Jedynie prawda jest ciekawa


Odezwał się czerwony telefon w Rzeczpospolitej ...

08.06.2013

Nagonka na Zygmunta Miernika trwa. Wypada mieć nadzieję, że za tortowy protest nie posadzą jeszcze cukiernika, mleczarza i krowy. Sławna „niezależność” Rzeczpospolitej okazuje się bezcenna.

Być może znów doszło do jakiś nocnych spotkań przedstawiciela rządu Donalda Tuska z przedstawicielami tego dziennika i mamy popełniony tekst Izabeli Kacprzak, pt. „Kim jest człowiek, który rzucił w sędzinę”.

Tak się składa, że zostałem w nim doceniony przez autorkę. To na jego bazie wczorajsze „Fakty” TVN zbudowały konstrukcję swojej informacji o zarzutach dla Zygmunta Miernika - zauważając na szczęście - że „Rzeczpospolita donosi ...”. Po sprawie artykułu red. Cezarego Gmyza dotyczącego śladów TNT odkrytych na szczątkach prezydenckiego TU 154 M i złamaniu zasad wolnego dziennikarstwa przez pozbycie się „niepokornych” dziennikarzy widać, że Rzepa nie chce się narażać władzy. Skończyć mogą się reklamy urzędów, a spadająca sprzedaż dziennika w tej sytuacji może doprowadzić do jego upadku.

Wracając do tekstu red. Kacprzak. Zygmunt Miernik jest grillowany ... o przepraszam ... oskarżony w procesie dotyczącym mojej rzekomej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym (niby KPN-OP), gdzie według prokuratury miałem przyjąć jeszcze 10 zł za nie oddanie na siebie głosu w wyborach 2005 roku. W sprawie przesłuchano 70 tys. Świadków i zmarnotrawiono 12 mln złotych na to, żeby PAP i inne media przychylne władzy mogły latami twierdzić, że mam zarzuty. Samo przesłuchanie świadków miało odwrócić sympatię od Konfederatów na Śląsku. Jednak tak się złożyło, że w ostatnich wyborach do Senatu RP w Katowicach kandydat rekomendowany przez KPN-OP otrzymał 8,69% głosów. Co 12 mieszkaniec Katowic docenił na przykład naszą walkę z sowieckim pomnikiem „wdzięczności” i pokazał postkomunie, że metodami SB z czasów PRL nie zajadą daleko. Redaktor Kacprzak zapomina dodać, że w tej sprawie zastosowany wobec mnie areszt został uchylony przez sąd jako całkowicie nielegalny i bezpodstawny. To w tej sprawie sąd stwierdził też niedawno, że doszło do przewlekłości postępowania i nakazał prokuraturze skierowanie aktu oskarżenia, bo ile można kogoś grillować ku uciesze SB-cji? Na 100% nie kilka lat! Zresztą zasądził też równocześnie Zygmuntowi Miernikowi odszkodowanie. 

Redaktor Kacprzak grzmi „wpadli, bo głosowało na nich 10% osób z list poparcia”. Ciekawe, że głosowanie mamy tajne. Jak to wyliczył „wymiar sprawiedliwości III RP”, sondażowo, proporcjonalnie do czasu prezentacji kandydatów w publicznych mediach ...? Wypada tylko powsadzać do więzień tysiące kandydatów z wszystkich wyborów parlamentarnych czy samorządowych, którzy dostali 10% głosów osób ich pierwotnie wspierających na listach poparcia. Czasem można przypomnieć pani redaktor, że niektórych popierało 102% czy 99,5%. Jaka była wtedy piękna narodowosocjalistyczna czy demokracja ludowa, prawda?

Popełniająca tekst w Rzepie ani słowem nie informuje, że sprawę prowadziła „scpecgrupa” ds. walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z dwoma byłymi funkcjonariuszami MSW PRL (Służby Bezpieczeństwa) na czele, którzy „odwiedzali” mnie na przeszukaniach w 1986 roku. 

Zgadzam się z red. Kacprzak, że sądy i prokuratury poznają możliwości „grupy Słomki”. Tym razem prowadziliśmy „tortową rewolucję Na Białorusi zrzucano misie, w Busha rzucono butem, a w „wymiar sprawiedliwości III RP” tortem. Do tego w obronie art. 2 i 19 Konstytucji RP! Informuję przy tym, że niedługo planujemy nowe protesty - „srebrnikowe”.

Dziwi jednak dobra komitywa pani redaktor ze środowiskiem sędziów i prokuratorów. Pamiętam młodą dziennikarkę o tych samych danych osobowych - bodaj nieistniejącej Trybuny Śląskiej w latach 90-tych XX wieku, która z żadnej konferencji parlamentarzystów KPN nie przedstawiła informacji, która przychylnie traktowała o naszych rozlicznych inicjatywach, np. lustracji czy dekomunizacji. 

Nie polecam przy tym Rzepie kpienia z osób, które żyją za 800 miesięcznie. Co do dzikiej eksmisji z biura ... to każdy może na własne oczy zobaczyć, że budynek został zrównany z ziemią, bo znajduje się tuż przy nowym dworcu PKP w Katowicach. Na youtube można zobaczyć, jak policja na żądanie nowego właściciela – bez komornika ... wynosi w kilkunastu jednego Słomkę z biura przy ul. Młyńskiej. Tego biura, które utrzymaliśmy po okupacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Ciekawe, że red. Kacprzak nie grzmiała ... gdy równano z ziemią ten historyczny budynek. W czasie plebiscytu na Śląsku w tym budynku znajdował się niemiecki komitet plebiscytowy!

Uderzyć Miernkiem w Słomkę zawsze można. W „warchołów” i zorganizowaną grupę przestępczą, która powstała jako nielegalna partia polityczna w 1979 roku wzorem „wolnych mediów Polski Ludowej”. Tyle, że „bicie piany” w jedynie słusznym kierunku po dźwięku czerwonego telefonu dotyczącego ewentualnego tajnego spotkania na cmentarzu może być dla niektórych mediów fatalne.

Stąd ze spokojem jutro odbędę spotkanie z Polakami w Cork i tortu spodziewam się jedynie na deser.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny,

Poseł na Sejm RP (1991-2001)

[fot. PAP/ Andrzej Grygiel]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook