Jedynie prawda jest ciekawa


Odlot Hołdysa

13.01.2015

„W Polsce są takie, że można wjechać do zgwałconej kobiety do szpitala i pokazać jej twarz z bliska” - mówił muzyk Zbigniew Hołdys w programie Tomasza Lisa w którym wybuchła sprzeczka o finanse WOŚP.

Wątpliwości wokół działań Jerzego Owsiaka i jego kolejnych spółek, kwestia krytyki WOŚP oraz nietykalność szefa Orkiestry były tematem programu Lisa w TVP.

Jednym z uczestników debaty był Łukasz Warzecha, który wskazywał, dlaczego Owsiak przestał być neutralnym działaczem instytucji charytatywnej:

„Owsiak ostro wszedł w politykę, jednoznacznie wskazując, po której jest stronie, przeciwko komu jest. Druga przyczyna, która w tym roku jest istotna - to taka, że pojawił się człowiek, który zbadał dokumenty finansowe Fundacji oraz spółek związanych z fundacją” — mówił publicysta „wSieci”.

Dominika Wielowieyska z gazety Michnika przekonywała, że to nieuprawnione wnioski - mimo wyroku sądu w tej sprawie.

„Ta sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Każdy ma prawo wyciągnąć dowolne liczby i zinterpretować je w dowolny sposób. Ale wnioski były kompletnie fałszywe. (…) Koszty funkcjonowania tej fundacji są niewspółmierne do pomocy, jaką udziela” — oceniła.

Tomasz Terlikowski przypomniał przy okazji wypowiedź Jerzego Owsiaka, w której wsparł on pomysł wprowadzenia eutanazji w Polsce.

„Mówił, że rozważyłby wprowadzenie w Polsce eutanazji. To był pierwszy moment, w którym doszła ostra krytyka. To był jeden element. Drugi to taka pogłębiająca się bufonada Jerzego Owsiaka. On na każdy zarzut krytyczny reaguje niezwykle emocjonalnie, wyrzuca dziennikarzy z konferencji, narzuca ich żulami, posługuje się ochroniarzami…” — wyliczał naczelny Telewizji Republika.

Swoje trzy grosze wtrącił też Zbigniew Hołdys:

„Mam ochotę włączyć komórkę i zadać panu pytania, jak pan Rachoń. Mówimy o standardach - w Polsce są takie, że można wjechać do zgwałconej kobiety do szpitala i pokazać jej twarz z bliska. (…) Warzecha? Nie zmuszaj mnie, bym odnosił się do wypowiedzi tego człowieka. To jest niemożliwe w życiu realnym, by rozmawiać. Ja mogę rozmawiać z panem Terlikowskim - on nawet gdy ponoszą go emocje, to wiem, że przed nim stoi wiara i Pismo Święte… Ja byłem na Marsie, a oni opowiadacie mi, jak Mars wygląda…” — złościł się.

„Oczekują ludzie od Owsiaka zachowań cierpliwych wobec chamstwa. Mnie się też zdarza wyskoczyć z agresywnym tekstem…” — dodawał.

Wielowieyska odparła Warzesze, by ten nie dawał na orkiestrę, jeśli nie chce tego robić:

„Problem z WOŚP jest taki, że chcemy czy nie chcemy, to dajemy. Państwo jest bardo mocno zaangażowane w tę jedną konkretną imprezę” — mówił dziennikarz.

I odpowiadał Tomaszowi Lisowi, który w pewnym momencie stał się uczestnikiem dyskusji - broniącym, rzecz jasna, Owsiaka - a nie jej moderatorem.

„Czy pan zagłębił się w to, jak reagują obrońcy Owsiaka? Pan zrobił okładkę „Nie zabijajcie nas!” z Hołdysem i Kuźniarem, ja udostępnię wpisy, jak reagują fani Owsiaka?” — pytał Warzecha.

„Próbujecie go zgnoić!” — odparł Lis.

Wielowieyska dodawała:

„Problem obozu IV RP jest taki, że sam nie może zrobić niczego pozytywnego - w sensie takiej akcji jak stworzył Jerzy Owsiak. Każdemu, komu się udało, musicie udowodnić, że jest zły, słaby…” — kpiła dziennikarka „GW”.

Warzecha ripostował:

„Daj nam ten sam czas antenowy, wsparcie instytucji publicznych - z Terlikowskim robimy lepszą imprezę niż Owsiak” — żartował publicysta „wSieci”.

Terlikowski zwrócił uwagę, że po prawej stronie nie ma żadnej furii, a jedynie kwestia zadawania pytań.

„On nie jest świętą krową!” — tłumaczył.

Hołdys mówił jednak swoje:

„Ten hejt strasznie porusza media - w internecie to jest ich garstka, robią jazgot, któremu robią promocję wielkie telewizje, media, portale… To jest historia marginalna, na co wskazuje wynik Orkiestry. (…) Konflikt z Kościołem wyrósł z bardzo prozaicznej sytuacji - na przystanku Owsiaka pojawił się Przystanek Jezus i wszystko spadało na Owsiaka! Mogli się wysadzić i co wtedy?” — pytał zupełnie serio muzyk…

lw, tvp2

[fot: YT]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook