” — pytał Warzecha.

„Próbujecie go zgnoić!” — odparł Lis.

Wielowieyska dodawała:

„Problem obozu IV RP jest taki, że sam nie może zrobić niczego pozytywnego - w sensie takiej akcji jak stworzył Jerzy Owsiak. Każdemu, komu się udało, musicie udowodnić, że jest zły, słaby…” — kpiła dziennikarka „GW”.

Warzecha ripostował:

„Daj nam ten sam czas antenowy, wsparcie instytucji publicznych - z Terlikowskim robimy lepszą imprezę niż Owsiak” — żartował publicysta „wSieci”.

Terlikowski zwrócił uwagę, że po prawej stronie nie ma żadnej furii, a jedynie kwestia zadawania pytań.

„On nie jest świętą krową!” — tłumaczył.

Hołdys mówił jednak swoje:

„Ten hejt strasznie porusza media - w internecie to jest ich garstka, robią jazgot, któremu robią promocję wielkie telewizje, media, portale… To jest historia marginalna, na co wskazuje wynik Orkiestry. (…) Konflikt z Kościołem wyrósł z bardzo prozaicznej sytuacji - na przystanku Owsiaka pojawił się Przystanek Jezus i wszystko spadało na Owsiaka! Mogli się wysadzić i co wtedy?” — pytał zupełnie serio muzyk…

lw, tvp2

[fot: YT]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook