Jedynie prawda jest ciekawa


Europa przygląda się oburzonym

18.10.2011

Zdaniem Jose Barroso, sektor finansowy powinien uświadomić sobie konieczność przestrzegania minimalnych zasad etycznych.

Z kolei Herman Van Rompuy oświadczył, że na instytucjach europejskich spoczywa odpowiedzialność za takie przetrwanie okresu „niepopularnych” decyzji ekonomicznych, które okaże się bezpieczne dla przyszłych pokoleń.

W niedzielę europejscy przywódcy mają się zwrócić się do instytucji finansowych z prośbą o zgodę na dalsze ustępstwa dotyczące planu ratowania Grecji.

Z kolei Władimir Putin oznajmił, że rządy krajów zachodnich okazały się niezdolne do odpowiedzi na postulaty „oburzonych”. Wyraził też przekonanie, że obecne protesty odbywać się będą nadal poza granicami jego kraju. - Będziemy bezwzględnie realizować nasze społeczne zobowiązania wobec obywateli – dodał rosyjski premier.

Pod koniec września agencja Rosstat podała dane, z których wynika, że w ciągu roku liczba Rosjan żyjących poniżej granicy ubóstwa zwiększyła się o 2 mln osób.

Również Barack Obama odniósł się do protestów. W USA organizuje je Occupy Wall Street. Amerykański prezydent skrytykował polityków Partii Republikańskiej. Jego zdaniem, nie mają oni pomysłów na rozwiązanie dramatycznej sytuacji i mamią ofiary kryzysu wizją powrotu do starych, dobrych czasów, kiedy nowojorska giełda sama sobie dyktowała reguły gry.

Le Monde/FM
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook