Jedynie prawda jest ciekawa

Obywatelu, radź sobie sam

05.10.2011

Mówi się, że rząd Donalda Tuska nie buduje autostrad ani dróg ekspresowych. Krytycy zaznaczają, że Cezary Grabarczyk nie tylko nie umie zapanować na kolejowym chaosem, ale także zbudować kilometra drogi. Jednak historia z Lubelszczyzny powinna zamknąć wszelkim krytykom usta.

Rząd podczas budowy drogi S17 wykazał się wielką determinacją i pośpiechem – wysiedlił mieszkańców, którzy mieszkali na pasie planowanej drogi i zaczął przygotowywać inwestycję. Rozkopał nawet cały pas pod przyszłą trasę, robiąc z okolicy wielki błotny basen. Okazało się jednak, że w natłoku przygotowań zapomniał o zapłaceniu odszkodowań za zajętą ziemię. Mieszkańcy czekają na odszkodowania od grudnia. I zapewne jeszcze poczekają…

Premier się wściekł. Zapewnił, że o opóźnieniach niczego nie wie. I zażądał od wojewody wyjaśnień. Jednak pani zajmująca to stanowisko nie umiała się wytłumaczyć dostatecznie dobrze. Pewnie jakaś PiSowska „wtyczka”…

Wściekłość lidera PO jest zupełnie zrozumiała. Tuż przed wyborami opinia publiczna otrzymała kolejny dowód braku kompetencji ludzi obecnej władzy. Za ich błędne decyzje płacą mieszkańcy regionu, którzy nie mają odszkodowań, nie mają gdzie mieszkać, a ich przedsiębiorstwa walczą o przetrwanie. Ale władza nic sobie z tego nie robi. Sprawą majątków mieszkańców regionu nie zająłby się zapewne nikt, gdyby jej nie nagłośniły dwie zdesperowane mieszkanki, ograbione przez państwo.

Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazała jak jest obywatelska. Tzw. zwykli Polacy coraz częściej są przez nią traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Stanisław Żaryn

[Fot. PAP/Wojciech Pacewicz]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook