Jedynie prawda jest ciekawa


Obywatelu, radź sobie sam

05.10.2011

Mówi się, że rząd Donalda Tuska nie buduje autostrad ani dróg ekspresowych. Krytycy zaznaczają, że Cezary Grabarczyk nie tylko nie umie zapanować na kolejowym chaosem, ale także zbudować kilometra drogi. Jednak historia z Lubelszczyzny powinna zamknąć wszelkim krytykom usta.

Rząd podczas budowy drogi S17 wykazał się wielką determinacją i pośpiechem – wysiedlił mieszkańców, którzy mieszkali na pasie planowanej drogi i zaczął przygotowywać inwestycję. Rozkopał nawet cały pas pod przyszłą trasę, robiąc z okolicy wielki błotny basen. Okazało się jednak, że w natłoku przygotowań zapomniał o zapłaceniu odszkodowań za zajętą ziemię. Mieszkańcy czekają na odszkodowania od grudnia. I zapewne jeszcze poczekają…

Premier się wściekł. Zapewnił, że o opóźnieniach niczego nie wie. I zażądał od wojewody wyjaśnień. Jednak pani zajmująca to stanowisko nie umiała się wytłumaczyć dostatecznie dobrze. Pewnie jakaś PiSowska „wtyczka”…

Wściekłość lidera PO jest zupełnie zrozumiała. Tuż przed wyborami opinia publiczna otrzymała kolejny dowód braku kompetencji ludzi obecnej władzy. Za ich błędne decyzje płacą mieszkańcy regionu, którzy nie mają odszkodowań, nie mają gdzie mieszkać, a ich przedsiębiorstwa walczą o przetrwanie. Ale władza nic sobie z tego nie robi. Sprawą majątków mieszkańców regionu nie zająłby się zapewne nikt, gdyby jej nie nagłośniły dwie zdesperowane mieszkanki, ograbione przez państwo.

Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazała jak jest obywatelska. Tzw. zwykli Polacy coraz częściej są przez nią traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Stanisław Żaryn

[Fot. PAP/Wojciech Pacewicz]


Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook