Jedynie prawda jest ciekawa

Obywatelu, radź sobie sam

05.10.2011

Mówi się, że rząd Donalda Tuska nie buduje autostrad ani dróg ekspresowych. Krytycy zaznaczają, że Cezary Grabarczyk nie tylko nie umie zapanować na kolejowym chaosem, ale także zbudować kilometra drogi. Jednak historia z Lubelszczyzny powinna zamknąć wszelkim krytykom usta.

Rząd podczas budowy drogi S17 wykazał się wielką determinacją i pośpiechem – wysiedlił mieszkańców, którzy mieszkali na pasie planowanej drogi i zaczął przygotowywać inwestycję. Rozkopał nawet cały pas pod przyszłą trasę, robiąc z okolicy wielki błotny basen. Okazało się jednak, że w natłoku przygotowań zapomniał o zapłaceniu odszkodowań za zajętą ziemię. Mieszkańcy czekają na odszkodowania od grudnia. I zapewne jeszcze poczekają…

Premier się wściekł. Zapewnił, że o opóźnieniach niczego nie wie. I zażądał od wojewody wyjaśnień. Jednak pani zajmująca to stanowisko nie umiała się wytłumaczyć dostatecznie dobrze. Pewnie jakaś PiSowska „wtyczka”…

Wściekłość lidera PO jest zupełnie zrozumiała. Tuż przed wyborami opinia publiczna otrzymała kolejny dowód braku kompetencji ludzi obecnej władzy. Za ich błędne decyzje płacą mieszkańcy regionu, którzy nie mają odszkodowań, nie mają gdzie mieszkać, a ich przedsiębiorstwa walczą o przetrwanie. Ale władza nic sobie z tego nie robi. Sprawą majątków mieszkańców regionu nie zająłby się zapewne nikt, gdyby jej nie nagłośniły dwie zdesperowane mieszkanki, ograbione przez państwo.

Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazała jak jest obywatelska. Tzw. zwykli Polacy coraz częściej są przez nią traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Stanisław Żaryn

[Fot. PAP/Wojciech Pacewicz]


Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook