Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Europa przygląda się oburzonym

18.10.2011

Zdaniem Jose Barroso, sektor finansowy powinien uświadomić sobie konieczność przestrzegania minimalnych zasad etycznych.

Z kolei Herman Van Rompuy oświadczył, że na instytucjach europejskich spoczywa odpowiedzialność za takie przetrwanie okresu „niepopularnych” decyzji ekonomicznych, które okaże się bezpieczne dla przyszłych pokoleń.

W niedzielę europejscy przywódcy mają się zwrócić się do instytucji finansowych z prośbą o zgodę na dalsze ustępstwa dotyczące planu ratowania Grecji.

Z kolei Władimir Putin oznajmił, że rządy krajów zachodnich okazały się niezdolne do odpowiedzi na postulaty „oburzonych”. Wyraził też przekonanie, że obecne protesty odbywać się będą nadal poza granicami jego kraju. - Będziemy bezwzględnie realizować nasze społeczne zobowiązania wobec obywateli – dodał rosyjski premier.

Pod koniec września agencja Rosstat podała dane, z których wynika, że w ciągu roku liczba Rosjan żyjących poniżej granicy ubóstwa zwiększyła się o 2 mln osób.

Również Barack Obama odniósł się do protestów. W USA organizuje je Occupy Wall Street. Amerykański prezydent skrytykował polityków Partii Republikańskiej. Jego zdaniem, nie mają oni pomysłów na rozwiązanie dramatycznej sytuacji i mamią ofiary kryzysu wizją powrotu do starych, dobrych czasów, kiedy nowojorska giełda sama sobie dyktowała reguły gry.

Le Monde/FM
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook