Jedynie prawda jest ciekawa


Obrzydliwy show w telewizji - 12-latka szuka ojca swojego dziecka

26.10.2017
1270ukrainskishow
Obrzydliwy show w telewizji - 12-latka szuka ojca swojego dziecka

Świat nie przestaje nas przerażać i być może za często o tym ostatnio piszemy. Jednak, jak mamy nie reagować, kiedy na naszych oczach dzieją się rzeczy, które u przyzwoitych ludzi powinny wywołać naturalny sprzeciw, a które jeszcze niedawno były nie do pomyślenia? Tematy, które powinny zostawać w sferze tabu, stają się pożywką dla mediów, a z rzeczy wstydliwych i intymnych robi się medialny spektakl.

Niedawno oburzaliśmy się niemiecką fotograf, która na swoim profilu w portalu społecznościowym postanowiła udokumentować dokonywaną przez siebie aborcję na własnym dziecku, czy słoweńską artystką, która postanowiła stworzyć „normalną” rodzinę z psem. Słowenka karmiła szczenię mlekiem z własnej piersi i próbowała zapłodnić swoją komórkę jajową psią gametą. Obie „akcje” miały jednak umiarkowany zasięg i pozostawały zagrzebane w zakątkach internetu. Co jednak, kiedy z patologii robi się telewizyjny show?

Z taką sytuacją mamy obecnie do czynienia na Ukrainie. Tamtejsza telewizja „Inter” na początku października wyemitowała odcinek programu „Dotyczy każdego”, w którym 12-letnia Tania z podlwowskiego  Borysławia szuka ojca swojej nowonarodzonej córeczki. W owym specyficznym castingu biorą udział jej ojczym, brat i brat przyrodni oraz 18-letni sąsiad. Jak zapewniają twórcy programu, mimo początkowej niechęci, w show zdecydowała się wystąpić także 31-letnia matka Tani.

- W tej historii jest bardzo dużo pytań. Jak to możliwe, że Mama Tani dowiedziała się o ciąży córki dopiero 2 tygodnie przed narodzinami jej dziecka? Dlaczego nikt inny nie zwrócił uwagi na ciążę dziewczynki? Co będzie dalej z 12-latką i jej dzieckiem? Razem z rodziną Tani przy wsparciu ekspertów programu postaramy się znaleźć odpowiedź na te nurtujące nas pytania – czytamy w internetowej zajawce programu.

Czy jednak z niewątpliwej tragedii, jaką przeżyło to dziecko, bo przecież najprawdopodobniej w rodzinie dochodziło do gwałtów i kazirodztwa, skoro podejrzanymi o ojcostwo są jej ojczym i dwaj bracia, należy robić medialny spektakl? Co trzeba mieć w głowie żeby żerować na cierpieniu i bezradności nastolatki?

 Myśleliśmy, że telewizje osiągnęły dno, emitując takie programy, jak „Warsaw Shore”, gdzie życie pokazane jest jak wieczna impreza, w której chodzi tylko o „picie i dymanie”, ale jak widać i to można przebić.  Aż chce się powtórzyć za Cyceronem: O tempora, o mores.

 

PF

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook