Jedynie prawda jest ciekawa


Obsesje zawładnęły Kutzem: „Nadchodzi czas zemsty za Smoleńsk”

11.08.2015

„Polska będzie opierała się na osobistej potrzebie odwetu Kaczyńskiego za zabójstwo brata”.

Nazywają go reżyserem, choć od dawna nie zajmuje się filmami. Dziś brak sukcesów filmowych i frustracje z tym związane Kazimierz Kutz leczy napastliwymi atakami na PiS i wszystko, co konserwatywne w Polsce. Wizje senatora są bliskie stanów chorobowych.

„Cała historia PiS to pełzająca mątwa, która zmierza do władzy absolutnej. Jeśli Kaczyński wygra wybory, to mamy jak w banku 1926 rok. Przewrót” - mówi „Newsweekowi”, uznając, że wygrana w demokratycznych wyborach jest zamachem stanu.

W ocenie Kutza najważniejsze dla Polski wartości nie znaczą już nic. Oczywiście wszystko przez PiS. „Patriotyzm, polskość, ojczyzna są dziś martwe. Zostały do cna strywializowane, partyjnie przeżute i wyplute. PiS używa ich jak ostrzału artyleryjskiego wykorzystywanego w przygotowaniu przewrotu, który nastąpi 25 października” - tłumaczy polityk.

I dodaje: „Datą decydującą będą wybory do parlamentu. Jeśli dadzą PiS zwycięstwo pozwalające grzebać w konstytucji, to wkroczymy na najprostszą drogę do państwa wyznaniowego”. Obsesje zawładnęły Kutzem.

Rozmówca „Newsweeka”, a właściwie współautor kolejnego seansu nienawiści próbuje również dokuczyć prezydentowi Dudzie. „Andrzej Duda jest jak zapobiegliwy i pracowity wikary wykonujący zlecenia proboszcza. Tyle że za chwilę możemy mieć dwóch proboszczów. Kościół i Kaczyńskiego, obu mających wielkie ambicje i równie wielki ciąg na władzę. Kościół w Polsce jest całkowicie zwichnięty, jeśli chodzi o swoją misję” - pluje Kutz, uznający zdaje się, że on powinien być autorytetem dla wszystkich.

W swoich rojeniach tzw. reżyser twierdzi, że duchowni – za prezydentury Andrzeja Dudy i rządów PiS – będą „upychani w różnych strukturach w państwie”. „Nietrudno sobie wyobrazić, że szef episkopatu będzie zapraszany na posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego” - uważa „Newsweekowi” Kutz.

I dalej straszy. „Nadchodzi czas zemsty za Smoleńsk. Polska, która właśnie nam się wyłania, będzie w dużej mierze opierała się na osobistej potrzebie odwetu Jarosława Kaczyńskiego za zabójstwo brata. To jest największa, najgłębiej skrywana potrzeba prezesa PiS” - twierdzi Kutz. Jednocześnie sam siebie pociesza, a także krzepi redaktorów periodyku Lisa. „Moja hipoteza jest taka, że PiS przejmie władzę, a potem sam przestanie istnieć i otworzy się nowy rozdział naszej demokracji. (…) PiS wykosi dotychczasowych rywali, a potem sam zostanie wykoszony przez społeczeństwo. (…) Tryumf, a następnie katastrofa PiS są szansą na narodowe ozdrowienie” - przedstawia swoje recepty Kutz.

W specyficznym dla siebie stylu, odnosi się również do oczekiwań, że nowy prezydent RP podniesie Polskę z kolan i przywróci Polakom godność. „To idiotyzm. Mam w dupie taki język. Z kolan to ja się podnosiłem przed dziewczynami w młodości” - ogłasza.

Jak widać upały nie służą ludziom w pewnym wieku. Może czas na odpoczynek? Zdaje się, że wybory jesienne są do tego dobrą okazją...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook