Jedynie prawda jest ciekawa


Odezwał się czerwony telefon w Rzeczpospolitej ...

08.06.2013

Nagonka na Zygmunta Miernika trwa. Wypada mieć nadzieję, że za tortowy protest nie posadzą jeszcze cukiernika, mleczarza i krowy. Sławna „niezależność” Rzeczpospolitej okazuje się bezcenna.

Być może znów doszło do jakiś nocnych spotkań przedstawiciela rządu Donalda Tuska z przedstawicielami tego dziennika i mamy popełniony tekst Izabeli Kacprzak, pt. „Kim jest człowiek, który rzucił w sędzinę”.

Tak się składa, że zostałem w nim doceniony przez autorkę. To na jego bazie wczorajsze „Fakty” TVN zbudowały konstrukcję swojej informacji o zarzutach dla Zygmunta Miernika - zauważając na szczęście - że „Rzeczpospolita donosi ...”. Po sprawie artykułu red. Cezarego Gmyza dotyczącego śladów TNT odkrytych na szczątkach prezydenckiego TU 154 M i złamaniu zasad wolnego dziennikarstwa przez pozbycie się „niepokornych” dziennikarzy widać, że Rzepa nie chce się narażać władzy. Skończyć mogą się reklamy urzędów, a spadająca sprzedaż dziennika w tej sytuacji może doprowadzić do jego upadku.

Wracając do tekstu red. Kacprzak. Zygmunt Miernik jest grillowany ... o przepraszam ... oskarżony w procesie dotyczącym mojej rzekomej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym (niby KPN-OP), gdzie według prokuratury miałem przyjąć jeszcze 10 zł za nie oddanie na siebie głosu w wyborach 2005 roku. W sprawie przesłuchano 70 tys. Świadków i zmarnotrawiono 12 mln złotych na to, żeby PAP i inne media przychylne władzy mogły latami twierdzić, że mam zarzuty. Samo przesłuchanie świadków miało odwrócić sympatię od Konfederatów na Śląsku. Jednak tak się złożyło, że w ostatnich wyborach do Senatu RP w Katowicach kandydat rekomendowany przez KPN-OP otrzymał 8,69% głosów. Co 12 mieszkaniec Katowic docenił na przykład naszą walkę z sowieckim pomnikiem „wdzięczności” i pokazał postkomunie, że metodami SB z czasów PRL nie zajadą daleko. Redaktor Kacprzak zapomina dodać, że w tej sprawie zastosowany wobec mnie areszt został uchylony przez sąd jako całkowicie nielegalny i bezpodstawny. To w tej sprawie sąd stwierdził też niedawno, że doszło do przewlekłości postępowania i nakazał prokuraturze skierowanie aktu oskarżenia, bo ile można kogoś grillować ku uciesze SB-cji? Na 100% nie kilka lat! Zresztą zasądził też równocześnie Zygmuntowi Miernikowi odszkodowanie. 

Redaktor Kacprzak grzmi „wpadli, bo głosowało na nich 10% osób z list poparcia”. Ciekawe, że głosowanie mamy tajne. Jak to wyliczył „wymiar sprawiedliwości III RP”, sondażowo, proporcjonalnie do czasu prezentacji kandydatów w publicznych mediach ...? Wypada tylko powsadzać do więzień tysiące kandydatów z wszystkich wyborów parlamentarnych czy samorządowych, którzy dostali 10% głosów osób ich pierwotnie wspierających na listach poparcia. Czasem można przypomnieć pani redaktor, że niektórych popierało 102% czy 99,5%. Jaka była wtedy piękna narodowosocjalistyczna czy demokracja ludowa, prawda?

Popełniająca tekst w Rzepie ani słowem nie informuje, że sprawę prowadziła „scpecgrupa” ds. walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z dwoma byłymi funkcjonariuszami MSW PRL (Służby Bezpieczeństwa) na czele, którzy „odwiedzali” mnie na przeszukaniach w 1986 roku. 

Zgadzam się z red. Kacprzak, że sądy i prokuratury poznają możliwości „grupy Słomki”. Tym razem prowadziliśmy „tortową rewolucję Na Białorusi zrzucano misie, w Busha rzucono butem, a w „wymiar sprawiedliwości III RP” tortem. Do tego w obronie art. 2 i 19 Konstytucji RP! Informuję przy tym, że niedługo planujemy nowe protesty - „srebrnikowe”.

Dziwi jednak dobra komitywa pani redaktor ze środowiskiem sędziów i prokuratorów. Pamiętam młodą dziennikarkę o tych samych danych osobowych - bodaj nieistniejącej Trybuny Śląskiej w latach 90-tych XX wieku, która z żadnej konferencji parlamentarzystów KPN nie przedstawiła informacji, która przychylnie traktowała o naszych rozlicznych inicjatywach, np. lustracji czy dekomunizacji. 

Nie polecam przy tym Rzepie kpienia z osób, które żyją za 800 miesięcznie. Co do dzikiej eksmisji z biura ... to każdy może na własne oczy zobaczyć, że budynek został zrównany z ziemią, bo znajduje się tuż przy nowym dworcu PKP w Katowicach. Na youtube można zobaczyć, jak policja na żądanie nowego właściciela – bez komornika ... wynosi w kilkunastu jednego Słomkę z biura przy ul. Młyńskiej. Tego biura, które utrzymaliśmy po okupacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Ciekawe, że red. Kacprzak nie grzmiała ... gdy równano z ziemią ten historyczny budynek. W czasie plebiscytu na Śląsku w tym budynku znajdował się niemiecki komitet plebiscytowy!

Uderzyć Miernkiem w Słomkę zawsze można. W „warchołów” i zorganizowaną grupę przestępczą, która powstała jako nielegalna partia polityczna w 1979 roku wzorem „wolnych mediów Polski Ludowej”. Tyle, że „bicie piany” w jedynie słusznym kierunku po dźwięku czerwonego telefonu dotyczącego ewentualnego tajnego spotkania na cmentarzu może być dla niektórych mediów fatalne.

Stąd ze spokojem jutro odbędę spotkanie z Polakami w Cork i tortu spodziewam się jedynie na deser.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,

Poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot. PAP/ Andrzej Grygiel]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook